12 грудня 2023 року, у рамках відзначення 205-ї річниці заснування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», розпочав роботу Музей науки Національного центру «Мала академія наук України» в Полтавській політехніці.
Цьогоріч, у день народження багатопрофільного класичного університету, інтерактивний Музей науки як новий формат музейного простору світового рівня відзначив свою першу річницю. Музей науки НЦ «МАН України» в Полтавській політехніці було відкрито з метою популяризації наукового мислення у підростаючого покоління та бажання пізнавати світ, розвитку у школярів зацікавленості, сприяння вивченню на якіснішому рівні таких навчальних дисциплін, як математика, фізика, хімія, біологія.
Рік активної діяльності інтерактивної науково-освітньої локації продемонстрував успішні результати – з моменту відкриття до Музею науки завітало понад 12000 відвідувачів. Досить символічно, що напередодні першої річниці в Музеї науки презентували третю оновлену експозицію під назвою «Проєкт «Фантазія».
Унікальність нових експонатів полягає в тому, що вони створені на основі дитячих фантазій, креативних ідей та винаходів. Ідея проведення такого науково-просвітницького проєкту виникла в Норвегії у 2015 році й зібрала 2400 дитячих проєктів із різними винаходами. Для реалізації було відібрано лише 11, які були втілені в життя науковцями, й зараз представлені до уваги всіх відвідувачів у Музеї науки НЦ «Мала академія наук України» в Полтавській політехніці.
Експозицію «Проєкт Фантазія», яка вперше демонструється в Україні, передав Бергенський (Норвегія) центр науки «VilVite» у межах серії проєктів, спрямованих на залучення до науки в Україні у 2024 році. Їх організує та реалізує Європейська мережа центрів і музеїв науки «Ecsite» за підтримки американського фонду Simons Foundation та у співпраці з Малою академією наук України.
Науково-педагогічний колектив Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на чолі з ректором, професором Володимиром Онищенком висловлює щиру вдячність партнерам, зокрема президенту Національного центру «Мала академія наук України», доктору фізико-математичних наук, професору, академіку НАН України, академіку НАПН України, члену президії Національної академії наук України Станіславу Довгому за багаторічну, плідну науково-освітню співпрацю, що дозволяє Полтавській політехніці бути частиною світової наукової спільноти.
Музей науки – це унікальна інституція, що активно сприяє інтелектуальному розвитку учнівської та студентської молоді, з дитячого віку прищеплюючи любов до науки. Щоденно, незважаючи на непрості виклики повномасштабного вторгнення, до Музею науки приходять школярі, студентська молодь, родини вимушених переселенців, люди поважного віку, які можуть безпосередньо взаємодіяти з представленими експонатами.
Інтерактивна експозиція позитивно мотивує відвідувачів впевнено робити перші кроки в світі наукового пізнання та частково визначитися з майбутніми професійними векторами, спряючи розвитку творчої уяви та інтелектуальних здібностей, надаючи можливість змістовно відпочити та підтримати своє ментальне здоров’я.
Пригадаємо, як раділи школярі від занурення до світу наукових винаходів, відвідуючи Музей науки НЦ «Мала академія наук України» в Полтавській політехніці під час літніх канікул.
Єдиний на Полтавщині інтерактивний Музей науки НЦ «МАН України» на базі Полтавської політехніки засвідчує, що класичний багатопрофільний університет постійно впроваджує інноваційні проєкти, динамічно розвивається і є осередком наукових та просвітницьких івентів для усіх бажаючих.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»