2022-02-21

Науковиці-фінансисти пройшли навчання з якісної підготовки тестових завдань ЄФВВ

Науковиці кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування Полтавської політехніки – Світлана Єгоричева та Євгенія Карпенко успішно пройшли тренінг-курс «Основи тестології, розробки та рецензування тестових завдань», розроблений у рамках проєкту із запровадження в Україні єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) для вступу до магістратури.

Науковиці-фінансисти пройшли навчання з якісної підготовки тестових завдань ЄФВВ

Упродовж 10 – 17 лютого 2022 року на базі Міжнародної громадської організації «Універсальна екзаменаційна мережа» (UEnet) відбулася низка онлайн-тренінгів для розробників предметного тесту з обліку та фінансів у рамках єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ). Організаторами масштабної освітньої події виступили Міністерство освіти і науки України та Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти», які подбали про створення сприятливих умов для навчання, високий рівень проведення практичних занять та налагодження конструктивного діалогу між науковцями з різних куточків нашої країни.

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» представили науковиці Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права – докторка економічних наук, професорка кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування Світлана Єгоричева (спеціальність 072 «Фінанси, банківська справа та страхування») та кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування Євгенія Карпенко (спеціальність 071 «Облік і оподаткування»). Науковиці  успішно опанували практичні кейси по розробці тестових завдань з фахових дисциплін для єдиного фахового вступного випробування та поділилися власним досвідом, методичними напрацюваннями у даній сфері.

Учасники серії онлайн-тренінгів ознайомилися з сучасними європейськими підходами щодо розробки тестових завдань, обговорили  основні вимоги до забезпечення їхньої  якості.

Модерував онлайн-тренінг президент міжнародної громадської організації «Універсальна екзаменаційна мережа» Сергій Мудрук, який  акцентував увагу присутніх  на  психологічних аспектах процедури тестування, розповів про основні вимоги до тестів, охарактеризував рівні їхньої складності з метою відображення когнітивних рівнів, типові недоліки при розробці тестових завдань та шляхи їх уникнення задля створення об’єктивного інструменту оцінювання компетентностей абітурієнтів.

Під час практичних занять фахівці з обліку та фінансів з усієї України продовжили опановувати практичні навички та поглиблювати теоретичні знання у сфері розробки тестових завдань, напрацьовували спільну концепцію майбутнього предметного тесту з обліку та фінансів, аналізували тестові завдання, жваво обговорювали виявлені недоліки та надавали дієві пропозиції щодо їхнього усунення та покращення якості пропонованих завдань.

За словами доктора економічних наук, професора кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Світлани Єгоричевої, набутий викладачами досвід дозволить запровадити вже у цьому навчальному році об’єктивний, прозорий, заснований на сучасних науково обґрунтованих технологіях психометрії, відбір абітурієнтів для навчання у магістратурі з відповідних спеціальностей.

«Впевнені, що забезпечення справедливості оцінювання при складанні предметного тесту з обліку та фінансів у рамках Єдиного фахового вступного випробування буде досягнуто створенням сприятливих умов для участі у тестуванні, своєчасним інформуванням абітурієнтів щодо програми предметного тесту, а також забезпеченням високої якості і релевантності тестових завдань», – прокоментувала науковиця.

«На нашу думку, успішне складання предметного тесту для вступу до магістратури Полтавської політехніки зі спеціальностей 071 «Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» є цілком реальним для студентів, які послідовно опановували навчальний матеріал. Безумовно, це потребуватиме певних зусиль, упорядкування знань, повторення деяких теоретичних і практичних питань, але результат того вартий. Бажаємо нашим студентам успіху при проходженні єдиного фахового вступного випробування і чекаємо їх у магістратурі!» – додала кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування Євгенія Карпенко.

Раніше науковці кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування розробили перший модуль курсу фінансової грамотності для підлітків, а директорка ННІ ФЕУП стала спікеркою курсу, науковці-фінансисти обговорили розвиток фінансового ринку України в умовах сучасних глобалізаційних змін, а майбутні фінансисти дізналися як інвестувати заощадження та підвищити особисту фінансову грамотність.

Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»