2023-11-24

В університеті відбувся I етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

На базі кафедри українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбувся І (університетський) етап ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможцями інтелектуальних змагань стали студентки факультету філології, психології та педагогіки і Навчально – наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки Полтавської політехніки.

В університеті відбувся  I етап  Міжнародного  конкурсу  з української мови імені Петра Яцика

Науково – педагогічні працівники  кафедри  українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» провели І (університетський) етап ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. 9 студентів – представників факультету філології, психології та педагогіки, факультету фізичної культури та спорту, Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки – боролися за звання кращого знавця  української мови.

На початку конкурсу кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри українознавства, культури та документознавства Людмила Дерев’янко наголосила, що Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика має на меті сприяти утвердженню державного статусу української мови, піднесенню її престижу серед молоді, а також вихованню поваги до культури й традицій українського народу, адже мова – це зброя, наріжна цінність, що визначає не лише національно-культурну, а й державну ідентичність громадян України.

Учасники конкурсу надзвичайно старанно й завзято працювали над виконанням запропонованих завдань, які охоплювали різні розділи науки про мову: лексикологію, морфологію, синтаксис. Студенти продемонстрували свої орфографічні й пунктуаційні навички, уміння редагувати тексти, а творчі здібності молоді люди показали в процесі написання твору - роздуму «Шматок землі, ти звешся Україною. Ти був до нас, ти будеш після нас» (Ліна Костенко). Зараз, у час жорстокого повномасштабного вторгнення, студенти Полтавської політехніки глибоко усвідомлюють той факт, що саме мова є не тільки універсальним засобом спілкування, мислетворення, інтелектуального й естетичного пізнання світу, нагромадження і збереження людського досвіду, а ще й могутнім націє- і державотвірним фактором, позаяк саме в мові виявляється генотип нації, досвід її буття, закладено код нації, її ментальність.

Повітряна тривога не стала перешкодою для успішного проведення конкурсу – учасники перейшли в укриття.

Переможницею  І (університетського)  етапу  ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стала студентка групи 201-ФІ факультету філології, психології та педагогіки Полтавської політехніки Вікторія Мазняк (науковий керівник – к.філол.н., доцентка кафедри українознавства, культури та документознавства Світлана Дорошенко). Друге призове місце виборола студентка групи 101-ФО факультету філології, психології та педагогіки Варвара Путря (науковий керівник – к.філол.н., доцентка кафедри загального мовознавства та іноземних мов Наталія Бондар). До трійки призерів також увійшла студентка групи 201-ТН Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки Юлія Литвин (науковий керівник – к.філол.н., доцентка кафедри українознавства, культури та документознавства Людмила Дерев’янко), яка стала бронзовою призеркою інтелектуальних змагань.

Щиро вітаємо знавців української мови із заслуженою перемогою та зичимо нових здобутків і творчих  злетів!  Твердо переконані, що студенти Полтавської політехніки неодмінно стануть переможцями ІІІ-го (обласного) етапу Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика, який відбудеться  10 лютого 2024 року.

Нагадаємо, нещодавно науковці-мовознавці провели міжнародну конференцію присвячену актуальним проблемам іноземної філології та перекладознавства.

Раніше студенти-мовознавці Полтавської політехніки перемогли у міжнародному студентському інтелектуальному турнірі, майбутні фахівці вивчали досвід найсучаснішої бібліотеки Полтавської громади, а  студенти політехніки відвідали презентацію книги мистецтвознавця.