Делегація науковців Національного університету «Чернігівська політехніка» відвідала Полтавську політехніку у рамках договорів про співробітництво у освітній та науковій сферах та про співпрацю у підготовці наукових кадрів і взяла участь у роботі XІV Міжнародної науково-практичної конференції «Академічна й університетська наука: результати та перспективи».
Університет-партнер представляли 20 науковців на чолі з ректором університету, заслуженим працівником освіти України, доктором технічних наук, професором Олегом Новомлинцем. До складу університетської делегації увійшли: доктор економічних наук, професор, проректорка з наукової роботи Вікторія Маргасова, доктор технічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Кальченко, проректор з адміністративно-господарської роботи та економічних питань Василь Карабанов, директор Навчально-наукового інституту бізнесу, природокористування і туризму, доктор економічних наук, професор Максим Забаштанський, директор Навчально-наукового інституту електроніки та інформаційних технологій, кандидат технічних наук, доцент Сергій Іванець, провідний науковий співробітник Навчально-наукового інституту електронних та інформаційних технологій, кандидат технічних наук, доцент Сергій Степенко, заступниця директора Навчально-наукового інституту економіки, кандидатка економічних наук, доцентка Юлія Перетятько, кандидатка технічних наук, доцентка, завідувачка кафедри технологій зварювання та будівництва Ірина Прибитько, доктор економічних наук, доцентка, завідувачка кафедри архітектури та дизайну середовища Олена Савченко, кандидатка економічних наук, доцентка, завідувачка кафедри туризму Олена Зеленська, кандидатка педагогічних наук, доцентка. Завідувачка кафедри іноземних мов професійного спрямування Світлана Литвин, кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри інформаційних та комп’ютерних систем Володимир Базилевич, кандидат технічних наук. доцент, завідувач кафедри електричної інженерії та інформаційно-вимірювальних технологій Анатолій Приступа, кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри публічного управління та менеджменту організацій Сергій Пономаренко, кандидат технічних наук, доцент, заступник директора Центру перепідготовки та заочного навчання Микола Корзаченко, кандидатка філософських наук, доцентка, завідувачка кафедри філософії і суспільних наук Наталія Шакун, кандидатка наук з державного управління, доцентка, завідувачка кафедри маркетингу, PR-технологій та логістики Анна Вербицька, кандидатка наук з державного управління, доцентка, начальник відділу міжнародних зв’язків Анна Дивнич та кандидат технічних наук, доцент кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування Олександр Литвин.
Під час пленарного засідання конференції учасники делегації університету-партнера презентували спільні наукові дослідження, обговорили питання підготовки наукових кадрів та обмінялися враженнями від перебування у Полтавській політехніці.
«З величезним задоволенням продовжуємо переймати досвід та інновації провідних закладів вищої освіти України, ділимось власними здобутками і об'єднуємо зусилля задля розвитку вищої освіти в Україні. Маю надію, що побачене у стінах нашого університету спонукає до нових наукових задумів, креативних ідей та успішних науково-освітніх проєктів. На мою думку, плідна професійна комунікація, участь викладачів і студентів обох університетів у програмах внутрішньої академічної мобільності, здорова конкуренція між провідними освітніми закладами стануть чудовою мотивацією для подальшого розвитку. В планах – продовжувати подібну практику з іншими закладами вищої освіти, проте Полтавська та Чернігівська політехніки, без сумніву, стали першими ластівками.
Залучення науковців університетів до конференцій такого високого рівня, обмін спільними напрацюваннями у найрізноманітніших сферах точно стануть результативними! Слова особливої вдячності делегації Національного університету «Чернігівська політехніка» за те, що знайшли час, можливості, взяли участь у роботі конференції та подискутували над актуальними науковими проблемами. Саме так і має бути у справжніх професіоналів – чудові виступи, спілкування у форматі «питання-відповідь», жвава наукова дискусія, невимушене дружнє спілкування, конструктивна критика надихають на нові звершення! Заряджені на результат, наповнені приємними емоціями, будемо працювати над успішною реалізацією наших спільних проєктів!» – подякував колегам ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко.
Під час перебування чернігівські колеги відвідали навчально-наукові лабораторії, освітні локації, аудиторії, навчальні і мовні центри, поспілкувались з науковцями політехніки і взяли участь у секційних зустрічах.
«Я вперше у Полтаві і в політехніці. Побачене на власні очі у Полтавській політехніці вражає. Віримо, що нам є чим поділитися, навчитися один в одного. Особисто від себе скажу – наша потужна співпраця має динамічно розвиватися, адже це основа розвитку економіки і держави. Якщо не буде колаборації науки та освіти успішн, не можна говорити ні про які якісні перетворення неможливі. Дуже важливий розвиток наукового потенціалу нації, здатної відкривати нове, не втрачаючи надбань минулого.
Також для нашого університету величезна честь долучитися до участі у науково-практичній конференції такого рівня. У назві конференції мені дуже імпонує слово «результати», адже зазвичай у наукових заходах обговорюють, у першу чергу, проблеми. Ці два ключові слова – «результати» і «перспективи», адже проблеми існують у будь-які галузі, а результати дорівнюють вирішенню проблем, перспективи вказують на майбутнє. Українській науці є чим пишатися, впевнений, що кількість спільних наукових досягнень тільки зростатиме! Бажаю міцного здоров’я, життєвої енергії та наукових успіхів!» – побажав очільник Чернігівської політехніки Олег Новомлинець.
Нагадаємо, вчений Полтавської політехніки став Почесним професором Чернігівської політехніки.
Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»