2023-05-25

Фахівець СП «Полтавська газонафтова компанія» прочитала майбутнім екологам лекцію, присвячену технологіям відновлення відходів

25 травня фахівець СП «Полтавська газонафтова компанія» Людмила Хоміч прочитала лекцію «Технології відновлення відходів: основні особливості, вплив на довкілля» для студентської молоді Полтавської політехніки. А науковці та стейкхолдери обговорили ключові компетенції конкурентоспроможних випускників та поділилися напрацюваннями у сфері проведення професійних івентів.

25 травня 2023 року на базі Навчально – наукового інституту нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулася науково – освітня та професійно спрямована подія - екологічний аудитор, юрист, фахівець СП «Полтавська газонафтова компанія» Людмила Хоміч прочитала відкриту лекцію «Технології відновлення відходів: основні особливості, вплив на довкілля» для студентської молоді Полтавської політехніки.

Активними учасниками науково – освітнього івенту виступили здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів спеціальностей 101 «Екологія» та 183 «Технології захисту навколишнього середовища» і науково – педагогічні працівники кафедри прикладної екології та природокористування Полтавської політехніки, які долучилися до обговорення порушуваної лекторкою проблематики.

У рамках лекції Людмила Хоміч ознайомила присутніх із досвідом планування будівництва та експлуатації сміттєспалювального заводу Шпиттелау як поєднання технологій, екологічності й мистецтва. Під час конструктивного діалогу студенти нерідко ставили цікаві, а іноді неочікувані дискусійні питання, що викликали інтерес не тільки у молоді, а й у присутніх викладачів кафедри прикладної екології та природокористування.

Таким чином поступово лекція набула формату дискусійного майданчику, де кожен бажаючий міг висловити власну точку зору на існуючу наразі екологічну ситуацію у нашій країні та запропонувати можливі шляхи вирішення найактуальніших проблем без школи для навколишнього середовища.

Друга частина зустрічі продовжила дискусійний формат й була присвячена обговоренню стейкхолдерами, студентами і викладачами кафедри прикладної екології та природокористування компетенцій та результатів навчання, запланованих освітньо – професійною програмою «Екологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та освітньо – професійною програмою «Технології захисту навколишнього середовища» другого (магістерського) рівня вищої освіти.

У робочій зустрічі взяли участь представники – організацій – стейкхолдерів університету – начальниця відділу організаційної роботи, звітності та зв'язків з громадськістю управління біоресурсів, заповідної справи та організаційної роботи Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської обласної військової адміністрації Ірина Лебідь, заступниця відділу охорони навколишнього середовища та екологічної безпеки ПРАТ «Природні ресурси» Галина Козік (в онлайн – форматі), корисними практичними кейсами з колегами – науковцями поділилася доктор технічних наук, професор Одеського державного екологічного університету Ангеліна Чугай. Фахівці – практики підтримали змістовну частину обох освітньо – професійних програм й заплановані в них компетенції та результати навчання.

У ході робочої наради, проведеної на базі кафедри прикладної екології та природокористування стейкхолдери спільно з гарантом освітньо – професійної програми «Технології захисту навколишнього середовища» другого (магістерського) рівня вищої освіти, доктором технічних наук. професором Оленою Степовою, гарантом освітньо – професійної програми «Екологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, кандидаткою біологічних наук, доценткою Наталією Смоляр, та в.о.завідувача кафедри прикладної екології та природокористування, кандидаткою технічних наук. доценткою Оксаною Ілляш обговорили переваги обох освітньо – професійних програм та надали практичні рекомендації щодо розширення й включення нових форматів навчання в рамках освітніх компонентів, зокрема застосування подібних гостьових лекцій, залучення представників організацій-стейкхолдерів до освітнього процесу, навчання бакалаврів й магістрантів, а також використання виробничих майданчиків організацій-стейкхолдерів для організації та проходження студентами навчальних, виробничих та переддипломних практик.

По завершенню конструктивного діалогу учасники різноформатної зустрічі домовилися про напрями подальшої науково – освітньої співпраці у сфері підготовки висококваліфікованих фахівців - екологів.

Раніше представниця ТОВ «Українська енергетична біржа» поділилася зі студентами ефективними кейсами антикризового управління у сфері енергетичного ринку, науковиці університету провели майстер-клас з написання грантових заявок, поділившись історіями успішної участі у проєктах Erasmus+, а фахівці ПрАТ «Полтавський алмазний інструмент» поділилися зі студентами ефективними кейсами розвитку бізнесу в контексті міжнародного співробітництва на прикладі власного підприємства.