2024-01-29

Студенти-психологи успішно проходять пропедевтичну практику в школах Полтави

Студенти-першокурсники спеціальності 053 Психологія Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» успішно проходять пропедевтичну практику на базі психологічних служб закладів загальної середньої освіти міста Полтави. Майбутні фахівці опановують навички роботи шкільного психолога, вивчають особливості ведення документації, проводять спостереження та готують з практичними психологами просвітницькі заходи.

Студенти-психологи успішно проходять пропедевтичну практику в школах Полтави

На базі психологічних служб закладів загальної середньої освіти Полтавської міської територіальної громади успішно триває перша у професійному житті пропедевтична практика студентів спеціальності 053 Психологія факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Два насичених просвітницькими івентами, корисними професійними кейсами, спілкуванням тижні пропедевтичної практики для майбутніх психологів розпочалися з настановчої конференції, що відбулася 22 січня у Великій актовій залі університету. 87 першокурсників вирушили опановувати професійні компетенції у реальних умовах діяльності освітнього закладу та отримали можливість вивчати особливості роботи шкільного практичного психолога.

Студентів, які роблять перші кроки до практичного опанування обраного фаху психолога, привітали декан факультету філології, психології та педагогіки Полтавської політехніки, кандидатка педагогічних наук, доцентка Анна Агейчева та завідувачка Центру практичної психології і соціальної роботи Комунального закладу «Полтавський міжшкільний ресурсний центр Полтавської міської ради» Тетяна Горошко, які зазначили про важливість практики для майбутніх психологів саме у закладах загальної середньої освіти.

Під час зустрічі студенти-психологи факультету філології, психології та педагогіки Полтавської політехніки познайомилися з практичними психологами закріплених шкіл, визначили спектр поставлених перед ними завдань та пропрацювали основні правила поведінки на майбутньому робочому місці. Корисними настановами зі студентською молоддю також поділилися керівники практики від університету – доктор філософії, завідувачка кафедри психології та педагогіки Євгенія Хоменко та кандидатка психологічних наук, доцентка Вікторія Шевчук.

«Шановні наші студенти, щиро переконана, що здобутий вами безпосередньо на робочих місцях практичний досвід стане надійною запорукою вашого подальшого особистісного та професійного зростання. Професія психолога – надзвичайно важлива та необхідна у сучасних непростих умовах, коли наш внутрішній емоційний стан слугує тим індикатором, що підтримує рівновагу усього суспільства.

Актуальність обраного вами фаху зростає, тому конче необхідно навчитися працювати з людьми і стати найпершими помічниками у боротьбі зі щоденними стресами, страхами та невизначеністю. Віримо, що разом з нашими досвідченими колегами у освітніх закладах міста Полтави набудете нових практичних навичок та поглибите здобуті в університетських аудиторіях теоретичні знання», – наголосила очільниця кафедри психології та педагогіки, доктор філософії Євгенія Хоменко.

Базами практики стали психологічні служби шести закладів загальної середньої освіти міста – Полтавського ліцею №13 «Успіх» Полтавської міської ради; Полтавської гімназії № 15 Полтавської міської ради, Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 імені Бориса Серги Полтавської міської ради Полтавської області», Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27 Полтавської міської ради Полтавської області», Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №34 Полтавської міської ради Полтавської області», Полтавської спеціальної школи №40 Полтавської міської ради.

Упродовж першого тижня деякі студенти-практиканти вже підготували та провели просвітницькі заходи спільно із практичним психологом освітнього закладу.

Нагадаємо, у Полтавській політехніці відкрили єдиний в області Навчально-діагностичний центр психологічної експертизи, психологи, правоохоронці і рятувальники обговорили розвиток психологічної стійкості у сім’ях, освіті і суспільстві під час війни.

Нещодавно у Гендерному центрі Полтавської політехніки провели тренінг з протидії булінгу для освітян, у Центрі ветеранського розвитку обговорили налагодження ефективної комунікації зі звільненими у запас військовослужбовцями, а політехніка представила сучасні освітні технології і досвід роботи з обдарованими дітьми.