2020-12-17

Учасники театральної студії влаштували поетичну онлайн-виставу і анонсують нову прем’єру

Студенти гуманітарного факультету Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» провели театралізований онлайн-захід «Прекрасні миттєвості осені…», присвячений 90-річчю університету. Для глядачів мовою оригіналу прозвучали поезії Генріха Гейне, Вільяма Шекспіра, Робера Десноса, а також українських класиків – Ліни Костенко і Миколи Вінграновського.

У рамках відзначення 90-річчя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та Університетського тижня гуманітарного факультету учасники театральної студії втілили поетичну постановку в онлайн-форматі.

За словами очільниці театральної студії, кандидата філологічних наук, доцента кафедри українознавства, культури та документознавства Людмили Чередник, подія, що об’єднала навколо себе справжніх поціновувачів поетичного слова, стала першим онлайн-досвідом акторів: «Незважаючи на карантинні обмеження, студія продовжує свою роботу – з початку навчального року сумлінно працюємо над реалізацією нових творчих ідей, втілюємо студентські проєкти та задуми. Університетські глядачі вже мали змогу переглянути наші офлайн-вистави, з-поміж яких – захід «Сторінками історії університету…», присвячений 200-річчю освітніх традицій Полтавщини, «Я вибрала Долю собі сама» (до ювілею Ліни Костенко), «Рукописи не горять» (за творчістю Михайла Булгакова») тощо».

Ліричну атмосферу для глядачів створювали Софія Дмитрюк, цьогорічна лауреатка літературної премії імені В. Г. Короленка, студентка групи 301-ГФ, Черкаська Дана, студентка групи 101-ФМ, Костянтин Богодистий, студент групи 301-ГФ, Анна Бойко, лауреатка щорічної міської літературної премії імені М. В. Гоголя, студентка групи 401-ГФ, Вікторія Попова, лауреатка щорічної міської літературної премії імені М. В. Гоголя, студентка групи 301-ГФ, Неля Бечкало, студентка-магістрантка групи 601-ГФ, Катерина Глушко, студентка групи 301-ГФ, Альбіна Грунь, студентка групи 101-ГО, Анастасія Ревицька, студентка групи 101-пГД, Ірина Лобко, студентка групи 401-ГФ, Дмитро Магрілов, студент групи 101-ЕК, Вікторія Шефер, цьогорічна стипендіатка Президента України, студентка групи 301-ГФ та Юлія Ільющенко, стипендіатка Полтавської міської ради, студентка групи 201-пГД.

Майбутні перекладачі декламували вірші Миколи Вінграновського, Генріха Гейне, Юліана Тувіма, Вільяма Шекспіра, Петра Гулака-Артемовського, Робера Десноса, Ліни Костенко англійською, польською, німецькою, французькою мовами та в перекладах українських майстрів красного письменства. Переважна більшість ліричних поезій були присвячені вічним темам – коханню й красі осінньої природи.

«Наша онлайн-зустріч мала на меті відкрити перед студентами дивовижний світ поезії, допомогти відчути красу слова, збагатити їх духовно, зацікавити новими іменами. Адже завдання поезії – розтривожити душу, примусити людину відгукнутися. Це нематеріальний, але цілком відчутний дотик. Поезія може віднайти сховані у кожному з нас глибини, може розповідати і про цілком знайомі, буденні речі звичайними словами, але розкривати їх по-новому, давати нам новий погляд.

Недарма древні мудреці говорили, що поезія – це голос істини, голос правди. Той, хто чує його, здатний піднятися на вершини духу, згуртувати націю, об’єднати людство!» – підкреслила очільниця театральної студії гуманітарного факультету Людмила Чередник.

«Якщо нам вдалося змусити глядачів і слухачів зупинитися, поглянути на світ іншими очима й побачити незвичайне у буденному, ми досягли поставленої мети», – переконана учасниця студії Софія Дмитрюк.

Восени учасники студії долучилися до спільного проєкту політехніки і Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного та презентували освітній простір Полтави в образах вихованок Інститут шляхетних дівчат під час відзначення Днів європейської спадщини-2020 у Полтаві.

Театральна студія гуманітарного факультету Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» запрошує талановиту студентську і учнівську молодь до дружньої університетської родини, у неповторний світ літератури та театру.

Наразі актори працюють над виставою «Зимова казка», прем’єра якої запланована на 21 грудня 2020 року.

Медіа – центр