2024-01-03

Музей науки Полтавської політехніки з моменту відкриття уже прийняв понад 2000 відвідувачів

Перший у Полтаві інтерактивний Музей науки, який нещодавно відкрили у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», став найвідвідуванішим науково-освітнім простором серед школярів та мешканців міста. З моменту відкриття Музей науки відвідали більше двох тисяч школярів і мешканців Полтавської міської територіальної громади. Навіть представники старших поколінь активно цікавляться інтерактивною формою вивчення наукових явищ та взаємодії з винаходами.

Музей науки Полтавської політехніки з моменту відкриття уже прийняв понад 2000 відвідувачів

З нагоди відзначення 205-річчя від дня заснування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» розпочав роботу перший у Полтаві Музей науки і вже встиг стати найвідвідуванішою науковою локацією у Полтавській громаді. З моменту відкриття Музей науки Полтавської політехніки відвідали  більше двох тисяч школярів і мешканців Полтавської міської територіальної громади.

Проєкт реалізовано у співпраці з Національним центром «Мала академія наук», першим державним «Музеєм науки» МАН України, Комунальним закладом Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді»  і Startup-школою  Полтавської політехніки. Метою відкриття Музею науки Полтавської політехніки стала популяризація високотехнологічних професій та спеціальностей, сприяння вивченню на значно вищому  рівні  математики, фізики, хімії, біології тощо. Перший впевнений крок до пізнання серйозних точних та природничих наук, технічних відкриттів діти мають унікальну нагоду зробити саме тут –  у багатопрофільному класичному університеті.

«Попри воєнний стан, продовжуємо забезпечувати якісну освіту та надавати комфортний науково-освітній майданчик для талановитої учнівської молоді Полтавщини. Як президент Полтавського територіального відділення Малої академії наук України належну увагу приділяю формуванню потужного науково-освітнього потенціалу учнівської молоді.

Приємно поспілкувалися з учнями, які отримали реальне задоволення від побаченого – проводили експерименти, досліджували та робили свої перші наукові відкриття! Під час діалогу дізнаєшся, які наукові амбіції плекає наша молодь, яким бачить власне майбутнє у рідній країні. Приємно, що чимало з них бачать своє подальше життя тут, на теренах Полтавщини. Заняття наукою для них – це додатковий старт для розвитку інтелектуальних  здібностей  та можливостей стати успішними в обраній сфері. Інноваційні науково-освітні локації університету допоможуть пізнавати світ у доступному, легкому форматі!» – зазначив ректор, професор Володимир Онищенко.

Музей є інтерактивним – з представленими експонатами можна легко та невимушено взаємодіяти, торкатися та пробувати самостійно досліджувати найпоширеніші фізичні явища та процеси, чим учнівська молодь із величезним задоволенням займається. Тому тут не проводять традиційних екскурсій. Музей науки цікавий для допитливих незалежно від віку, наголошує директорка Центру по роботі зі студентами та обдарованою молоддю Ольга Сень.

За словами інтерпретатора Музею науки Полтавської політехніки, кандидата технічних наук, доцента кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Богдана Боряка, у представленій експозиції, крім експонатів з Музею науки НЦ «Мала академія наук» можна побачити винаходи і розробки вчених університету, що активно використовуються в освітньому процесі університету, мають інтерактивний характер і з ними можна легко повзаємодіяти.

«Переконаний, що ці експонати зацікавлять дітей та дорослих, дозволять їм зробити перші кроки в науку, зацікавитися цим глибше і досліджувати певні наукові явища самостійно. Сподіваємося, що цей інтерес викличе у майбутньому  в молоді  прагнення стати студентами Полтавської політехніки.

Усі в захваті, ми намагаємося спрямувати наших гостей лише трішечки, адже не проводимо в традиційному сенсі екскурсії. Музей є інтерактивним і наші відвідувачі дізнаються щось нове для себе, досліджують експонати, що знаходяться тут», – розповідає науковець.

Відзначимо, експозиція музею розміщена у кількох спеціально обладнаних залах. На виставці представлені експонати з Полтавської політехніки та пересувна експозиція з київського «Музею науки» МАН України. Відзначимо, над облаштуванням простору працювали науковці Полтавської політехніки, консультаційну підтримку надали фахівці першого державного «Музею науки» МАН України. Щоквартально експозиція буде оновлюватися.

«Місія інтерпретатора – лише підштовхувати, пояснювати деякі особливості фізичних процесів, але основні кроки людина робить у світ  наукового  пізнання самостійно», – продовжує Богдан Боряк.

Серед відомих відвідувачів Музею науки Полтавської політехніки уже побували академіки Національної академії наук України, народні депутати України, зірки спорту. Наприклад, школярі, які завітали до Музею науки одного дня не очікували зустрітись з чемпіонами Європи і світу з таїландського боксу. Одразу впізнали випускника політехніки Олега Приймачова і з величезним задоволенням познайомилися зі студентами – Михайлом Сердюком і Ентоні Джіркінсом. Спортсмени і самі щиро захопились експозицією, в якій необхідно торкатись експонатів, можна випробувати себе, позмагатись з законами фізики власним тілом і дослідити наукові явища.

Не залишаються осторонь й представники старшого покоління, які також охоче відвідують Музей науки Полтавської політехніки. Літні полтавці активно цікавляться чи не розглядає університет можливість навчання студентів третього віку.

Зараз є змога побачити 15 інтерактивних експонатів, адаптованих для дітей молодшого шкільного віку та дорослих. Взаємодіючи з експонатами і користуючись підказками інтерпретаторів, відвідувачі дізнаються про різноманітні закони та явища фізики, хімії, математики, біології та багатьох інших наукових галузей.

Відвідувачі, які уже побували в Музеї науки Полтавської політехніки, не приховують щирого захоплення побаченим, роблять світлини та охоче діляться враженнями. Серед найпоширеніших відгуків: «Мені надзвичайно подобається»,  «Враження у мене дуже гарні», «Подобається проводити експерименти» тощо.

Полтавська політехніка запрошує всіх охочих відвідати експозицію Музею науки та доторкнутися до науки вже сьогодні!

Графік роботи музею:

Вівторок – п'ятниця: з 10:00 до 16:00

Субота – неділя: з 11:00 до 16:00

Вхід вільний за попередньою реєстрацією:

+38 (050) 925 50 94 (Олена Степова)

+380 (95) 447 84 99 (Ольга Сень)

Нагадаємо,  Полтавська політехніка представила сучасні освітні технології і досвід роботи з обдарованими дітьми, підписала угоду першим державним «Музеєм науки» МАН України, а науковці політехніки і полтавські педагоги отримали відзнаки за виховання інтелектуально обдарованої молоді.

Нещодавно полтавські школярі відвідали науковий вікенд у Музеї науки Полтавської політехніки.

Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»