2022-02-03

Науковиця політехніки взяла участь у радіопрезентації видання про вікові та меморіальні дерева Полтавщини

Кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри прикладної екології та природокористування Полтавської політехніки Наталія Смоляр взяла участь у радіопрезентації довідника «Вікові та меморіальні дерева Полтавщини» – путівника зі старими деревами області, створеного для їх дослідження, збереження та охорони.

Науковиця політехніки взяла участь у радіопрезентації видання про вікові та меморіальні дерева Полтавщини

В ефірі Українського радіо «Лтава» відбулась презентація довідника «Вікові та меморіальні дерева Полтавщини». У виданні описано більше сотні дубів, лип, ясенів, сосен та каштанів із усієї області, аби систематизувати інформацію про старі дерева Полтавщини для їх дослідження, а також для їх збереження та охорони. Довідник видано у рамках реалізації проєкту ГО «ВелоПолтава», за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА. Упорядником та ініціатором створення довідника був Юрій Репало – голова Громадської організації «ВелоПолтава». Він подав ідею на обласний конкурс, виграв його і отримав фінансування на 2 тисячі примірників – майже 30 тисяч гривень із обласного бюджету.

Кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Наталія Смоляр розповіла про особливості вікових дерев та їх екологічне значення. Разом із упорядником науковиця обговорила становище таких дерев на Полтавщині, їх цінність як природних пам’яток та способи їх збереження.

«В Америці працюють служби арбористів – при переїзді можна з собою забрати і вікове дерево. У нас, на жаль, зберегти вікові дерева у приватних садибах лише шляхом заповідання, надання статусу ботанічної пам’ятки. У Європі такий статус можуть не знімати навіть якщо дерево загинуло (всохло). Цей довідничок зроблений з такою шаною та любов’ю: все чітко підписано, багато ілюстративного матеріалу, фотографій. Я думаю, він надихне багатьох людей і фахівців пройнятися цією ідеєю. Я дякую, Юрію, що ви підняли таку тему. Я відчуваю, що ми надаємо неналежної уваги цим деревам. Ви дійсно акцентували увагу на питанні, яким треба займатися», – прокоментувала Наталія Смоляр. Минулого року науковиця видала свою книгу про збереження рідкісних весняних квітів Полтавщини, а також стала співавторкою видання про ботанічний заказник «Драбинівка».

Туристичний довідник «Вікові та меморіальні дерева Полтавщини» можна БЕЗКОШТОВНО отримати:

  • в електронному вигляді на Вікіпедії
  • каб. 528 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА (вул. Соборності, 45)
  • Магазин 4 Сезони (вул. Сінна, 10).

Також можна користуватись у бібліотеках, зокрема у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського.

Нещодавно науковиці Полтавської політехніки взяли участь у ІІІ Міжнародному симпозіумі «Сталий розвиток – стан та перспективи».

Фото – Юрія Репала

Медіа-центр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»