У рамках Меморандуму про науково-освітню співпрацю та партнерство між Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та провідною високотехнологічною компанією Siemens викладачі політехніки продовжують опановувати нові практичні навички та поглиблювати теоретичні знання у сфері програмування, інформаційних технологій та комп’ютерних систем. Зокрема, викладачі Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки – доктор технічних наук, доцент, завідувач кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Олександр Шефер та кандидат технічних наук, доцент кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Олександр Лактіонов відвідали Навчальний центр SITRAIN Україна – єдиний в країні автоматизований Центр з проведення тренінгів за навчальними програмами компанії Siemens. Навчальний центр обладнаний сучасною промисловою технікою і дозволяє проводити спеціалізовані тренінги з урахуванням індивідуальних особливостей і технологій.
Науковці Полтавської політехніки успішно пройшли навчальний тренінг, під час якого поглибили теоретичні знання щодо особливостей використання апаратної конфігурації асинхронних електроприводів SINAMICS G120 та програмних продуктів STARTER й TIA Portal.
Слухачі отримали унікальну можливість реалізувати отримані теоретичні знання під час практичних занять, експерементувати та випробовувати у дії найсучасніші комп’ютерні технології.
Програма курсу включала:
- Огляд, апаратної конфігурації SINAMICS G120;
- Параметрування і введення в експлуатацію за допомогою базової панелі оператора (BOP-2) та інтелектуальної панелі оператора (IОР);
- Введення в експлуатацію асинхронних електроприводів за допомогою програмного продукту STARTER;
- Оперування «словом керування», «словом стану» та заданими параметрами;
- Гнучке підключення сигналів за допомогою BICO-технології. Застосування вільних функціональних блоків;
- Керування та регулювання перетворювачів частоти, як за спрощеним – частотним керуванням, так і за більш технологічним векторним принципом;
- Поглиблене вивчення функцій перетворювача частоти;
- Діагностика та пошук помилок під час програмної реалізації алгоритму керування електроприводом;
- Поглиблене вивчення функції безпеки Safety Integrated.
За словами доктора технічних наук, доцента, завідувача кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Полтавської політехніки Олександра Шефера, отримані практичні кейси неодмінно будуть реалізовані в освітньому процесі, у Навчально-науковому центрі Siemens Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» для on-line/off-line програмування ПЛК функцій тестування і діагностики в пакеті програмування TIA Portal, під час налаштування базової панелі оператора (BOP-2) по роботі різними підходами, дослідження моделей пуску електродвигунів за допомогою безкоштовного програмного продукту STARTER, змістовного поглиблення діяльності гуртка «Робототехніка» в Національному університеті імені Юрія Кондратюка, спільно з Центром позашкільної освіти Полтавської міської ради, профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю та розробки методичних рекомендацій зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» і нещодавно відкритої спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно інтегровані технології».
«Опанування нових професійних навичок, тісна комунікація з професіоналами ІТ-сфери, покращення якості надання освітніх послуг дозволить студентам нашого університету значно поглибити теоретичні знання та розширити практичні навички програмування, використання апаратної конфігурації асинхронних електроприводів SINAMICS G120 та програмних продуктів STARTER й TIA Portal. Дані знання неодмінно знадобляться у їхній освітній та професійній діяльності», – прокоментував науковець.
Загалом у тренінгу взяло участь 8 слухачів – по двоє представників з кожного закладу вищої освіти України, які мають у своїй структурі лабораторне обладнання від компанії Siemens – Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Хмельницького національного університету, Донецького національного технічного університету та Криворізького національного університету.
По завершенню навчання учасники тренінгу Олександр Шефер та Олександр Лактіонов отримали сертифікати про успішне проходження курсу «Налаштування, введення в експлуатацію, діагностика та обслуговування приводів SINAMICS G120».
Науковці та фахівці-практики домовилися про подальшу науково-освітню співпрацю та обговорили пріоритетні напрямки практичної підготовки професіоналів у сфері автоматики, електроніки та телекомунікацій.
Раніше науковці пройшли курс програмування на базі тренінгового центру компанії Siemens Ukraine, а студенти Полтавської політехніки відвідали тренінговий центр компанії Siemens Ukraine.
Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»