2024-02-09

Полтавська політехніка увійшла до п’ятірки університетів, які реалізовуватимуть урядовий експериментальний проєкт для ветеранів

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» увійшов до переліку провідних університетів, які реалізовуватимуть експериментальний проєкт, ініційований Міністерством освіти і науки та Міністерством у справах ветеранів України. Проєкт передбачає використання різноманітних засобів, включаючи освітні програми, спортивні заходи та реабілітаційні послуги, для сприяння ефективному переходу ветеранів війни до цивільного життя.

Полтавська політехніка увійшла до п’ятірки університетів, які реалізовуватимуть урядовий експериментальний проєкт для ветеранів

Кабінет Міністрів України оприлюднив Постанову від 30 січня 2024 «Про реалізацію експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя ветеранів війни на базі закладів освіти засобами освіти, спорту та реабілітації».

Цей експериментальний проект, ініційований Міністерством освіти і науки та Міністерством у справах ветеранів, має на меті забезпечити ветеранам війни необхідну підтримку в їх переході від військової служби до цивільного життя.

Учасниками експериментального проєкту стали Національний університет фізичного виховання і спорту України, Західноукраїнський національний університет, Київський національний університет будівництва і архітектури, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

Проєкт передбачає три ключових завдання: адаптацію освітньої інфраструктури, що передбачає розробку та адаптацію освітніх програм, освітніх методик і технологій, спеціально розроблених для задоволення потреб ветеранів війни (включно з аудитом та модернізацією закладів освіти для забезпечення фізичної доступності, особливо для маломобільних осіб та осіб з інвалідністю), здобуття освіти, що передбачає забезпечення можливостей для здобуття як формальної, так і неформальної освіти, включаючи професійну підготовку та підтвердження кваліфікацій для ветеранів війни (з акцентом на розробці навчально-реабілітаційних програм для ветеранів війни з інвалідністю), впровадження спеціалізованих спортивних програм та заходів, спрямованих на покращення фізичного здоров'я ветеранів війни, підготовку до спортивних змагань та відновлення після травм (включно з розробкою та запровадженням спеціальних програм реабілітації, з використанням сучасних науково обґрунтованих технологій).

«Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» отримав високу оцінку як профільний заклад вищої освіти. Участь в експериментальному проєкті – ще одне високе державне визнання і відповідальна місія. Наш університет має відповідний науковий, освітній потенціал, потужну матеріально-технічну базу і успішний досвід реалізації пілотного проєкту з підготовки помічників ветеранів, ефективно працює Центр ветеранського розвитку. Багато проводимо спортивних заходів, присвячених вшануванню полеглих захисників. З усією відповідальністю ми будемо виконувати важливе державне завдання і піклуватимемось про ветеранів.

Дуже приємно, що над реалізацією проєкту працюватимуть такі ж провідні університети, з якими наш університет поєднаний партнерством і академічною дружбою!» – прокоментував ректор, професор Володимир Онищенко.

Координаторами експериментального проекту є Міністерство освіти і науки та Міністерство у справах ветеранів.

Нагадаємо, один з перших десяти Центрів ветеранського розвитку в Україні відкрито у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». У рамках пілотного проєкту Міністерства у справах ветеранів у Полтавській політехніці відбувся перший на Полтавщині випуск помічників ветеранів. Їх підготували на базі Центру ветеранського розвитку при Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» за експериментальним курсом «Організація роботи фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб», який розробили науковці Полтавської політехніки. Випускник перших курсів помічників ветеранів працевлаштований у Кременчуцькій громаді.

Раніше Президент України поспілкувався і нагородив студентів Полтавської політехніки, у Полтавській політехніці обговорили потенціал області у програмі реінтеграції ветеранів до цивільного життя, на честь полеглого захисника-студента політехніки перейменували вулицю, а в університеті триває робота над проєктом меморіального комплексу, студент ФФКС Нікіта Соловей став чемпіоном Європи з військово-спортивних багатоборств, Центр ветеранського розвитку Полтавської політехніки взяв участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, відбулася творча зустріч з Павлом Казаріним, а також викладачі та студенти політехніки зустрілись із захисником Іваном Шеметою.

Нещодавно у політехніці відбувся відкритий Чемпіонат Полтавської області з таїландського боксу пам’яті загиблих військових спецпідрозділу «АРТАН», а випускники магістратури передали захисникам дрони-камікадзе.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»