2025-01-31

Студентки Полтавської політехніки успішно завершують навчання за програмою Erasmus+ в Університеті прикладних наук Бургенланду

Студентки Полтавської політехніки Дар’я Шурдук, Богдана Курило та Марина Костенко навчались за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в Університеті прикладних наук Бургенланду (Австрія). Нині студентки успішно складають іспити.

Студентки Полтавської політехніки успішно завершують навчання за програмою Erasmus+ в Університеті прикладних наук Бургенланду

Міжнародна академічна мобільність відкриває студентам нові горизонти, збагачує їхній професійний досвід і допомагає розширити світогляд. В осінньому семестрі 2024/2025 навчального року три студентки ННІ фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки – студентка ІІ курсу освітньої програми «Економічна кібернетика та аналітична економіка» Дар’я Шурдук, студентка IV курсу освітньої програми «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Богдана Курило та студентка ІІ курсу освітньої програми «Міжнародні економічні відносини» Марина Костенко навчались за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в Університеті прикладних наук Бургенланду (Австрія) – University of Applied Sciences FACHHOCHSCHULE BURGENLAND (університет нещодавно змінив назву на Hochschule Burgenland) в місті Айзенштадт (адміністративний центр землі Бургенланд, Австрія). Зараз студентки здають останні екзамени.

Протягом осіннього семестру 2024/2025 навчального року вони не лише опановували нові дисципліни, а й занурювалися в міжнародне академічне середовище, брали участь у цікавих дослідницьких проєктах, відвідували тематичні екскурсії та культурні заходи.

Досвід, отриманий під час навчання в Австрії, став важливим кроком у професійному розвитку студенток, вони з радістю поділилися враженнями.

«Навчання в University of Applied Sciences, Hochschule Burgenland добігає кінця, і цей досвід залишає нам безліч яскравих вражень та цінних знань.

Звісно, навчальний процес інколи був непростим, проте викладачі завжди робили заняття цікавими та змістовними, допомагаючи розібратися навіть у найскладніших темах. Наприклад, під час курсу Intercultural & Responsible Consumer Behaviour ми відчули себе справжніми маркетологами, досліджуючи поведінку споживачів. Використовуючи віртуальні окуляри та спеціальні сенсори, ми аналізували  які елементи упаковки привертають найбільше уваги.

Вивчаючи інші дисципліни, ми готували аналітичні проєкти: досліджували біржову діяльність на енергетичному ринку, аналізували компанії DANONE, Safi Organics, OREO, Milka & Roshen, проводили інтерв’ю з професіоналами різних галузей, робили висновки та презентували результати. Викладачі активно залучали до занять експертів-практиків, що робило навчання ще більш захопливим та корисним для нашого майбутнього.

Окреме місце у програмі посіли групові завдання, які навчили нас ефективній комунікації, пошуку компромісів і спільному вирішенню проблем.

Завдяки підтримці міжнародного офісу ми також змогли побувати на захопливих екскурсіях. Однією з найяскравіших стала подорож на шоколадну фабрику Zotter, де ми не лише спробували різні види шоколаду, а й відвідали їхній зоопарк, спілкуючись із тваринами.

Незабутнім став Erasmus Day, коли студенти з понад 13 країн готували традиційні страви своїх національних кухонь та ділилися унікальними рецептами. Після осінніх заходів ми занурилися у святкову атмосферу Різдва, разом готували смаколики, а всі зібрані кошти спрямували на волонтерські проєкти для дітей, які потребують допомоги.

У вільний час ми намагалися максимально зануритися в культуру країни, відвідуючи музеї, театри та визначні місця.

Цей обмін став для нас унікальним, цікавим та надзвичайно корисним досвідом. Ми впевнені, що отримані знання допоможуть нам у майбутньому. А найголовніше – ми знайшли багато друзів з різних куточків світу, за якими вже сумуємо та з нетерпінням чекаємо на нові зустрічі!», – говорять учасниці програми мобільності.

«Міжнародна академічна мобільність – це унікальна можливість для студентів розширити професійні горизонти, зануритися в нове академічне середовище та знайти друзів з усього світу. Кожен такий досвід – це крок до успішного майбутнього! Ми пишаємося нашими студентами, які гідно представляють Полтавську політехніку за кордоном!», – коментує координаторка міжнародної діяльності Полтавської політехніки, кандидатка  філологічних наук, доцентка  кафедри германської філології та перекладу Анна Павельєва.

Про перші враження Дар’ї Шурдук, Богдани Курило та Марини Костенко від навчання в цьому університеті можна прочитати тут.

Полтавська політехніка активно співпрацює з Університетом прикладних наук Бургенланду вже два роки. У першому (зимовому) семестрі 2023/2024 навчального року в Університеті прикладних наук Бургенланду навчались 2 студентки ННІ фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки - Надія Кубрак та Анастасія Архіпова. Детальніше про участь у програмі мобільності студенток Надії Кубрак, Анжеліки Дідечкіної та Дани Шолох можна прочитати  тут і тут.

Навесні 2024 року дві викладачки Полтавської політехніки взяли участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ на базі Університету прикладних наук Бургенланду (Айзенштадт, Австрія), відвідавши International Staff Week -2024, ще 2 викладачки – Оксана Воробйова та Юлія Ніколаєнко – отримали академічні стипендії на викладання від Австрійського агентства з питань освіти та інтернаціоналізації (OeAD) та читали лекції на базі Університеті прикладних наук Бургенланду.

Нещодавно студенти Полтавської політехніки поділились своїми враженнями від навчання за програмами Erasmus+ в університетах Австрії, Естонії, Данії та Словаччини.

Відзначимо, викладачі Полтавської політехніки можуть брати участь у програмах академічної мобільності та стажуваннях, а студенти – навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.

За детальнішою інформацією стосовно актуальних програм стажування, викладання та академічної мобільності за кордоном звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб. 320-Ф, interoffice@nupp.edu.ua) або до координаторки міжнародної діяльності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (ауд.310-Ц, email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +3-8-(095)-91-08-192).

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені  Юрія  Кондратюка»