Абітурієнтові

ВСТУПНА КАМПАНІЯ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ?

Актуальні правила прийому на навчання доступні на офіційному сайті Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка": https://vstup.nupp.edu.ua

Галузь знань 07 Управління та адміністрування

Спеціальність 073 Менеджмент

Менеджер - унікальна професія, а попит на фахівців нового покоління з цієї спеціальності залишається традиційно високим, оскільки їх професіоналізм, відповідальність, ініціативність, наполегливість і володіння новими методами та технологіями управління виступають запорукою конкурентоспроможності та розвитку сучасного підприємства.

Кафедра менеджменту і логістики запрошує на навчання до Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» для здобуття вищої освіти за ступенями «бакалавр», «магістр» та «доктор філософії».

БАКАЛАВР

(4 роки навчання,денна, заочна, дистанційна форми навчання)

ОСІТНІ ПРОГРАМИ

ЗМІСТ ПІДГОТОВКИ

«МЕНЕДЖМЕНТ»

Сучасний бакалавр з менеджменту здатний вирішувати практичні проблеми та складні спеціалізовані задачі у сфері управління організаціями та їх підрозділами, здійснювати адміністрування бізнес-процесів в державних та недержавних організаціях та підприємствах різних видів діяльності.

«ЛОГІСТИКА»

Програма формує навички з організації логістичних процесів транспортування, складування, вантажопереробки товарної продукції, управління запасами, закупівлями і реалізацією продукції на ринку, виробничими операціями, а також управління процедурами замовлень і логістичним сервісом. Управлінські рішення у сфері логістики спрямовані на забезпечення ґрунтовного вивчення сучасного менеджменту логістичних бізнес-процесів; принципів функціонування управлінських систем; методів та прийомів аналітичної роботи та ін.

МАГІСТР

(1,5 роки навчання, денна, заочна, дистанційна форми навчання)

МЕНЕДЖМЕНТ ОРГАНІЗАЦІЙ І АДМІНІСТРУВАННЯ

Програма спрямована на формування системних знань, а також розвиток дослідницьких і професійних навичок, вмінь і компетентностей з планування, мотивації, контролю, організації та координації розвитку підприємств, установ, організацій з метою забезпечення їх конкурентоспроможності в сучасних умовах.

ЛОГІСТИКА

Програма спрямована на формування системних знань та розвиток дослідницьких і професійних навичок, вмінь і компетенцій з менеджменту логістичних бізнес-процесів, стратегічного управління логістичними системами в умовах поглиблення євроінтеграції України, менеджменту безпеки ланцюгів постачання.

ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ

ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ З МЕНЕДЖМЕНТУ

 

Менеджер - унікальна професія, а попит на фахівців нового покоління з цієї спеціальності залишається традиційно високим, оскільки їх професіоналізм, відповідальність, ініціативність, наполегливість і володіння новими методами та технологіями управління виступають запорукою конкурентоспроможності та розвитку сучасного підприємства.

Переваги програми

  • індивідуалізація процесу навчання та застосування практико-орієнтованих технології навчання (інтерактивні форми навчання, тренінги, групові дискусії, розв’язання ситуаційних завдань, кейсів тощо);
  • можливість творчого і наукового розвитку як на вітчизняному, так і міжнародному рівнях;
  • залучення підприємців та партнерів-роботодавців, які досягли високого рівня розвитку власних бізнес-структур, до підготовки конкурентоспроможних фахівців;
  • участь у програмах стажування на підприємствах в України та за кордоном, теоретична та практична підготовка у літніх міжнародних школах;
  • навчання за програмою «подвійний диплом» за профілем спеціальності; участь у міжнародних грантових проектах;
  • можливість проходження підготовки офіцерів запасу.

Підготовка студентів за спеціальністю передбачає ґрунтовне вивчення основ сучасного менеджменту; принципів функціонування управлінських систем; методів та інструментів реалізації функцій менеджменту, інструментарію обґрунтування управлінських рішень щодо розвитку підприємств і організацій різних видів економічної діяльності та форм господарювання; забезпечення економічної безпеки; формування стратегій розвитку підприємств тощо.

Здобувач під час навчання може самостійно обирати перелік дисциплін, що забезпечують реалізацію його освітньої траєкторії та майбутню професійну діяльність.

Розвиток освітніх програм є результатом її обговорення із представниками академічної спільноти (ректорат, вчена рада Університету, вчена рада Науково-навчального інституту фінансів, економіки та менеджменту, навчальна частина Університету, науково-педагогічні працівники), а також з представниками НАН України, інших ЗВО України та ЗВО – партнерів країн ЄС, здобувачами освіти, роботодавцями, професіоналами-практиками, іншими стейкхолдерами.

Традиційний формат обговорення освітніх програм та перспектив їх розвитку: співбесіди, засідання кафедри, засідання вчених рад, круглі столи, зустрічі із зацікавленими особами, їх відгуки, рецензії Пропозиції стейкхолдерів щороку ураховуються робочою групою у підготовці наступної редакції освітніх програм. Еволюція освітніх програм супроводжується формуванням потужного якісного кадрового складу університету.

