2021-05-25

Полтавська політехніка підписала меморандум в рамках проєкту USAID з кібербезпеки

24 травня Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» офіційно підписав меморандум про взаєморозуміння у рамках участі в Проєкті USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Полтавська політехніка підписала меморандум в рамках проєкту USAID з кібербезпеки

Проректорка з наукової та міжнародної роботи Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Світлана Сівіцька взяла у часть у робочій зустрічі з Тімоті Дубелем, директором проєкту – USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» разом з представниками університетів – учасників проєкту: ректором ХНУРЕ Валерієм Семенцем, ректором ХНЕУ ім. Кузнеця Володимиром Пономаренком та проректором Національного університету «Запорізька політехніка» Галиною Шило.

«Сьогодні ми говоримо про дуже важливу тему – кібербезпеку як частину цифрової трансформації це і виклик, і можливість для розвитку одночасно. Я з гордістю представляю проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» і наш фокус – захист критично важливої інфраструктури. Представники університетів, які беруть участь у проєкті, стануть частиною рішення по побудові спроможності та сталості кібербезпеки в Україні», – наголосив Тімоті Дубель, директор проєкту.

Полтавська політехніка – один з 14 провідних університетів, відібраних до програми покращення вищої освіти в галузі кібербезпеки. Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» – це 4-річний проєкт, який спрямований на зміцнення кіберготовності та кіберстійкості України шляхом системних реформ, формування кадрового потенціалу України у сфері кібербезпеки, партнерства з приватним сектором. Підвищення кваліфікації та навчання для викладачів розпочнеться в червні 2021 року та триватиме 6 тижнів. Це дозволить викладачам вже у вересні навчати студентів за новими методиками та підходами.

«Ми відкриваємо нову освітню програму у сфері кібербезпеки. Участь у проєкті USAID дозволить значно оновити існуючі освітні програми та наповнити нові сучасними підходами для формування високопрофесійних фахівців з кібербезпеки. Також продовжуємо співпрацю з однією з найпрестижніших вищих шкіл Франції ІТ-напряму – Epita. Діє безкоштовна програма обмінів, яка дозволяє здібним студентам навчатись в Парижі, вивчати комп’ютерні технології, кібербезпеку, системи штучного інтелекту», – прокоментувала Світлана Сівіцька.

Полтавська політехніка входить до ТОП-50 найпопулярніших українських закладів вищої освіти для вступників на IT-спеціальності, активно розвиває ІТ-напрямки освітніх програм та оновлює навчально-наукові лабораторії.

Два роки тому у політехніці відкрили програму обміну для студентів ІТ-спеціальностей – ректор, професор Володимир Онищенко підписав дві угоди з директором Epita – французької Школи обчислювальної техніки та передових технологій (École Pour l'Informatique et les Techniques Avancées), доктором Джоелем Куртуа. У рамках обміну студенти політехніки мають змогу навчатися протягом семестру в одній з найкращих вищих інженерних шкіл Франції.

Рік тому університет підписав Меморандум про співпрацю та партнерство з Департаментом кіберполіції Національної поліції України, у рамках якого студенти, викладачі і співробітники університету вдосконалюють практичні навички та залучаються до протидії кіберзлочинам.

Медіа–центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»