2023-07-14

Студенти спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа успішно пройшли практику на базі державних установ та університету

Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа Полтавської політехніки, що навчаються за освітніми програмами «Інформаційна аналітика та PR-діяльність», «Документознавство та інформаційна діяльність», успішно пройшли практику на базі державних підприємств, установ та університету.

Студенти спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа успішно пройшли практику на базі державних установ та університету

Упродовж двох тижнів здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», що навчаються за освітніми програмами «Інформаційна аналітика та PR-діяльність», «Документознавство та інформаційна діяльність», проходили ознайомлювальну та виробничу практики, під час яких закріпили отримані в аудиторіях теоретичні знання та потренувалися в застосуванні фахових практичних навичок у профільних державних установах.

Відзначимо, що практика – одна з форм здійснення освітньої діяльності та необхідний складник якісної підготовки майбутніх фахівців. Метою практичної підготовки є оволодіння студентською молоддю сучасними методами, формами організації праці в обраній професійній галузі, формування на базі одержаних знань професійних компетентностей і досвіду прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних виробничих умовах, виховання потреби систематично оновлювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності, уміння працювати в команді.

Цьогорічними базами практик стали різні установи, заклади та підприємства нашого міста та області, зокрема структурні підрозділи Полтавської політехніки (відділ кадрів, канцелярія, Науково-технічна бібліотека), Державний архів Полтавської області, Полтавська військова районна адміністрація, Миргородське архівне відділення казначейства, Відокремлений структурний підрозділ «Миргородський фаховий коледж імені Миколи Гоголя» Полтавської політехніки, Автозаводський відділ державної виконавчої служби у місті Кременчуці, Комунальна установа «Об’єднаний трудовий архів» Козельщинської сільської ради, ТОВ «Нова пошта» тощо.

У рамках практики співробітники медіацентру Полтавської політехніки провели тренінг з медіаграмотності, під час якого обговорили набір практичних інструментів, необхідних для розпізнавання фейкових новин та різноманітних типів маніпуляцій у медіа.

Крім того, студенти стали слухачами низки корисних освітніх курсів із медійної грамотності на онлайн-платформах Prometheus та Edera: «Фактчек: довіряй-перевіряй», «Цифрова безпека на персональному рівні», «Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?», «Інформаційна гігієна під час війни», «Як адаптуватися на новому місці? Курс психологічної реінтеграції ВПО» та інших.

Після виконання фінальних тестових завдань на курсах студенти отримали відповідні сертифікати, які впевнено можна використовувати під час формування робочого резюме.

Після завершення насиченої практики студенти успішно захистили її результати та поділилися отриманими враженнями і здобутими професійними навичками з викладачами та однокурсниками.

Раніше у Полтавській політехніці відбувся міжвідомчий круглий стіл з питань психологічної реабілітації військовослужбовців та осіб, постраждалих від російської агресії.


Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»