2023-09-28

Студентки політехніки почали навчання за програмою Erasmus+ в австрійському університеті прикладних наук FH Burgenland

Студентки ННІ фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки Надія Кубрак та Анастасія Архіпова вирушили на навчання за програмою академічної мобільності Erasmus+ до університету прикладних наук – University of applied Sciences FACHHOCHSCHULE BURGENLAND в місті Айзенштадт (Австрія). Майбутні професіонали опановуватимуть основи ділового спілкування, бізнес-менеджменту, тренди в міжнародному управлінні персоналом, стратегічне управління бізнес-процесами.

Студентки політехніки почали навчання за програмою Erasmus+ в австрійському університеті прикладних наук FH Burgenland

Студентка третього  курсу групи  301-ЕР спеціальності 075 Маркетинг Надія Кубрак та студентка п’ятого  курсу групи 501-ЕП спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»  Анастасія Архіпова з 4 вересня 2023 року по 3 лютого 2024 року навчаються за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в університеті прикладних наук – University of applied Sciences FACHHOCHSCHULE BURGENLAND в місті Айзенштадт  (Австрія).

У рамках програми Надія Кубрак опановує такі предмети, як «Ділове спілкування», «Академічне письмо (в т.ч. академічне письмо онлайн)», «Бізнес-менеджмент», «B2B та маркетинг послуг», «Актуальні тренди в міжнародному управлінні персоналом», «Техніка проведення співбесіди», «Міжнародна економіка», «Креативні техніки та вирішення проблем», «Організаційний розвиток».

Анастасія Архіпова  опановуватиме «Розвиток організації», «Ділове спілкування», «Міжнародна економіка», «Управління проектами», «Теорія управління бізнес-процесами», «Стратегічне управління бізнес-процесами та поведінкова стратегія», «Цифровий аудит та управління ризиками».

Учасниці програми кредитної академічної мобільності Erasmus+ поділилися першими  враженнями від навчання та життя у Айзенштадті.

«Програми академічної мобільності Erasmus+ – це унікальна можливість отримати досвід навчання закордоном та розширити свої горизонти, отримуючи при цьому стипендію. Студенти, які беруть участь в цій програмі, мають можливість навчатися в університетах  різних країн ЄС, отримувати кредити за успішно пройдені курси, вивчати нові мови та культури, що сприяє особистому зростанню та розвитку міжнародних навичок.

Крім того, програма Erasmus+ сприяє розвитку міжкультурної комунікації та надає студентам можливість побудувати цінні зв'язки в студентському та університетському середовищі, що може бути корисним для майбутньої кар'єри. Усе це робить Erasmus+ важливим інструментом для освіти та розвитку студентів у Європі та за її межами.

Ми отримали можливість навчатися у Австрії упродовж  зимового семестру 2023 року в університеті прикладних наук FH Burgenland, який знаходиться у невеликому історичному містечку Айзенштадт.

Ландшафтна архітектура міста вражає своєю автентичністю. Складається враження, ніби, прогулюючись вулицею, зустрінеш Йозефа Гайдна, який довгий час жив та творив тут, або побачиш когось із королівської родини Естергазі, проходячи повз їх палац.

Також маємо відзначити привітність та відкритість жителів. Нам неодноразово пропонували допомогу, коли ми не могли зрозуміти як дійти до якогось пункту призначення та, очевидно, виглядали розгубленими. Водії абсолютно завжди пропускають пішоходів, навіть якщо ти ще не дійшов до пішохідного переходу, або йдеш там, де їх немає. Люди скрізь посміхаються один одному, що створює дуже теплу атмосферу та забезпечує відчуття безпеки. Я надзвичайно вдячна рідній Полтавській політехніці за можливість побувати тут наживо!», – ділиться враженнями Надія Кубрак.

«Університетські будівлі розташовано дуже зручно: поряд є усі необхідні магазини, а дорога до центру міста займає всього тридцять хвилин пішки.

По приїзді сюди, ми одразу влаштувалися у гуртожитку, який знаходиться прямо напроти університетського кампусу. Умови тут надзвичайно комфортні, працівники та сусіди дуже доброзичливі. На кожному поверсі своя простора і відмінно облаштована кухня, також є інші кімнати загального користування: кімнати відпочинку, спортзал, сауна, музичні кімнати, бібліотека, та тераси, з яких відкривається прекрасний вид на місто.

Щодо університету. На першому привітальному тижні ми познайомилися з усіма студентами програми Erasmus+, деякими викладачами та працівниками, зокрема представниками міжнародного відділу, які координують наше перебування тут. Вони завжди раді допомогти і підказати, аби ми не почувалися дискомфортно чи спантеличено.

Нам провели цікаву екскурсію містом, показали і розказали про визначні місця та осіб, представили студентську спілку та подарували сувеніри від університету.

Навчання відбувається англійською мовою. Цікавою особливістю місцевої системи освіти є зосередженість на взаємодії з іншими та командній роботі. Розклад занять побудований таким чином, що у більшості випадків пари тривають від 3 годин, є пари упродовж  цілого дня, а буває і таке, що заняття можуть закінчуватися майже о 10 вечора. Однак, при цьому, бувають також повністю вільні дні, або навіть майже вільні тижні.

