2024-03-15

«Досвід ветеранів гідний поваги»: представники політехніки взяли участь в обговоренні ініціатив з реінтеграції ветеранів

Представники Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» взяли участь у стратегічній сесії «Сильні разом: ініціативи неурядового сектору для ветеранів та членів їх родин, членів родин загиблих і тих, хто зник безвісти» в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської. Можливості Центру ветеранського розвитку для реінтеграції ветеранів представили на «просторі довіри», розгорнутому в спорткомплексі «Акварена».

«Досвід ветеранів гідний поваги»: представники політехніки взяли участь в обговоренні ініціатив з реінтеграції ветеранів

13 березня науковці і представники Центру ветеранського розвитку Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» взяли участь в обговоренні ініціатив неурядових організацій, які опікуються захисниками, членами родин загиблих та тих, хто зник безвісти, та підтримали кампанію «Досвід ветеранів гідний поваги» в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Участь у заході взяли перший заступник начальника Полтавської ОВА Богдан Корольчук, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Юлія Ющенко, представники громадських організацій, ветеранської спільноти, члени їх родин, члени родин загиблих та тих, що зникли безвісти.

Роботу Центру ветеранського розвитку Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», а також освітні можливості університету для ветеранів, досягнення у розвитку системи підтримки ментального здоров’я, реабілітації засобами спорту та підтримку ветеранського спортивного руху презентував проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, кандидат військових наук, доцент Анатолій Мартиненко.

«Дякую вам усім за ту роботу, яку ви робите. Сьогодні ми не хизуємося тим, що вже зробили, чи ділимося планами на майбутнє. Виокремлюємо проблемні питання та спільно шукаємо шляхи їх вирішення. Ми хочемо розуміти, як ми можемо допомогти у цьому», – зазначив перший заступник начальника Полтавської ОВА Богдан Корольчук.

«Головний меседж, який нас сьогодні зібрав – це «Досвід ветеранів гідний поваги». Всеукраїнська програма ментального здоров’я, яка сьогодні намагається об’єднати всі зусилля державного сектору,органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, кожну людину об’єднати задля одного – підтримати і допомогти іншим. Серед цих інших є наші захисники, наші ветерани. Тому сьогодні триває комунікаційна кампанія «Ти як?», де ми звертаємо увагу на успішний досвід реабілітації, реінтеграції ветеранів у суспільство. Сьогодні в межах Всеукраїнської програми проходить маса просвітницьких заходів, які мають на меті підготувати суспільство, допомогти суспільству зрозуміти, почути, підтримати і зустріти гідно наших захисників і наших ветеранів. Кожна людина сьогодні травмована війною, але цей травматизм ми зазнавали всі по різному, і в кожного з нас є різні ресурси і те, як ми відновимося, залежить від нас і від тих, хто поруч з нами, хто нас підтримує і нам допомагає.

Користуючись нагодою, я хочу подякувати усім громадським організаціям, які відгукнулися і які сьогодні разом з нами, які сьогодні починають працювати і вже мають гарні результати саме в напрямку підтримки ветеранів, членів їхніх сімей, членів родини загиблих і тих, хто пропав безвісти. Я хочу побажати всім нам звитяги, натхнення і наголосити на тому, що всі разом ми маємо перетворити той травматичний досвід у досвід нашої стійкості, те, що ми зможемо вистояти разом і цю війну, і те, що ми можемо будувати наше майбутнє», — зазначила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров'я Юлія Ющенко.

Про заходи з підтримки членів сімей загиблих і досвід роботи громадської організації розповіла голова ГО «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини» Наталія Чепіга.

Про підтримку постраждалих від війни розповіла координаторка Центру допомоги врятованим Наталія Дерябіна.

Представники ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» Анастасія Болдар та Володимир Шкребела поділилися своїми напрацюваннями, а керівниця відділу проєктів та програм громадського здоров'я БО «Світло надії» Іванна Данилишина розповіла про підтримку ветеранів та членів їх родин в межах реалізації проєктів та програм БО «Світло надії» та запросила на відкриття центру «Ментал Хаб», яке відбудеться 21 березня у Полтаві.

«Маємо спільними зусиллями віднайти формулу стійкості та перетворити колективну травму в посттравматичне зростання. Кожен має навчитись бути підтримкою у відновленні наших ветеранів і ветеранок, апелюючи до загальнолюдських цінностей та проявляючи повагу й людяність», — наголосила на ключових цілях Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у напрямі ветеранської політики Юлія Ющенко.

Нагадаємо, Полтавська політехніка увійшла до п’ятірки університетів, які реалізовуватимуть урядовий експериментальний проєкт для ветеранів, у Центрі ветеранського розвитку навчають налагоджувати комунікативно-правову взаємодію з ветеранами війни І представники профспілкових організацій Полтавщини успішно підвищили кваліфікацію на базі Центру ветеранського розвитку Полтавської політехніки.

 Нещодавно на базі Центру ветеранського розвитку відбулась зустріч науковців кафедри фізичної терапії та ерготерапії зі стейкхолдерами у сфері реабілітації, політехніка підписала Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво з Медичним центром «Нові Санжари» Національної гвардії України, політехніка передала військовому шпиталю гуманітарну допомогу від німецьких благодійників, двоє полеглих випускників Полтавської політехніки нагороджені званням почесних громадян Полтавської громади.

Раніше у Центрі ветеранського розвитку Полтавської політехніки обговорили особливості спілкування з учасниками бойових дій і травмованими війною, захисники дізналися про можливості у сфері освіти, правового та соціального захисту

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»