2022-05-21

Шестеро студенток політехніки стали учасницями польської стипендіальної програми SPINAKER від NAWA

Студентки факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – Альбіна Грунь, Софія Дмитрюк, Софія Загорська, Ірина Лобко, Юлія Ніколенко, Світлана Кісь стали учасницями міжнародного грантового проєкту стипендіальної програми SPINAKER від Національного агентства академічних обмінів (NAWA, Республіка Польща). У рамках програми студентки пройшли піврічне стажування та відвідали Варшавський університет.

Упродовж листопада 2021 року – травня 2022 року студентки спеціальностей 014 «Середня освіта» та 035 «Філологія» факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Альбіна Грунь, Софія Дмитрюк, Софія Загорська, Ірина Лобко, Юлія Ніколенко та  Світлана Кісь взяли активну участь в міжнародному грантовому проєкті стипендіальної програми SPINAKER від Національного агенства академічних обмінів (NAWA, Республіка Польща) «Поміж словами – Школа історії польської літератури й вивчення польської мови для міжнародних студентів».

Cтудентська молодь України, Німеччини, Франції, Хорватії, Італії, Сполучених Штатів Америки та  Китаю  мала унікальну можливість отримати практичні додаткові знання. Учасники пройшли піврічне стажування та вирушили з  науковим  візитом до Варшавського  університету.

«Студентки Полтавської політехніки пройшли відбір і увійшли до списку з сорока учасників, які восени 2021 року стали переможцями конкурсу і розпочали навчання у межах зимової сесії.  Приємним «бонусом» стало безпосереднє  знайомство з освітнім процесом у Варшавському університеті та екскурсія польською столицею.

Завдяки динамічному науково-освітньому  партнерству Національного університету «Полтавська  політехніка імені Юрія Кондратюка»  та польських університетів,  можливостям  фахово вивчати польську мову в університеті та знанням, отриманим в процесі навчання, студенти активно продовжили вивчати історію польської літератури, починаючи з концептів середньовічної літератури і завершуючи читанням польських письменників-лауреатів Нобелівської премії, відкрили для себе нові способи вивчення й аналізу польської мови — електронні мовні корпуси, дослідили особливості польсько-англійського перекладу, дізналися про літературу східноєвропейських євреїв і про львівсько-варшавську філософську школу», – розповіла завідувачка кафедри загального мовознавства та іноземних мов Полтавської політехніки, кандидат філологічних наук Алла Болотнікова.

Учасниці проєкту відвідали низку музеїв і визначних місць польської столиці – музей Варшавського університету, музеї книговидавництва університетської бібліотеки (Музей стародавніх друкованих книг і Музей видань ХІХ ст.), кампус Коледжу Європи, Королівський замок у Варшаві, палац у Віланові, Музей польських євреїв Полін. Під час кампус-туру майбутнім фахівцями представили ресурси бібліотеки Факультету полоністики Варшавського університету й презентували Центр вивчення польської мови для іноземців «Полонікум».

Завдяки насиченій програмі студентки поглибили власні знання польської культури, покращили рівень володіння польською мовою, мали змогу поспілкуватися з представниками інших країн, поділитися з ними власним досвідом, розширити  кругозір.

«Завдяки проєкту отримали додаткові знання та корисні кейси, які неодмінно знадобляться при опануванні обраного фаху. Вивчаючи іноземні мови, маємо можливість доторкнутися до скарбів світової культури та письменства, перегорнути сторінки безсмертної класики, познайомитися зі студентською молоддю з інших країн. Це безцінний досвід, миттєвості, які ніяк не забудеш, адже Полтавська політехніка дає можливість гармонійно розвиватися особистості  студента, викладача, науковця», – прокоментувала студентка четвертого курсу факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Софія Дмитрюк.

Нещодавно студентка-філолог стала учасницею проєкту для молодіжних лідерів Erasmus+ у Греції.

Раніше студентка-філолог взяла участь у тренінгу Erasmus+, присвяченому психічному здоров’ю в умовах війни, науковці політехніки та іноземні партнери обговорили світовий досвід захисту інтелектуальної власності, науковиця-філолог вивчала нові техніки викладання польської мови.

Медіа-центр