Міжнародне співробітництво кафедри українознавства, культури та документознавства

Кафедра українознавства, культури та документознавства активно розширює міжнародну наукову діяльність. Зокрема, у 2015-2018 роках вийшли друком близько 40 публікацій в зарубіжних виданнях, викладачі кафедри взяли участь у понад 60-ти міжнародних конференціях, у тому числі за кордоном (Польща, Молдова, Німеччина)

28-30 листопада 2018 р. у м. Кишиневі в рамках проекту «Trans.History» відбувся Міжнародний семінар для вчителів із Молдови, України та Німеччини «Connecting Moldovan students with 20th Century Jewish History – and with their neighbors». Організаторами заходу були міжнародна освітня організація Centropa та Міністрерство освіти, культури і досліджень Республіки Молдова.

Працівниками організації Centropa було взято понад 200 інтерв’ю у євреїв, які жили в ХХ ст. у різних країнах Європи, про долі їхніх родин у той непростий час. На основі спогадів та фотокарток було змонтовано декілька десятків освітніх фільмів, які озвучили інтерв’юери. Проект «Trans.History» займається поприляризацією цього матеріалу, надає методичну допомогу вчителям, організовує семінари, виставки та інші заходи освітнього характеру.

У семінарі в Кишиневі взяли участь понад 40 учителів і представників громадських організацій, серед яких і к. і. н. Вітринська Олена Володимирівна.

К. і. н. Вітринська Олена Володимирівна під час участі в Міжнародному семінарі для вчителів із Молдови, України та Німеччини «Connecting Moldovan students with 20th Century Jewish History – and with their neighbors».

Семінар було проведено за рахунок грантових коштів Міністерства іноземних справ Німеччини та Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) місія в Молдові та міжнародної освітньої організації Centropa.

К. і. н. Вітринська О. В. долучається до низки грантових проектів: викладач виборола тревел-грант на поїздку й участь у Міжнародному семінарі для вчителів з України, Молдови, Польщі та Німеччини «Commparative perspectives on commemorating 20th Century Jewish History», м. Манхайм, Німеччина, 8-11 вересня 2017 р. Олена Володимирівна виступила з доповіддію на тему: «Позаурочні форми вивчення історії в ПолтНТУ». Грантодавець – Міжнародна організація Centropa.

Колаж світлин із Міжнародного семінару для вчителів з України, Молдови, Польщі та Німеччини «Commparative perspectives on commemorating 20th Century Jewish History», м. Манхайм, Німеччина.

Вітринська О. В. отримала тревел-грант на поїздку й участь у Міжнародній конференції «Євреї в країнах радянського блоку в епоху сталінізму: національна політика СРСР», 19 – 20 жовтня 2017 року, м. Люблін, Польща (Люблінський католицький університет ім. папи Іоана Павла ІІ), де виступила з доповіддю на тему: «Антиюдейська агітація та пропагадна в перше десятиліття радянської влади в Україні». Грантодавці: Люблінський католицький університет імені папи Іоана Павла ІІ, Geneses Filantripy Group.

Науково-педагогічні працівники кафедри активно публікуються у виданнях, що входять до науково-метричних баз даних, у тому числі Scopus, Web of Science Core Collection's. Лише протягом 2017 – 2018 років видано 2 статті у Scopus і 3 статті у Web of Science Core Collection's.