Освітній рівень | Перший (бакалаврський) |
Програма навчання | Обов’язкова |
Галузь знань | 10 Природничі науки |
Спеціальність | 103 Науки про Землю |
Освітня програма | Геологія нафти і газу |
Обсяг дисципліни | 3 |
Види аудиторних занять | Самостійна робота - 90 годин |
Форма контролю | Диференційований залік |
Метою вивчення дисципліни є - ознайомлення зі специфікою проведення бурових робіт, основними параметрами та властивостями бурових технологічних рідин, сучасним лабораторним обладнанням.
Вивчення геологічної будови розрізу, ознайомлення з правилами підбору бурового інструменту, та вибору режиму буріння. Поглиблення і розширення знань з теоретичних дисциплін та їх застосування до розв'язання актуальних проблем; одержання навиків проведення конкретних розрахунків, проведення різного роду експериментів.
Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:
К03. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
К04. Знання та розуміння області наук про Землю та розуміння професійної діяльності.
К08. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями
К09. Здатність працювати в команді.
К11. Прагнення до збереження природного навколишнього середовища
К14. Здатність застосовувати базові знання фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні Землі та її геосфер.
К15. Здатність здійснювати збір, реєстрацію і аналіз даних за допомогою відповідних методів і технологічних засобів у польових і лабораторних умовах.
К16. Здатність застосовувати кількісні методи при дослідженні геосфер, геологічних процесів та об’єктів.
К18. Здатність інтегрувати польові та лабораторні спостереження з теорією у послідовності: від спостереження до розпізнавання, синтезу і моделювання.
К20. Здатність самостійно досліджувати мінерали, гірські породи, нафту і газ, буровий розчин, геологічні тіла та об’єкти в польових і лабораторних умовах, описувати, аналізувати, документувати і звітувати про результати.
К26. Здатність використовувати профільні знання й практичні навички в галузі пошуку і розвідки нафтових і газових родовищ, геологічного супроводу буріння свердловин, розробки та експлуатації родовищ вуглеводнів.
Програмними результатами вивчення дисципліни є:
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю.
ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні
моделі в області наук про Землю.
ПР05. Вміти проводити польові та лабораторні дослідження.
ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів, у тому числі геологічних об’єктів та гірських порід, порід-колекторів, вуглеводнів.
ПР09. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу.
ПР11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень геологічних об’єктів та гірських порід, порід-колекторів, вуглеводнів.
ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
- Для проходження практики студенти направляються в проектні інститути, підприємства, державні установи, лабораторії тощо. Місця практики визначаються відповідно до двосторонніх договорів між університетом та організаціями.
- Ознайомити студентів із завданням та програмою практики та іншою необхідною − документацією (щоденний практики, направлення на практику, договір із організацією);
- Проходження інструктажу з техніки безпеки та охорони праці. Ознайомлення з правами та обов’язками, правилами внутрішнього розпорядку підприємства, лабораторії тощо.
- Формування уявлення про напрямок діяльності окремих ланок підприємства, та про порядок організації робіт. Ознайомлення зі специфікою проведення бурових робіт, з правилами підбору бурового інструменту, та вибору режиму буріння, аналізу бурового розчину тощо.
- Оволодіння практичними навиками роботи, та збирання інформації для звіту.
- Аналіз зібраного матеріалу, та діяльності підприємства загалом.
- Складання звіту та презентація отриманих результатів.
Базою практики є установа (підприємство, організація) будь-якої форми власності, яка забезпечує виконання програми практики для відповідного кваліфікаційного рівня. Практика проводиться на підставі договорів на її проведення, а тривалість може визначатися як на період конкретного виду практики, так і на більш тривалий термін.
Проходження практики дає можливість остаточно переконатися в правильності зробленого ним вибору. Під час її проходження він може перевірити свій професіоналізм. Звичайно, особливо важливих і відповідальних завдань молодий фахівець може й не отримати, але він цілком здатний працювати рядовим виконавцем і брати участь у вирішенні загальних виробничих завдань.
Практикант під час роботи на виробництві має можливість вивчити реальні ситуації та перевірити отримані під час навчання знання. Він може самостійно приймати рішення, обґрунтовуючи правильність своїх висновків перед керівником практики. Майбутній спеціаліст навчається субординації, роботі в колективі, отримує навички професійного спілкування.
Syllabus Координатор Харченко Максим Координатор Матяш Олександр Координатор Нос Сергій