Зустріч з представниками компанії StarLightMedia щодо критеріїв якісної підготовки докторів філософії за економічними напрямками. Проблеми діджиталізації в умовах пандемії та інформаційна безпека підприємств

Модератори дискусії: Комеліна Ольга, д.е.н, проф., завідувач кафедри менеджменту і лоігстики та Чижевська Марина, к.е.н, доц., завідувач економічної терії та економічної кібернетики

Ольга Тимофеєва, кандидат економічних наук, заступниця директора IT-компанії «StarLightMedia»

Унікальність програми підготовки докторів філософії на кафедрі тісно повязана із науковою та освітньою складовими знань у сфері менеджменту.

ЇЇ ціннісними орієнтирами є формування у здобувача цілісного системного підходу щодо управління сучасним розвитком підприємств та організацій у системі національних і регіональних пріоритетів інноваційного безпекорієнтованого розвитку в умовах невизначеності умов та вимог.

Сучасна організація освітньої діяльності щодо підготовки докторів філософії у національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» завжди є предметом широкого обговорення громадськості, учасників освітнього процесу, зацікавлених роботодавців. Це дає змогу забезпечити якість та сучасність прикладних результатів наукових розробок здобувачів та підвищити ефективність підготовки майбутніх науковців та викладачів вищої школи.

Саме з цією метою на початку квітня цього року відбулася зустріч здобувачів, що навчаються за освітньо-науковими програмами 073 Менеджмент та 051 Економіка та заступницею ІТ-директора компанії StarLightMedia, к.е.н. Тимофеєвою Ольгою Анатоліївною.

Круглий стіл з представниками підпиємства «Кернел-Груп» щодо вимог до підготовки менеджерв та їх адаптації до бізнес-середовища в Полтавському регіоні. Студенти та менеджери підприємства «Кернел-Груп» обговорюють систему підвищення кваліфікації персонала в міжнародних компаняих, а також особливості побудови власної карєри

Дикусійний клуб «Менеджер очима роботодавця». Директор ТОВ ТД «Полтавський автоагрегатний завод» Литовченко Андріан Павлович, викладчі, студенти і аспіранти обговорюють особливості діяльності підприємств машинобудівного ціклу та діючу систему міжнародних стандартів якості, можливості подальшого вдосконалення освітніх програм підготовки здобувачів

У рамках таких зустрічей відбувається обговорення актуальних питань з підготовки бакалаврів, магістрів, докторів філософії для Полтавського регіону, виявити актуальні теми кваліфікаційних робіт та дисертацій здобувачів наукового ступеня доктора філософії, урахувати пропозиції усіх стейкхолдерів освітнього процесу щодо структури та змісту навчальних планів, визначити інтереси здобувачів щодо формування їх індивідуальних освітніх траєкторій підготовки.

Історія формування професійної підготовки фахівців з менеджменту пов’язана з історією розвитку університету та етапами підготовки кадрового складу кафедри, формування освітніх традицій та технологій навчання. Підготовка здобувачів наукового ступеня кандидата наук відбувалася за спеціальностями «Економіка будівництва» (1962), «Економіка, організація управління і планування народного господарства» (1973), «Економіка, планування і організація управління будівництвом» (1985), «Політична економія» (1993). З 1967 р. діяла територіальна науково-дослідна лабораторія з дослідження проблем економіки будівництва, організації та управління ними на замовлення міністерств, науково-дослідних інститутів, будівельних та інших організацій. Пізніше підготовка здобувачів здійснюється спеціальностями: «Економічна теорія» та «Економіка будівництва» (2001), 08.00.05 «Розвиток продуктивних сил та регіональна економіка» (2007), 08.00.03 «Економіка та управління національним господарством» (2011), 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами» (2012), 21.04.01 «Економічна безпека держави (економічні науки)» (2012).

В аспірантурі підготовлено понад 50 здобувачів, що успішно захистилися у спеціалізованих вчених радах університету Д 44.052.03 та К 44.052.05 Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», інших ЗВО України. Більше десятка здобувачів підготовлено на кафедрі менеджменту і логістики. Така діяльність супроводжувалася розширенням напрямів проведення НДР та вдосконаленням підходів до змісту підготовки здобувачів, формуванням потужного кадрового складу університету у цілому.

За останні роки на кафедрі підготовлено більше десятка кандидатів наук.

У 2016 р. уперше освітня програма з підготовки докторів філософії з менеджменту одержала ліцензію за рішенням Ліцензійної комісії МОНУ( від 23.06.2016 р.), яка зараз готується до акредитації.

23 березня 2021 року у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбувся захист кандидатської дисертації старшого викладача кафедри менеджменту і логістики на тему «Організаційно-економічні засади забезпечення економічної безпеки міст в Україні» за спеціальністю 08.00.03- економіка та управління національним господарством".

В рамках наукової проблематики кафедри тривалий період здійснюється підготовка здобувачів наукового ступеня. здійснюються захисти однієї кандидатської та докторських дисертаційних робіт, ведеться підготовка аспірантів. Троє з НПП кафедри є членами спеціалізованої вченої ради університету – д.е.н., проф. О.В. Комеліна, д.е.н., проф., В.В. Гришко, д.е.н., доц. О.В. Л.М. Болдирєва.

ЗАПРОШУЄМО ДО КОМАНДИ ЕФЕКТИВНИХ МЕНЕДЖЕРІВ!