2024-04-16

Студентський театр «Carpe Diem» зіграв свою нову виставу у літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка

У Всесвітній день мистецтва студентський театр «Carpe Diem» Полтавської політехніки зробив особливий творчий подарунок для співробітників та відвідувачів Полтавського літературно-меморіального музею Володимира Короленка. На імпровізованій сцені молоді таланти багатопрофільного класичного університету презентували глядачам свою п’яту театральну постановку – філософську п’єсу «Глибини Страху».

15 квітня, у рамках багаторічної плідної науково-освітньої співпраці Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» з Полтавським літературно-меморіальним музеєм Володимира Короленка студентський театр «Carpe Diem» Полтавської політехніки підготував для співробітників та відвідувачів музейної установи особливий творчий подарунок до Всесвітнього дня мистецтва – на імпровізованій сцені молоді таланти багатопрофільного класичного університету презентували широкому загалу свою п’яту театральну постановку – філософську п’єсу «Глибини Страху». Нагадаємо, прем’єра вистави відбулася до Міжнародного дня театру на головній сцені Полтавської політехніки та мала благодійну мету спільними зусиллями зібрали кошти на зарядну станцію Bandera Power для 116-ої бригади ТрО.

Відзначимо, вистава «Глибини Страху» стала продовженням дебютної вистави студентського театру «Корабель життя» і продовжила порушену молодими акторами філософську тематику – важче визнати і прийняти глибини власного страху, ніж спробувати подолати будь-які його прояви. За словами головної режисерки та творчої натхненниці студентського театру «Carpe Diem», студентки факультету філології, психології та педагогіки Полтавської політехніки Анни Мороз, презентована глядачам п’єса поєднує у собі фантастичні події та їхній глибинний моральний підтекст, про зміст якого варто задуматися кожному. Адже кожен з нас має власні побоювання та глибинні страхи і часом мусить довго навчатися приймати їх.

Вистава просто неба вразила глядачів майстерно зрежисованими сценами, побудованими діалогами, гарною акторською грою та цікавою сюжетною колізією, а порушена акторами проблематика презентованого твору – боротьба з власними страхами – не залишила нікого байдужим.

За словами співробітників Полтавського літературно-меморіального музею Володимира Короленка, вперше на території музейної установи відбулось таке цікаве мистецьке дійство, під час якого всі бажаючі мали змогу зануритися в неповторну атмосферу піратських пригод та задуматися над закладеними у сюжетну канву актуальними проблемами розвитку людських взаємин та нашого суспільства загалом.

«Надихаємося неймовірною атмосферою театрального мистецтва та щиро захоплюємося тими, хто власною творчістю акумулює творчі здобутки цілої генерації молодих студентських талантів. Театр «Carpe Diem» Полтавської політехніки перегортає нову сторінку власної творчої історії, не залишаючи байдужими наші помисли та щирі життєві прагнення. Порушені актуальні філософські проблеми, відмінно втілені нашими студентами персонажі спонукають задуматися над власними життєвими цілями та породженими страхами», – прокоментувала доктор філологічних наук, професор кафедри германської філології та перекладу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Тетяна Кушнірова.

Після завершення вистави усі бажаючі могли відвідати ключові локації Полтавського літературно-меморіального музею Володимира Короленка та ознайомитися зі сторінками життя і творчості видатного письменника.

Нагадаємо, раніше студентський театр «Carpe Diem» Полтавської політехніки представив власну п’єсу у Національному музеї-заповіднику Миколи Гоголя,  зіграв благодійну виставу на підтримку актора театру і кіно Богдана Чернявського та презентував благодійні вистави на підтримку Збройних Сил України.

Нещодавно у політехніці заклали сад безперервного цвітіння: посадили магнолії, бузок і різні декоративні дерева, засновник бренду Mr. Leader презентував університету книгу, присвячену методикам раннього розвитку, представниці політехніки взяли участь у презентації програм міжрегіонального співробітництва ЄС Interreg Europe та URBACT, а науковці університету беруть участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ на базі австрійського Університету безперервної освіти.