Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» підписав Меморандуму про партнерство та співробітництво з Громадською спілкою «Харківський кластер інформаційних технологій». У зустрічі взяли участь представники адміністрації університету та керівництво ННІ ІТ та робототехніки.
Громадська спілка «Харківський кластер інформаційних технологій» – харківська громадська спілка, яка з 2015 року об’єднує провідні IT-компанії, місцеву владу та вищі навчальні заклади для впровадження комплексних змін в IT-екосистему міста. В складі – 150+ компаній та 103 партнери. Стратегічні напрямки роботи ІТ Кластера – Освіта, Інфраструктура міста, Юридична підтримка та захист, ІТ-ком'юніті та цінності для нього, IT4Life, Волонтерська діяльність.
«Нашою метою є популяризація ІТ-дисциплін серед усіх учасників освітнього процесу, а також створення належних умов для підготовки фахівців у сфері інформаційних технологій на регіональному, національному та міжнародному рівнях.
Ми з 2015 року розвиваємо екосистему для технологічного бізнесу. У вересні 2021 року Kharkiv IT Cluster провів Kharkiv IT Research 2021 – наймасштабнішу міжнародну подію для керівників ІТ-бізнесу за версією Forbes. Того ж року ми запустили проєкт «Сертифікація ІТ-дисциплін для покращення державної ІТ-освіти».
Ми дуже зацікавлені у ефективній співпраці з провідними закладами вищої освіти України, яким є Полтавська політехніка. Спільні активності ми успішно реалізовуємо з минулого року. Університет отримає статус партнера Кластера», – зазначила представниця від Харківського ІТ-кластера Олена Лоєнко, координатор освітніх проєктів ГС «Харківський кластер інформаційних технологій».
«У нашому університеті активно впроваджуються новітні інформаційних технологій. Актуалізація освітніх програм та їх відповідність вимогам ІТ-індустрії, збільшення практичної складової у навичках випускників закладу та отримання знань від практикуючих експертів ІТ-галузі – це важливі складові у якісній підготовці фахівців в умовах сучасного ринку праці. Співпраця з нашими новими партнерами неодмінно розширить професійні можливості не лише для здобувачів вищої освіти, а й для науково-педагогічних працівників», – прокоментувала перший проректор – проректор з науково-педагогічної роботи та економічного розвитку Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Олена Філонич.
Договір про партнерство передбачає співпрацю в таких напрямках, як формування спільного бачення та позицію освітньої, наукової та бізнес-спільноти щодо проблем та перешкод розвитку інформаційних технологій на регіональному, національному та міжнародному рівнях, вироблення та просування пропозицій щодо їх вирішення, а також розробку та реалізацію спільних програм і проєктів, у тому числі міжнародних, щодо підготовки фахівців, наукових досліджень та інформування учасників у сфері інформаційних технологій, забезпечення інформаційної та методичної підтримки учасників у сфері інформаційних технологій тощо.
Студенти матимуть можливість брати участь у тренінгах, конференціях, семінарах, майстер-класах, волонтерських ініціативах, заходах з представниками від бізнесу у сфері ІТ щодо сучасного стану інформаційних технологій, відвідувати лекції від професіоналів, кращі слухачі спільних програм – отримати сприяння у працевлаштуванні.
Після підписання меморандуму Олена Лоєнко зустрілась із завідувачами та представниками кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем, автоматики, електроніки та телекомунікацій; економіки, підприємництва та маркетингу; менеджменту і логістики щодо залучення студентів та викладачів до співпраці, ІТ курсів, підвищення кваліфікацій, рецензування освітніх програм.
Учасниками лекції стали й студенти ННІ інформаційних технологій та робототехніки. На зустрічі Олена Лоєнко розповіла про Харківський ІТ кластер, сучасні тренди ІТ галузі, особливості рекрутингу ІТ компаній у воєнний час, перспективи співпраці, мотивувала студентів вивчати англійську мову та саморозвиватися.
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» неодноразово брав участь у реалізації активностей з Харківським ІТ кластером починаючи з грудня 2022 року, зокрема: участь студентів в проєкті Вступ до ІТ-спеціальностей OpenIT – онлайн-лекції про професії в ІТ від практиків ІТ-індустрії, Надання відомостей про ІТ спеціальності до Порталу абітурієнту Харківського ІТ кластера, підвищення кваліфікації викладачів кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій і систем за програмою «Вступ до програмування мовою Python для BigData та DataScience, проведення гостьових лекції для студентів Полтавської політехніки «Become a DevOps Engeneer» (20.03, Grid Dynamics), «Штучний інтелект: сьогодення та майбутнє» (31.03), ProjectManagement (14.04, NixSolutions), «Тестування ПЗ» (21.04), онлайн знайомство з компаніями Харківського ІТ кластера з метою проходження виробничих практик, стажування, інтернатури, працевлаштування – NixSolutions (19.03), Grid Dynamics (30.03).
Нагадуємо, Полтавська політехніка підписала Меморандум про співпрацю з Українською асоціацією представниць правоохоронних органів, в рамках якого на базі університету відкрито перший на Полтавщині Ґендерний центр.
Раніше в університеті стартував проєкт дуальної освіти з компанією SoftServe, а ще студенти політехніки мають можливість пройти безкоштовні онлайн-курси з кібергігієни.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»