2023-06-19

Студенти університету взяли участь у роботі літнього мовного проєкту з вивчення німецької мови «Sprachakademie»

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» працював Літній мовний майданчик з вивчення німецької мови «Sprachakademie», на якому студенти університету та члени громадської організації «Полтавське товариство німців «Wiedergeburt» щоденно удосконалювали навички володіння німецькою мовою під керівництвом сертифікованого викладача від Goethe-Institut Наталії Білик.

Впродовж кількох років на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» проходить Літній мовний майданчик з вивчення німецької мови «Sprachakademie», зініційований громадською організацією «Полтавське товариство німців «Wiedergeburt», за підтримки Інформаційно-освітнього центру «BIZ-Ukraine», ініціативи Ради німців України, фінансової підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ, будівництва і регіонального розвитку Німеччини через Благодійний Фонд «Товариство Розвитку». Координаторкою мовного проєкту виступила доктор філологічних наук, професор кафедри германської філології та перекладу Тетяна Кушнірова.

До участі у Літньому мовному майданчику долучилася студентка групи 102-ФФ Дар’я Лазоренко, студентки групи 101-ФФ Дар’я Катренко та Катерина Пединіч, студентка групи 402-ГФ факультету філології, психології та педагогіки Полтавської політехніки Марина Михайлова.

Упродовж двох тижнів слухачі курсів мали можливість вивчати німецьку мову щоденно з 15.00 до 18.00 години під керівництвом сертифікованого викладача від Goethe-Institut Наталії Вікторівни Білик, яка за допомогою новітніх методик викладання проводила заняття на високому науково-методичному рівні.

«Участь у таких проєктах є надзвичайно корисними для студентів, що хочуть досконало вивчити мову, оскільки мовне занурення допомагає систематизувати уже набуті знання, поповнити лексичний запас, дізнатися більше про історію та культуру країни, мова якої вивчається», - зазначила координаторка проєкту, доктор філологічних наук, професор кафедри германської філології та перекладу Тетяна Кушнірова.

Навчальні заняття проходили у цікавому ігровому форматі, а вивчення певної лінгвістичної тематики супроводжувалося відповідними завданнями. Наприклад, вивчаючи тему «Essen», учасники проекту спробували приготувати власними руками смаколики, за допомогою цікавих ігрових рішень студенти вивчали порядок слів у реченні, поповнювали лексичний запас за допомогою цікавих практик. Слухачі весело та з користю проводили час: знайомилися із культурою, історією німецькомовних країн, паралельно удосконалюючи власні мовні навички.

Учасники проєкту схвально оцінили змістові компоненти курсу, зокрема Катерина Пединіч, студентка першого курсу спеціальності 035 «Філологія» зазначає: «Було дуже комфортно працювати у затишних локаціях Студхабу Полтавської політехніки. Заняття проходили дуже цікаво та були насичені різноманітними активностями. Пані Наталя дуже доступно пояснювала незрозумілі теми. Відвідаши цей курс, я отримала нові знання, покращила розуміння мови «на слух» та отримала купу позитивних емоцій».

Подруга Катерини, Дар’я Катренко додає: «Навчання було справді цікавим та пізнавальним. Ми весь час працювали, але три години навчання пролітали дуже швидко, як одна мить. Часом було дуже складно, однак викладач дуже доступно пояснювала кожен незрозумілий момент». А випускниця бакалаврату Марина Михайлова відзначила, що неформальне спілкування німецькою мовою під час проєкту допомогло подолати їй мовний бар’єр.

Викладачі та студенти Полтавської політехніки висловлюють сподівання, що у новому 2023 – 2024 навчальному році така співпраця продовжиться, а молодь матиме змогу поглиблювати власні знання з німецької мови у різноманітних мовних проєктах.

Раніше учасниці програми академічної мобільності Erasmus+ поділилися враженнями від навчання в румунському університеті-партнері, майбутні фахівці ознайомилися з діяльністю архівних установ, відвідавши ключові локації Державного архіву Полтавської області, студенти університету успішно опанували практичний курс від компанії-розробника програмного забезпечення «Дебет Плюс».