26 вересня у межах навчальної дисципліни «Вступ до спеціальності» на базі кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбувся пізнавальний науково-освітній івент «Траєкторія успіху: знайомство з патроном університету».
Захід для студентів групи 101-ФМ спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини Полтавської політехніки провели завідувачка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму, докторка економічних наук, професорка Ірина Чичкало-Кондрацька та кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри українознавства, культури та документознавства Людмила Чередник.
Здобувачі вищої освіти здійснили віртуальну мандрівку в історичне минуле Полтавської політехніки, яка цьогоріч стала їхньою аlma мater, дізналися більше про видатних особистостей, життя яких було пов’язане з багаторічними освітніми традиціями потужного закладу вищої освіти, що налічує вже 206 років від дня свого заснування.
Заслуговує на увагу пошанівок сьогоднішніх першокурсників до історії рідного університету. Відомо, що пошанування традицій – запорука успішного розвитку вперед, оскільки, за словами письменника, одного з найвидатніших кінорежисерів України і світу Олександра Довженка, «сучасне – завжди на дорозі з минулого в майбутнє».
Студенти спільно з науковицями перегорнули ще одну особливу сторінку історії університету, пов’язану з іменем видатного полтавця, геніального винахідника Юрія Кондратюка (Олександра Шаргея) (1897 – 1942) – нашого краянина, одного з піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів, автора «траси Кондратюка» – єдиної в світі дороги, що зв’язує нашу прекрасну голубу планету з Місяцем. Саме цією трасою подорожували на Місяць космічні кораблі у далекому вже 1969 році минулого століття. У 1997 році на пошанування 100-річчя від дня народження вченого університету було присвоєно його ім’я.
Юрій Кондратюк ще у 1920-х роках ХХ століття передбачав ту користь, яку в майбутньому має принести людству освоєння міжпланетного простору, а саме: нові наукові знання; отримання цінних речовин, які відсутні на нашій планеті, з метою створення нових конструкційних матеріалів; оволодіння ресурсами астероїдів та планет Сонячної системи, що уможливить покращення життя землян; максимальне використання променевої енергії Сонця й будівництво сонячних електростанцій тощо.
Юрій Кондратюк був людиною політехнічного мислення, ентузіастом-новатором, який завжди прагнув досягнути чогось незнаного, цілеспрямованою особистістю, дієвим мрійником, оскільки впродовж усього відведеного йому долею життя йшов через терени до зірок здійснення мрії.
За словами організаторів івенту, такими ж цілеспрямованими, розумними, креативними є всі, хто навчається у Полтавській політехніці – інноваційному університеті, де створені всі можливості для гармонійного розвитку та здійснення мрій.
Раніше студенти політехніки здійснили віртуальну мандрівку в історію глобальних космічних відкриттів, а у Полтавській політехніці урочисто відзначили 127-му річницю від дня народження патрона університету Юрія Кондратюка.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»