2024-02-20

У політехніці відбувся навчально-практичний семінар для тренерів та суддів із боксу

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбувся навчально-практичний семінар для тренерів та суддів із боксу, який провів суддя міжнародної категорії ІВА (3 зірки), в.о. голови суддівської комісії Федерації боксу України Микола Каракулов. За результатами навчання учасникам присвоєні суддівські категорії: перша та національна.

20-21 лютого на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбувся навчально-практичний семінар для тренерів та суддів із боксу. Цей семінар проводить суддя міжнародної категорії ІВА (3 зірки), виконуючий обов’язки голови суддівської комісії Федерації боксу України Микола Каракулов. Він обслуговував 13 чемпіонатів Європи та 10 чемпіонатів світу різних вікових груп, починаючи з 1999 року. Як суддя представляв Україну на XXXI Олімпійських іграх-2008 у Пекіні та XXXI Олімпійських іграх-2016 у Ріо-де-Жанейро.

Програма семінару спрямована на здобуття та підвищення кваліфікації суддів для більш якісного та кваліфікованого, об’єктивного суддівства. Семінар відвідали понад 20 суддів.

«Перший день семінару – теоретичні заняття, на якому ми обговорили правила змагань. Правила постійно змінюються і на моїй практиці було дуже багато змін, які потребують підвищення кваліфікації. Другий день – практика. Наша задача як в Україні, так і у світовому боксі – це навчити суддів однаково дивитися на поєдинок і однаково його оцінювати», – зазначив спікер Микола Каракулов.

У перший, теоретичний день семінару було презентовано нові правила суддівства 2023 року. Суддя Микола Каракулов докладно розповів про те, як оцінюється бій, розшифрував правила виставлення очок та обґрунтував критерії оцінювання бійців. Учасники семінару ставили запитання та переглядали відео боїв на різну кількість очок та долучалися до обговорення різниці суддівства кожного раунду. Однією з найважливіших тем семінару стало питання про види порушень та їх наслідків.

Наступного дня учасники практикувались у об’єктивному суддівстві на локації, підготовленій до проведення обласного чемпіонату, відповідно до чинних оновлених правил, застосовуючи набуті теоретичні знання.

За результатами навчання учасникам, які підвищили свій професійний рівень, присвоєні відповідні категорії: першу та національну.

Після семінару на базі університету стартував відкритий чемпіонат Полтавської області з боксу серед чоловіків та жінок до 22 років, юніорів, юніорок, молоді та жінок-молоді.

Нещодавно викладачка політехніки стала чемпіонкою України зі спортивного більярду «Комбінована піраміда», на базі політехніки відбувся Відкритий турнір з єдиноборств, а студент ФФКС Давид Кулаковський став золотим призером Чемпіонату України з легкої атлетики серед юніорів.

Нагадаємо, викладачі та студенти політехніки стали учасниками Фізкультурно-оздоровчого забігу «Winter Run -2024», а на базі Полтавської політехніки визначили переможців Чемпіонату Полтавської області з армреслінгу серед дорослих, молоді, юніорів та параспортсменів.