2022-04-18

Вступники можуть складати НМТ в Україні та за кордоном за умови їхньої фізичної присутності

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет розповів про особливості проведення національного мультипредметного тесту та наголосив на важливості дотримання основних процедурних вимог. Цьогорічні вступники можуть складати тестові випробування в Україні та поза її межами, фізична присутність обов’язкова.

Вступники можуть складати НМТ в Україні та за кордоном за умови їхньої фізичної присутності

У прямому ефірі програми «Сніданок з 1+1» Міністр освіти і науки України  Сергій Шкарлет прокоментував особливості вступної кампанії у 2022 році. 

«ЗНО буде, але його формат буде змінено. Основною відмінністю є: якщо раніше учні складали три або чотири іспити, сьогодні буде один іспит – національний мультипредметний тест, який триватиме упродовж 90 хвилин – не в режимі онлайн, а в навчальних закладах, і буде містити три важливі дисципліни: українську мову, математику та історію України (по 20 завдань на кожну дисципліну). Також буде можливість перерватися під час повітряної тривоги і потім продовжити складати тест», –  повідомив Сергій Шкарлет.

Міністр наголосив, що фізична присутність вступника – обов'язкова. Очільник Міністерства освіти і науки України також пояснив, чому саме ці навчальні предмети обрані до програми національного мультипредметного тесту.

«Українська мова і математика були обов'язковими під час складання державної підсумкової атестації в Україні. Ці дисципліни мають найбільшу прогнозничну валентність щодо можливості навчання на програма бакалавра. А українська мова сьогодні є визначальним предметом нашого українського генокоду», – наголосив міністр.

За його словами, для отримання громадянства в будь-якій країні потрібно скласти екзамен з історії держави. 

«Якщо українець не знає історії України, то про вищу освіту мова не може йти взагалі», – зазначив Сергій Шкарлет.

Під час ефіру була надана інформація щодо вступу у заклади вищої освіти тих випускників, що наразі перебувають за кордоном.

«Абітурієнти, які закінчили одинадцятий клас і бажають вступати в заклади вищої освіти України, будуть мати таку змогу. На території країн ЄС вони зможуть скласти національний мультипредметний тест або у столицях європейських держав, або на базі університетів цих країн», – сказав Сергій Шкарлет. 

Раніше  Міністр освіти і науки представив важливі зміни у механізмі вступної кампанії, а також оприлюднено роз’яснення щодо математичного блоку НМТ,  блоку НМТ з української мови та історії України.