У рамках підписаного Меморандуму про науково-освітнє партнерство між Національним науковим центром «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» та Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» науково – педагогічні працівники кафедри публічного управління, адміністрування та права Полтавської політехніки організували цікаву науково-освітню подію – зустріч з судовими експертами державної наукової установи. Провідний експерт, судовий експерт Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Олександр Акулов та старший науковий експерт Ярослава Джубран провели для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 081 «Право» Навчально – наукового інституту фінансів, економіки, управління та права лекцію-тренінг з криміналістики.
За словами досвідчених фахівців, роль судового експерта еволюціонує упродовж усієї історії практичного судочинства. Тому професіонали звернули увагу молоді на ті значущі зміни, які вже відбулися з часів заснування Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса», підкресливши, що сучасний експерт не тільки здатний надати об'єктивні докази в судовому процесі, але й виконує важливу роль консультанта, що надає юристам та суддям спеціалізовану експертну інформацію.
Під час лекції – тренінгу лектори пояснили відмінності між напрямами діяльності судово-медичних експертів та загальних судових експертів. За їхніми словами, судово-медичні експерти спеціалізуються на медичних аспектах кримінальних справ, таких як смерть, травми та інші органічні ушкодження. Зі свого боку загальні судові експерти досліджують широкий спектр доказів, включаючи документи, рукописи, біологічні матеріали, фізичні докази та інші.
Учасники тренінгу отримали набір конкретних практичних кейсів, що допомогли зрозуміти, як експертні висновки можуть вплинути на результат судового процесу. Лектори поділилися реальними життєвими ситуаціями, де експертні дослідження грали вирішальну роль у встановленні правдивості обвинувачення або визначенні стану справи. Це дозволило майбутнім правникам побачити важливість і релевантність судової експертизи під час здійснення правосуддя.
Після завершення зустрічі студентська молодь поділилася отриманими враженнями, зазначивши, що подібні науково – освітні та професійні івенти мотивують працювати над розширенням власного професійного кругозору.
Науково – педагогічні працівники та студенти кафедри публічного управління, адміністрування та права Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» висловлюють слова щирої вдячності за надану унікальну можливість поглибити власні професійні знання та побачити на практиці якою важливою і необхідною є роль експертів у судовому процесі.
Раніше майбутні публічні управлінці ознайомилися з роботою Полтавської обласної ради, та відвідали локації Полтавської обласної військової адміністрації.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»