2020-12-15

Визначили переможців першого етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Науково-педагогічні працівники кафедри українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» провели перший етап ХХІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Звання найкращого знавця української мови виборювали студенти ННІФЕМ та гуманітарного факультету.

Визначили переможців першого етапу Міжнародного  конкурсу з української мови імені Петра Яцика

ХХІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика почався 9 листопада 2020 року. Організаторами Конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Міжнародний благодійний фонд «Ліга українських меценатів», ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Студенти братимуть участь у трьох етапах: у закладі вищої освіти, в обласному та підсумковому етапах.

Через карантинні обмеження, спричинені світової пандемією COVID-19, перший (університетський) етап ХХІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика провели в онлайн-форматі. Бажання позмагатися та перевірити власні знання рідної мови виявили студенти гуманітарного факультету та Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту.

Запропоновані завдання охоплювали знання різноманітних розділів науки про мову – лексикології, морфології та синтаксису, давали можливість продемонструвати орфографічні й пунктуаційні навички, уміння редагувати текст. Власними роздумами про актуальні проблеми людства учасники поділилися у творах на тему одного з останніх висловлювань Олеся Гончара: «Духовність – озонова пелюстка, що так бережно огортає планету і не дає зруйнувати життя» . Варто відзначити високий рівень знань та презентації студентських творчих робіт, адже всі учасники надзвичайно сумлінно поставилися до виконання конкурсних завдань.

Переможцями першого етапу ХХІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стали:

• Софія Дмитрюк, цьогорічна лауреатка літературної премії імені В. Г. Короленка, студентка групи 301-ГФ гуманітарного факультету (І місце);
  • Ілона Копайгора, студентка групи 101-ЕО Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту та Дар’я Андрієць, студентка групи 201-ГД гуманітарного факультету (ІІ місце);
  • Аліна Даніленко, студентка групи 101-ЕР Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту (ІІІ місце).

Готувала конкурсанток кандидат філологічних наук, доцент кафедри українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Людмила Дерев’янко. За словами науковиці, з кожним роком кількість бажаючих випробувати власні знання зростає, адже Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика сприяє утвердженню державного статусу української мови, піднесенню її престижу серед молоді та вихованню поваги до культури й традицій українського народу.

Минулого року студентка гуманітарного факультету Полтавської політехніки Ірина Лобко стала призеркою III (обласного) етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможницю та її наставницю – викладачку кафедри українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Людмилу Дерев’янко відзначили Грамотою Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації. Разом з Іриною вони не раз перемагали на мовно-літературних конкурсах.

Конкурс було засновано українським меценатом Петром Яциком у травні 2001 року. Одним із натхненників конкурсу є виконавчий директор Ліги українських меценатів, голова Координаційної ради Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, перший заступник голови журі Конкурсу, відомий вітчизняний прозаїк, критик, літературознавець, публіцист, громадський діяч Михайло Слабошпицький.

Щиро вітаємо та пишаємося переможницями! Бажаємо нових творчих здобутків та перемог!

Медіа – центр