2022-05-27

Викладачки коледжу нафти і газу презентували англомовні проєкти на Міжнародній конференції ICAMES-2022

Викладачки Полтавського фахового коледжу нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Софія Руденко та Олена Марченко взяли участь у 26-й Міжнародній конференції ICAMES 2022 (International Cultural and Academic Meeting of Engineering Students), що проходила у Стамбулі (Туреччина). Власні англомовні дослідження у сфері інженерної освіти презентували понад 80 науковців з чотирнадцяти країн Європи, Азії, Африки та Північної Америки.

Викладачки коледжу нафти і газу презентували англомовні проєкти на Міжнародній конференції  ICAMES-2022

Науковиці Полтавського фахового коледжу нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Софія  Руденко та Олена Марченко долучилися до роботи  26-тої Міжнародної конференції ICAMES 2022 (International Cultural and Academic Meeting of Engineering Students), що проходила  упродовж 10-16 травня 2022 року у місті  Стамбул (Туреччина). Власним досвідом та напрацюваннями у сфері інженерної освіти активно  поділилися понад вісімдесят  майбутніх інженерів із чотирнадцяти країн Європи, Азії, Африки та Північної Америки.

Нагадаємо, ICAMES (International Cultural and Academic Meeting of Engineering Students) – Міжнародний академічний, науковий і культурний конкурсний проєкт, що проводиться щорічно Інженерним співтовариством (ENSO) Університету Богазічі (Bogazici University) за підтримки ректорату університету, декана інженерного факультету і Ради Туреччини з науково-технічних досліджень (TUBITAK). У рамках конкурсу проводилися найрізноманітніші соціальні активності – кампус-day, культурний вечір, «турецька ніч», історичний тур Стамбулом, презентація проєктів англійською мовою.

«Насичена програма міжнародного заходу містила  чимало цікавих локацій, майстер-класів та екскурсії визначними місцями турецької столиці. Отримали колосальне задоволення від спілкування з молоддю з різних країн світу, надихнулися культурою країн-учасниць, обговорили проблеми, які наразі найбільше хвилюють світ», – розповіла науковиця  Олена Марченко.

За словами учасниць, для кожної найважливішим завданням стало донесення до світової спільноти фактів, що яскраво засвідчують високий рівень небезпеки воєнної агресії Росії проти України на політичному, економічному, правозахисному рівнях та з  точки зору завданої  шкоди навколишньому середовищу.

«Наразі очевидно одне: світ змінюється – і від цих змін залежатиме наше з вами майбутнє. Яким воно буде? Впевнені – гідним і мирним», – міркують учасниці.

Науковиці презентували власні англомовні проєкти, які оцінювалися членами міжнародного фахового журі за наступними  критеріями: науково-технічний рівень роботи, оригінальність, якість презентації та демонстрації виконаної роботи. Науковці, фахівці-практики з провідних країн Європи, Азії,  Африки та Північної Америки високо відзначили рівень презентованих досліджень  та побажали українським колегам  мирного неба, сприятливих  умов  для  розвитку науки та  відбудови молодої європейської держави.

«Особисто для мене досвід участі у масштабних міжнародних проєктах академічної мобільності, науково-практичних конференціях, освітніх тренінгах, семінарах не новий. Проте вперше в умовах повномасштабної  війни на території України говорили з представниками світової наукової спільноти про найважливіші для нас, українців, речі. Сподіваємося, що отриманий досвід і професійна комунікація з європейськими  професіоналами дозволять українській науці рухатися вперед стрибкоподібними темпами. Адже за кожним з нас, нашими студентами і випускниками – майбутнє цілої нації, яка наразі гостро потребує нового досвіду, необхідних практичних знань та умінь», – прокоментувала викладачка циклової комісії гуманітарної підготовки Полтавського фахового коледжу нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Софія  Руденко.

Раніше викладачі і студенти університету та коледжу взяли участь в проєкті Erasmus+ в Туреччині, а  викладачка Полтавського фахового коледжу нафти і газу стала учасницею міжнародного тренінгу  за програмою Erasmus+ «Переробка сміття: міжнародний досвід».

Медіа-центр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені  Юрія Кондратюка»