2023-06-23

Студенти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» успішно захистили бакалаврські дипломні роботи

Здобувачі вищої освіти першого освітнього рівня спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» успішно захистили бакалаврські кваліфікаційні роботи. Авторитетна екзаменаційна комісія відзначила високий рівень робіт бакалаврів, більшість із яких мають практичну спрямованість.

Цьогоріч 26 здобувачів вищої освіти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» успішно захистили бакалаврські кваліфікаційні роботи. Процедурі захисту передувала напружена робота, з якою студенти під керівництвом досвідчених викладачів кафедри українознавства, культури та документознавства Полтавської політехніки справилися досить вдало.

Так, кваліфікаційну роботу Дар’ї Захарченко «Інформаційна структура сайту бібліотеки як інструмент ефективної взаємодії закладу з його цільовими групами у вебсередовищі» (за матеріалами ПОУНБ імені І. П. Котляревського) (науковий керівник – доктор історичних наук, професор, завідувачка кафедри українознавства, культури та документознавства Ірина Передерій) присвячено дослідженню інформаційної структури сайтів обласних універсальних наукових бібліотек України. Відзначимо, що студентка запропонувала оновлену модель інформаційного контенту сайту Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського для ефективної взаємодії закладу з його цільовою аудиторією у вебсередовищі.

Студентка Марія Серба, працюючи над темою «Чат-бот як ефективний канал комунікації учасників освітнього процесу (на прикладі Гадяцького ліцею №3 імені Виговського Гадяцької міської ради, Полтавської області)» не тільки визначила теоретико-прикладні засади функціонування чат-ботів у сучасному комунікативному просторі, а й розробила чат-бот для ефективної комунікації між учасниками освітнього процесу Гадяцького ліцею №3 імені Івана Виговського (науковий керівник – доктор історичних наук, професор, завідувачка кафедри українознавства, культури та документознавства Ірина Передерій).

Темою кваліфікаційної роботи Анастасії Яригіної стала «Оптимізація інформаційного забезпечення PR-діяльності ЗВО (на прикладі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»)» (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Оксана Тур). У роботі досліджено PR-діяльність у сфері освітніх послуг, описано її завдання, напрями, PR-інструменти та PR-кампанії, проаналізовано PR-діяльність провідних полтавських університетів, інструменти у їхньому просуванні в Інтернеті.

Зацікавили членів екзаменаційної комісії роботи Дар’ї Андрієць, Ксенії Вангельєвої, Марка Яковенка (науковий керівник студентів – кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри українознавства, культури та документознавства Людмила Чередник).

Зокрема, тема кваліфікаційної роботи Дар’ї Андрієць – «Перспективи впровадження цифрових технологій у бібліотеці ЗВО (на матеріалах Науково-технічної бібліотеки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»). Здобувачка дослідила специфіку електронних ресурсів НТБ Полтавської політехніки та презентувала практичні рекомендації для модернізації системи АБІС «UnieLibrary», що функціює вже впродовж декількох років в бібліотеці нашого університету. Нагадаємо, раніше студентка-документознавиця презентувала можливості репозитарію політехніки на міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій медіакомунікаціям.

Питанням ведення кадрового діловодства під час воєнного стану було присвячено роботу Ксенії Вангельєвої. Насамперед, проаналізувавши нові чинні законодавчі документи, студентка виокремила найголовніші проблеми кадрової служби сьогодення, серед яких: втрата ділових паперів унаслідок бойових дій, питання підтвердження трудового стажу, плинність кадрів у кадрових відділах у зв’язку з міграцією населення. На думку авторки роботи, шляхами розв'язання цих проблем є посилений захист документної інформації, важливість її оцифрування, проходження курсів швидкої перекваліфікації тощо.

Студент Марк Яковенко у своїй роботі «Віртуалізація музейного простору як ефективний засіб комунікації з аудиторією» представив практичну реалізацію віртуалізації музейної експозиції на базі Народного музею історії університету імені Надії Кочерги.

Науково-педагогічні працівники та студенти кафедри українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» висловлюють слова щирої вдячності голові екзаменаційної комісії, директорці Державного архіву Полтавської області Валентині Гудим за плідну науково-освітню співпрацю та активну участь у справі практичної підготовки висококваліфікованих фахівців.

Вітаємо наших випускників із важливою подією в їхньому житті! Зичимо не зупинятися, а невпинно рухатися вперед у правильному напрямку, займатися улюбленою справою, вірити у свої сили й мрії, докладати всіх зусиль для реалізації найамбітніших планів!

Раніше у Полтавській політехніці урочисто відзначили день народження патрона університету Юрія Кондратюка та вшанували пам’ять науковиці, кураторки Народного музею історії університету Надії Кочерги.