2024-02-12

Керівник потужної наукової школи Полтавської політехніки нагороджений найвищою почесною відзнакою «За заслуги перед університетом»

Під час засідання Вченої ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» почесною відзнакою «За заслуги перед університетом» нагороджено відомого вченого – лауреата Державної премії України з науки і техніки, заслуженого діяча науки і техніки України, академіка Академії будівництва України, доктора технічних наук, професора кафедри будівельних конструкцій Сергія Пічугіна за багаторічну сумлінну працю, вагомі наукові здобутки та віддане служіння університету.

Під час засідання Вченої ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» ректор, професор Володимир Онищенко від імені багатотисячного науково-педагогічного колективу університету та від себе особисто привітав лауреата Державної премії України з науки і техніки, заслуженого діяча науки і техніки України, академіка Академії будівництва України, доктора технічних наук, професора кафедри будівельних конструкцій Сергія Пічугіна, вручив поважному імениннику вітальний адрес і оголосив рішення Вченої ради про нагородження найвищою почесною відзнакою Полтавської політехніки – «За заслуги перед університетом».

Керівник наукової школи «Надійність будівельних конструкцій», лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор технічних наук, професор кафедри будівельних конструкцій Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою, випускник університету 1961 року Сергій Пічугін – авторитетний науковець міжнародного рівня, сфера інтересів якого полягає у дослідженні надійності металевих конструкцій, навантажень та впливів на несучі конструкції.

Вчений присвятив роботі у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» понад півстоліття життєвого та професійного шляху і нагороджений званням «Заслужений працівник Університету». Під науковим керівництвом професора Сергія Пічугіна підготовлено кілька докторів наук, більше 20 кандидатів наук, лауреати премії Президента України для молодих вчених.

«Щиро дякуємо Вам, шановний Сергію Федоровичу, за активну наукову діяльність, відкриту життєву позицію, якісну практичну підготовку висококваліфікованих фахівців та потужних наукових кадрів. Авторитетний науковець, добре знаний в Україні та далеко за її межами, професіонал з колосальним практичним досвідом власним прикладом популяризує науку серед сучасної молоді. Захоплююся Вашими вагомими здобутками у справі формування  інтелектуального та наукового потенціалу, а потужна наукова школа під Вашим керівництвом сформувала цілу генерацію гідних продовжувачів вашої справи.

Я зичу Вам міцного здоровʼя, щоб ви й надалі мали змогу продовжувати ефективну наукову роботу у сфері будівництва, а власний унікальний професійний і життєвий досвід передавати новим поколінням науковців! Щиро вітаю! Многая літа!» – привітав ректор, професор Володимир Онищенко.

За словами доктора технічних наук, професора  кафедри будівельних конструкцій Сергія Пічугіна, найвища почесна відзнака «За заслуги перед університетом» стала для нього повною несподіванкою, а нагороду сприймає не як відзнаку за вже отримані результати, а певну довіру, висловлену до нього з боку Полтавської політехніки та її очільника.

«Упродовж багатьох років працюючи в університеті, завжди відчував гарне ставлення до себе з боку адміністрації та усього науково-педагогічного колективу університету. Повірте, надзвичайно схвильований та зворушений вашою довірою, щиро вдячний за підтримку та сприяння у нашій науковій діяльності», – подякував доктор технічних наук, професор Сергій Пічугін.

Нагадаємо, у 2021 році за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 25-ї річниці прийняття Конституції України Президент України Володимир Зеленський нагородив вченого Сергія Пічугіна почесним званням «Заслужений діяч науки і техніки України», за особливі заслуги перед Українським народом парламент нагородив науковця Почесною Грамотою Верховної Ради України, а Уряд призначив вченому довічну стипендію як науково-педагогічному працівнику, який зробив особистий вагомий внесок у забезпечення розвитку вищої освіти, сумлінно протягом багатьох років на високому науково-теоретичному і методичному рівні здійснював підготовку здобувачів вищої освіти.

Нещодавно академіка НАН України нагородили почесною відзнакою «За заслуги перед університетом».