2022-02-02

«Наука та бізнес»: МОН України запустило платформу для комунікації та ефективної взаємодії

Міністерство освіти і науки України оголосило про початок роботи платформи «Наука та бізнес» – сучасного онлайн-майданчику для комунікації та ефективної взаємодії представників бізнесу та наукової спільноти. Сучасний формат професійної комунікації дозволить бізнес-структурам та вченим країни розвивати інноваційну економіку, залучати додаткові інвестиції, реалізувати інтелектуальний потенціал та комерціалізувати результати наукових досліджень.

Міністерство освіти і науки України оголосило про запуск сучасної платформи «Наука та бізнес», нового онлайн-майданчику для комунікації та ефективної взаємодії представників бізнесу та наукової спільноти. Створені  можливості для налагодження конструктивного діалогу, плідної професійної комунікації та ефективної взаємодії представників бізнесу і наукової спільноти дозволять сторонам  впроваджувати інноваційну продукцію, залучити додаткові інвестиції, реалізувати інтелектуальний потенціал та комерціалізувати результати наукових досліджень.

«Для того, щоб стимулювати розвиток наукового потенціалу та економіки країни, ми створюємо та реалізуємо нові інструменти співпраці учасників цього процесу. Відтепер представники бізнесу, науковці та інноватори мають змогу взаємодіяти за допомогою сучасного інструменту – платформи «Наука та бізнес». Такий майданчик дозволить економити час для пошуку необхідних рішень і задач, стимулювати та вдосконалювати співпрацю, а також покращувати ефективність наукових досліджень і приносити практичні результати», – прокоментував заступник Міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації України Артур Селецький.

Перехід на платформу «Наука і бізнес» доступний за посиланням.

Платформу «Наука та бізнес» створено Міністерством освіти і науки України  у межах проєкту федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Онлайн-сервіс презентували  30 жовтня 2021 року під час дводенного заходу Sсience&Business StartupBootcamp, який провели для науковців,  керівників стартапів і підприємців на ранніх стадіях розвитку в галузі наукоємних інновацій та технологій.

Платформа «Наука та Бізнес» надає широкі можливості:

• науковцям презентувати бізнесу свій науковий продукт або інноваційну розробку;
  • бізнесу розмістити запити щодо затребуваних наукових продуктів та інновацій;
  • знайти партнерів для виконання спільних проєктів;
  • замовити науково-технічну експертизу.

Платформа  забезпечує:

• доступ до баз даних наукових розробок і актуальних потреб бізнесу;
  • доступ до інформаційної та консультаційної підтримки для науковців і бізнесу;
  • спрощений пошук партнерів для реалізації спільних проєктів як серед науковців, так і серед представників бізнесу;
  • перехід процесу комунікації в онлайн режим;
  • популяризацію науки, інновацій і бізнесу, орієнтованого на високотехнологічні ринки.

Представники академічної спільноти,  науковці  (працівники університетів, наукових установ) завдяки платформі «Наука та бізнес»  зможуть:

• комерціалізувати наукові результати;
  • впровадити інноваційну продукцію;
  • знайти партнерів;
  • отримати доступ до дослідницької та інноваційної інфраструктури;
  • залучити інвестиції;
  • отримати дохід від передачі прав на використання інтелектуальної власності.

Додаткові можливості для бізнесу:

• скорочення витрат на дослідження на ранніх етапах;
  • доступ до найкращих наукових та інженерних рішень у конкретних сферах;
  • посилення конкурентоспроможності шляхом виготовлення високотехнологічної продукції;
  • залучення інвестицій.

Нагадаємо, у Полтавській політехніці триває набір до аспірантури та докторантури, прийом заявок студентів і молодих науковців до Літньої школи Енергетичного співтовариства 2022, освітян запрошують на Всеукраїнський онлайн-флешмоб до Дня безпечного інтернету, а також цього року відбудеться перший конкурс «Міст Патона. Paton Bridge».

Медіа-центр