2023-11-18

Студентський театр політехніки «Carpe Diem» представив власну п’єсу у Національному музеї -заповіднику Миколи Гоголя

16 листопада студентський театр «Carpe diem» та активна молодь політехніки разом із завідувачкою підготовчого відділення Центру по роботі зі студентами та обдарованою молоддю Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Світланою Ревенко відвідали Національний музей-заповідник М.В. Гоголя, де презентували власну п’єсу «Між добром і злом», написану під впливом творчості видатного земляка.

Активне студентство та студентський театр «Carpe Diem» Полтавської політехніки вражають креативністю і талантом. 16 листопада студенти разом із завідувачкою підготовчого відділення Центру по роботі зі студентами та обдарованою молоддю Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Світланою Ревенко відвідали Національний музей-заповідник М.В. Гоголя, де презентували власну п’єсу «Між добром і злом».  Студенти  написали твір, надихнувшись  творчістю  нашого видатного земляка і ознайомились із культурною спадщиною Полтавщини, пов’язаною із життям і діяльністю славетного письменника.

«Такі зустрічі вкрай необхідні у наш складний час, оскільки саме творчість здатна якісно покращити стан людини у складних життєвих обставинах», - зазначила завідувачка  відділом науково-освітньої роботи музею Світлана Кирнос.

Студентський театр «Carpe Diem» під керівництвом студентки факультету філології, психології та педагогіки Анни Мороз вкотре вразив глядачів акторською грою, сюжетом та експресією, якої молоді люди  надали виставі, адже втілили у життя власний творчий задум, продемонструвавши на сцені одвічну боротьбу добра зі злом.

До заходу долучилися учні Гоголівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.В. Гоголя, які із захопленням спостерігали за чудовою грою та переживали події разом із героями п’єси, а по завершенню вистави дякували акторам гучними оплесками. Мистецтво студентського театру стало не лише розважальним сценічним дійством, а й важливою ланкою у розвитку та вихованні молодого покоління. Учителька зарубіжної літератури Гоголівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Валентина Шарлай подякувала акторам студентського театру «Carpe Diem» від імені усіх молодих глядачів за чудову гру та запросила студентську театральну трупу частіше приїжджати на батьківщину видатного письменника і радувати публіку новими п’єсами.

Школярі також мали нагоду поспілкуватися з активними студентами політехніки та завідувачкою підготовчого відділення Центру по роботі зі студентами та обдарованою молоддю Світланою Ревенко, яка детально розповіла майбутнім абітурієнтам про спеціальності, за якими здійснює підготовку Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», університетські центри, унікальні надсучасні навчальні лабораторії та цікаві заходи, які постійно відбуваються у стінах Полтавської політехніки.

Гостям випала унікальна можливість долучитися до екскурсії Національним музеєм-заповідником М.В. Гоголя, яку люб’язно провела старший науковий співробітник Ірина Прокуда. Студенти відвідали батьківський будинок Миколи Гоголя, де їх радо зустрічала незмінна «матінка» Миколи Васильовича, Марія Іванівна Гоголь-Яновська (ст.науковий співробітник Чернова К.Д), яка завжди багато і щиро розповідає про свого Миколу, водить кімнатами будинку і переповідає історії речей, які були такими дорогими для її сина.  Студенти і школярі  також побували у флігелі, у якому Микола Васильович жив, коли приїздив у рідне село, прогулялися затишним подвір’ям, парком-садом, які зачаровують відвідувачів вже багато років.

На завершення   студентів пригощали автентичним козацьким кулішем і смачними варениками з капустою, приготованими відповідно до давніх українських традицій та різними смаколиками, запропонованими господарями садиби.

Студенти Полтавської політехніки висловлюють щиру подяку працівникам Національного музею-заповідника М.В. Гоголя, зокрема директорці, Заслуженому працівнику культури України Лідії Єнко,  завідувачці відділом науково-освітньої роботи музею Світлані Кирнос, старшому науковомуу співробітнику Ірині Прокуді та іншим співробітникам музею за щирий прийом та співпрацю у проведенні спільних заходів, адже такі ініціативи надзвичайно важливі для партнерства  між освітніми установами та культурними центрами.

Нагадаємо, студенти політехніки надихнулися атмосферою української минувшини, побувавши у славетних гоголівських місцях.

Раніше студенти політехніки відвідали колоритну ЕтноСадибу в Опішні.