2024-05-17

«Україна - ЄС: відоме та невідоме»: студенти політехніки позмагалися за звання знавців євроінтеграційних процесів

У рамках відзначення Днів Європи в Україні студенти Полтавської політехніки взяли участь у брейн-рингу «Україна - ЄС: відоме та невідоме». Майбутні професіонали детальніше дізналися про інтеграцію України до Європейського Союзу та позмагалися за звання знавця європейських традицій, продемонструвавши креативні підходи до презентації країн-учасниць Європейського Союзу.

«Україна - ЄС: відоме та невідоме»: студенти політехніки позмагалися за звання знавців євроінтеграційних процесів

Щорічно у травні з нагоди відзначення Днів Європи в Україні на базі кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбувається ціла низка науково-освітніх та просвітницьких івентів.

16 травня у рамках роботи «Євроклубу» студенти та науково-педагогічні працівники Полтавської політехніки мали можливість долучитися до участі в брейн-рингу «Україна – ЄС: відоме та невідоме», під час якого дізналися багато корисного про Європейський Союз та європейську інтеграцію України.

Учасниками інтелектуальних змагань стали студенти спеціальностей 292 Міжнародні економічні відносини», 242 Туризм і рекреація і 035 Філологія, які відповідно сформували команди «Ç'est la vie: Хроніки круасанів», «Галопом по Європі» та «Олімпіологи».

Модераторкою заходу виступила завідувачка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму, доктор економічних наук, професор Ірина Чичкало-Кондрацька.

Учасників оцінювало високопрофесійне журі, до складу якого увійшли: заступник директора Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права, кандидат технічних наук, доцент Володимир Биба, президент Студентського парламенту Валерій Левченко та голова Профспілкового комітету студентів та аспірантів Андрій Касьян.

Протягом двох конкурсних турів «Питання-відповідь» та «Міні-презентація країни ЄС» команди -учасниці вели запеклу боротьбу за перемогу в інтелектуальному протистоянні.

У першому турі команди продемонстрували власні знання з історії створення та розвитку Європейського Союзу, діяльності його інституцій, процесу євроінтеграції України.

Другий тур вимагав від студентів використання теоретичних знань, креативності у висловлюванні власних поглядів на сучасне життя країн Євросоюзу. При проведенні міні-презентації країн ЄС команди показали глибокі знання про історію, економіку, політику, соціально-культурне життя таких країн, як Франція, Румунія та Греція.

Глядачі із захопленням спостерігали за яскравими презентаціями команд, адже кожна із них намагалася передати колорит обраної країни через поезію, пантоміму, музику, цікаві туристичні локації, кухню тощо.

На думку членів журі, усі команди відмінно розкрили не лише власні знання про Європейський Союз, процес євроінтеграції, співпрацю з Україною, а й продемонстрували креативні підходи до презентації країн ЄС, зокрема кулінарні вподобання, приготувавши страви їхньої національної кухні.

За результатами двох турів перемогла дружба - усі три команди показали гарні знання, проявили командний дух, творчі здібності і уміння злагоджено працювати.

Раніше учасники студентського клубу подорожували маловідомими туристичними локаціями країни, обговорили проведення Міжнародного дня боротьби за права жінок у різних країнах світу, а учасники студентського клубу провели засідання, присвячене відзначенню найромантичнішого свята року.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»