З викладачами дуже легко встановити контакт, вони завжди готові допомогти та піти назустріч. Також більшість з них цікавляться Україною та виражають підтримку і захоплення нашою боротьбою.

Хочеться також більше розказати про наших колег з Erasmus+. Не дивлячись на різницю культур та країн нашого походження, спілкуватися з ними дуже комфортно, усі відкриті до нових думок та поглядів, що дає величезний простір для різних дискусій та цікавих розмов.

Ми проводимо разом значну кількість часу: заняття в університеті, виконання домашніх завдань, і, звісно, розваги та подорожі. Ігри в мафію, цікаві карткові ігри різних країн, перегляд фільмів та спільні вечори на кухні вже стають традиційними.

Це надзвичайно позитивний досвід, за який ми дуже вдячні Полтавській політехніці, тож ми робимо все можливе, щоб гідно представити наш університет  на міжнародній арені» – додає Анастасія Архіпова.

Нагадаємо, зараз відкритий конкурс для викладачів та студентів-архітекторів на участь у грантовій програмі академічної мобільності Erasmus+ в Естонському університеті природничих наук.

Відзначимо,  студенти Полтавської політехніки мають можливість навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності впродовж семестру або цілого навчального року в провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Польщі, Румунії, Словаччини, Швеції.

За детальнішою інформацією стосовно актуальних програм академічної мобільності звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб.320-Ф, interoffice@nupp.edu.ua) або до координатора програм академічної мобільності – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (ауд.310-ц, email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +3-8-(095)- 91- 08-192).

Також усі бажаючі запрошуються на гостьові лекції з літератури 21 сторіччя, які читають провідні фахівці з різних університетів ЄС, США, Канади. Гостьові лекції проходять щосереди у змішаному форматі на четвертій  парі (13.30-14.50) в ауд.318 Ц Полтавської політехніки.  Долучитись до заходів можуть усі бажаючі студенти та науково-працівники Полтавської політехніки як офлайн, так і дистанційно (щоб отримати посилання на Zoom, звертайтесь на кафедру германської філології та перекладу в ауд.310 Ц).

Нещодавно п’ятеро студенток-філологів пройшли практику в  міжнародному відділі університету «1 DECEMBRIE 1918» University of Alba Iulia, 15 студенток політехніки півроку навчались за довгостроковою програмою академічної мобільності Erasmus+ в університеті “1 DECEMBRIE 1918” University of Alba Iulia (місто Алба-Юлія, Трансильванія, Румунія), в рамках якої вони не лише безпосередньо вивчали предмети за спеціальністю, а й проходили навчальну практику та подорожували Румунією і Європою, п’ятеро студенток політехніки упродовж весняного семестру навчались за довгостроковою програмою академічної мобільності Erasmus+ в Інституті Транспорту та Телекомунікацій (Transport and Telecommunication Institute) в місті Рига, Латвія, де поєднували навчання із подорожами та вивченням нових мов і культур.

Крім того, представники університету стали першими українцями-учасниками програми академічної мобільності в Гренландії, де вони навчались та викладали за програмою Erasmus+, а також вивчали місцеву мову і культуру і розповідали гренландцям про війну в Україні.

Раніше студентки-перекладачки взяли участь в молодіжному обміні Erasmus+ в Італії і вивчали як через дитячі ігри можна навчитися командній роботи, креативності, саморефлексії та соціальній інтеграції; магістрантки політехніки Яна Харченко та Софія Дмитрюк отримали дві державних стипендії уряду Чехії та опановували чеську мову в Літніх школах слов’янських студій на базі Університету Палацького у Оломоуці  та Університету імені Масарика в Брноучасники довгострокової програми академічної мобільності розповіли про особливості навчання у Гренландії, а п’ятеро студенток-філологів проходять практику в міжнародному відділі румунського університету-партнера.

Нещодавно студентка-філолог Діана Аббасова стала учасницею проєкту мобільності молодіжних працівників Erasmus+ в Туреччинідругокурсниця спецільності 035 «Філологія» Аліна Алєксєєва тала учасницею молодіжного обміну Erasmus+ в Іспанії, присвяченому впливу соціальних мереж на молодь студентка Полтавської політехніки стала учасницею грантової програми «Study Tours to Poland»,  cтудентка-філолог стала учасницею присвяченого інклюзії молодіжного обміну в Румуніїстудентки політехніки взяли участь у молодіжному обміні, присвяченому дискримінації та гендерній нерівності, вивчали збереження природних ресурсів та економічного зростання молодих людей за допомогою здорового способу життястудентка-перекладачка стала учасницею молодіжного проєкту проти дискримінації, ксенофобії та булінгустудентки політехніки взяли участь у проєкті Ерасмус+, присвяченому розвитку екологічної свідомості європейців, та провели благодійний аукціонстуденти-філологи опановували практичні навички у сфері екології та захисту навколишнього середовища розглядали проблему алкогольної залежності та методи боротьби із неюпідвищували рівень обізнаності щодо культурної різноманітностівивчали проблему переселенців/мігрантів та внутрішньо переміщених осіб.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»