2022-05-02

Відновив роботу майданчик для складання іспиту на рівень володіння державною мовою

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відновив роботу іспитовий майданчик – держслужбовці, керівники закладів освіти всіх форм власності та інші охочі зможуть скласти іспит на рівень володіння державною мовою і отримати безстроковий державний сертифікат серії УМД.

Після тимчасового призупинення Національна комісія зі стандартів державної мови поновила планове проведення іспитів на рівень володіння державною мовою для виконання службових обов’язків. Комісія робить все можливе, аби всі претенденти на посади, визначені Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», змогли реалізувати своє конституційне право на працю.

Держслужбовці, посадовці, керівники і всі охочі зможуть скласти іспити у Полтавській політехніці. Окрім цього науково-педагогічні працівники кафедри українознавства, культури та документознавства консультують і організовують підготовчі курси.

Для отримання сертифіката про рівень володіння державною мовою, який діє безстроково, необхідно зробити два кроки:

• онлайн зареєструватися на порталі Національної комісії зі стандартів державної мови, зазначивши ПІБ, дату, місце і час складання іспиту (із запропонованих варіантів);
  • скласти тестування у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», використовуючи спеціально розроблену іспитову систему.

Адреса: м. Полтава, Першотравневий проспект, 24, центральний корпус, 3-й поверх, ауд. 318

Відповідальні інструктори – Вікторія Юріївна Вощенко, (066) 43 23 892; Андрій Валерійович Нарадько, (050) 305 89 39

«Наразі наші науковці готові надавати кваліфіковану допомогу, провести консультації усім охочим скласти іспит для визначення рівня володіння державною мовою. Самі іспити відбуватимуться в комфортних умовах в спеціально облаштованому центрі тестування університету. Попри воєнний стан, створили умови для ефективної професійної діяльності  керівників і працівників будь-якої галузі публічного управління, підвищення рівня знань і забезпечення функціонування державної мови», – прокоментувала декан факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Анна Агейчева.

Статтею 9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» встановлено вичерпний перелік осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Державні службовці усіх рівнів, голови місцевих державних адміністрацій, їхні  перші заступники та заступники, особи начальницького (середнього і вищого) складу Національної поліції, інших правоохоронних та розвідувальних органів, посадові особи інших органів, яким присвоюються спеціальні звання, прокурори, керівники закладів освіти всіх форм власності, а також претенденти на посади держслужбовців і кандидати на отримання українського громадянства мають засвідчувати свій рівень володіння державною мовою державним сертифікатом, який з 16 липня 2021 року видає Національна комісія зі стандартів державної мови.

Звертаємо увагу, що  програму, зразки завдань та процедуру іспиту розробляє Національна комісія зі стандартів державної мови. Іспит для осіб, яким потрібно підтверджувати рівень володіння державною мовою для виконання службових обов'язків, триває 2 години і охоплює чотири частини: «Культура мови», «Читання», «Письмо» та «Говоріння».

Якщо учасник(ця) не прийде на іспит в обраний день і час, то подати наступну заявку зможе тільки через 4 місяці.

Нагадаємо, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» уклав договір із Національною комісією зі стандартів державної мови, а нині політехніка відкрила набір на підготовчі курси до НМТ і творчих конкурсів – для дітей військових і ВПО безкоштовно.

Медіа-центр