2023-06-23

У Полтавській політехніці відбувся Міжрегіональний науково-методичний семінар, присвячений популяризації здорового способу життя серед молоді

До Міжнародного Олімпійського дня науково – педагогічні працівники кафедри фізичної культури та спорту Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» провели Міжрегіональний науково-методичний семінар «Формування здорового способу життя в учнівської та студентської молоді засобами фізичної культури та спорту». Учасники заходу представили ґрунтовні доповіді, присвячені впровадженню та популяризації здорового способу життя серед молоді.

Вже традиційно упродовж 22 - 23 червня 2023 року науково – педагогічні працівники кафедри фізичної культури та спорту Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» провели III Міжрегіональний науково-методичний семінар «Формування здорового способу життя в учнівської та студентської молоді засобами фізичної культури та спорту». Співорганізаторами потужного науково – освітнього івенту виступили Управління молоді та спорту Полтавської обласної військової адміністрації, Ізмаїльський державний гуманітарний університет, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка, Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка та інші установи й організації спортивного профілю.

Учасників семінару урочисто привітали проректорка з наукової та міжнародної роботи Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктор технічних наук, професор Олена Степова, начальниця Управління молоді та спорту Полтавської обласної військової адміністрації Марина Трохименко та декан факультету фізичної культури та спорту Полтавської політехніки, доктор педагогічних наук, професор Ліна Рибалко, які побажали учасникам плідної роботи, цікавих виступів та наукових дискусій.

У перший день роботи семінару відбулись пленарне та секційні засідання, до яких у форматі відеоконференції долучились учасники з Глухова, Ізмаїла, Кропивницького, Харкова та інших регіонів. Модерувала захід Лариса Оніщук, кандидатка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри фізичної культури та спорту Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»,

Особливий інтерес в учасників викликали доповіді Оксани Баштовенко «Підвищення індексу інклюзії у фізичному вихованні і спорті» (Ізмаїльський державний гуманітарний університет), Наталії Хлус «Формування здорового способу життя у дітей старшого дошкільного віку» (Глухівський національний педагогічний університет ім. Олександра Довженка), Олександра Іванова «Реалізація заходів з рухової активності широких верств населення» (Полтавський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»). Віталія Павлова «Історія розвитку велоруху: витоки, сучасність, перспективи» (Департамент культури, молоді та сім’ї Виконавчого комітету Полтавської міської ради), Владислава Сафонова «Формування здорового способу життя в учнівської молоді засобами фізичної культури та спорту (Полтавський спортивний ліцей Полтавської обласної ради).

Змістовними та інформативно насиченими були виступи Тетяни Трикоз «З досвіду роботи ДЮСШ по розвитку видів спорту у Полтавській області» (КЗ «Зіньківська СДЮСШОР з гандболу імені В. П. Літвішка Полтавської обласної ради»), магістрантки групи 501-ФС Катерини Беззубенко «ВФСТ «Колос» Полтавського району Полтавської області: історія, сучасність, перспективи», Олега Боровика, майстра спорту міжнародного класу з веслування на байдарках і каное, призера Кубка Європи та Кубку світу, магістранта групи 502-мФС «Традиції розвитку веслування на байдарках і каное на Полтавщині» та Постернака С.П. – лікаря ЛФК, фізичного реабілітолога 2-ої міської клінічної лікарні Полтавської міської ради, який виступив з доповіддю «Скандинавська ходьба як ефективний засіб оздоровлення».

Наступного дня, 23 червня у Міжнародний Олімпійський день, учасники семінару відвідали спортивні бази та тренувальні заняття ДЮСШ міста Полтави.

Раніше студентка університету стала кращим бомбардиром Першої ліги Чемпіонату України з футболу серед жінок, студенти Полтавської політехніки стали срібними та бронзовими призерами XXXII Чемпіонату Європи з армрестлінгу, а команда університету стала золотою призеркою Всеукраїнських змагань серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярдного спорту «Динамічна піраміда-Соло» - Кубок Сінякевича.