Напередодні дев’ятої скорботної річниці від дня загибелі випускника електромеханічного факультету Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», бійця «Азову» Дмитра Коряка у Центрі ветеранського розвитку Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» вшанували світлу пам’ять захисника, який у боротьбі за територіальну цілісність та незалежність віддав найцінніше – власне життя.
Пам’ять Героя вшанували Хвилиною мовчання, поклали живі квіти до меморіальної дошки і усі учасники меморіального заходу – адміністрація, науково-педагогічні працівники, студенти, курсанти кафедри військової підготовки і гості Полтавської політехніки перегорнули сторінки університетського календаря скорботних дат, пригадавши позитивного, життєрадісного юнака, який взяв до рук зброю і пішов боронити нашу країну від ворогів.
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1131.jpg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1107.jpg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1139.jpg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1142.jpg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1160.jpg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1163.jpg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1197.jpg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1203.jpg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1209.jpg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1213.jpg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1221.jpg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1236.jpg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1243.jpg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1258.jpg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1263.jpg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1273.jpg)
Мама загиблого Тамара Коряк подякувала Полтавській політехніці в особі ректора, професора Володимира Онищенка за збереження і повагу до пам’яті про сина: «Дуже приємно, що в університеті досі бережуть пам’ять про мого сина. Не забуваєте дату, вшановуєте мого Діму та десятки інших полеглих, що навічно залишаться у наших серцях. Щиро вдячна університету за гідне виховання молоді, якій відбудовувати нашу повоєнну Україну».
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1305.jpg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/02/11/Dmytro%20Koryak/DSC_1314.jpg)
За словами ректора Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професора Володимира Онищенка, для університету такі втрати є особливо болючими, адже за кожним випускником, студентом чи викладачем – людська доля, саможертовність та глибокий сум рідних, які не дочекалися воїнів з війни.
«Боляче відзначати, що цей відлік й надалі продовжується – в умовах повномасштабного вторгнення близько 30 випускників, студентів, викладачів та співробітників університету повернулися додому на щиті.
Висловлюю найщиріші співчуття та безмежну повагу мамі захисника – Тамарі Олексіївні, усім близьким та друзям Дмитра Коряка.
Ім’я нашого випускника назавжди занесене до університетської Книги пам’яті, тож бережімо спогади і світлу пам'ять про Дмитра. Герої не вмирають, як не втратять своєї значущості високі демократичні та моральні цінності, заради яких на фронтах страхітливої війни гинуть наші співгромадяни. Гинуть, аби ми з вами жили, працювали й разом наближали довгоочікувану Перемогу! Слава Україні! Героям Слава!» – промовив ректор.
Нагадаємо, Дмитро «Брат» Коряк загинув 11 лютого 2015 року під час Павлопіль-Широкинської наступальної операції. Його життя у 25-річному віці забрали осколки ворожої міни, яка впала в декількох метрах від нього. Від важкого поранення стрілець-зенітник «Азову» загинув майже миттєво.
«Якщо не я, то хто? Я просто воюю за свою країну. Якщо я зараз не буду боронити її у Маріуполі, то скоро все буде у Полтаві і Києві. Те, що ми зараз маємо, ‒ це результат занепаду культури та освіти. Все дуже просто для мене», – сказав боєць у своєму останньому в житті інтерв’ю для документального проєкту «Babylon’13».
15 липня 2015 року на фасаді університету відкрито меморіальну дошку . У 2016 році була видана книга-реквієм «Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк» (впорядниця – Надія Гринь), присвячена історії життя Героя.
За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України Указом Президента України № 176/2015 від 25 березня 2015 року Дмитро Коряк нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), рішенням Полтавської обласної ради нагороджений відзнакою «За вірність народу України» І ступеня (посмертно), Нагороджений почесним знаком «Маріуполь. Відстояли – Перемогли» (посмертно).
За мужність і героїзм, незламність духу при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України рішенням Миргородської міської Ради Полтавської області №6 від 17 березня 2017 року Дмитру Коряку посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Миргорода».
На честь азовця Дмитра Коряка названі вулиці у місті Полтава та місті Карлівка, його ім'я присвоєно Миргородській спеціалізованій школі I-III ступенів № 5.
Щороку у роковини загибелі захисника спільнота Полтавської політехніки збирається біля меморіальної дошки полеглому Герою, ділиться теплими спогадами про тих, кого вже немає поруч, але чиї імена навічно залишаться в серцях.
Нагадаємо, Полтавська політехніка увійшла до п’ятірки університетів, які реалізовуватимуть урядовий експериментальний проєкт для ветеранів, на честь ще одного полеглого захисника – студента політехніки перейменували вулицю, а в університеті триває робота над проєктом меморіального комплексу.
Раніше у Центрі ветеранського розвитку Полтавської політехніки обговорили особливості спілкування з учасниками бойових дій і травмованими війною, а захисники дізналися про можливості у сфері освіти, правового та соціального захисту.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»