Міжнародне співробітництво кафедри менеджменту і логістики

Кафедра менеджменту і логістики має багато напрямів міжнародної діяльності, постійно працює над розширенням географії міжнародного співробітництва з метою пошуку нових можливостей свого розвитку у міжнародному освітньому процесі. Яскравим підтвердженням цього факту є підвищення рівня академічної мобільності студентів та стійкий інтерес викладачів до міжнародних грантових проектів, участь у міжнародних конференціях закордоном тощо.

Заходи з міжнародними партнерами

Доцентка кафедри менеджменту і логістики, к.е.н. Аліна ЧАЙКІНА пройшла відбір до участі у міжнародній програмі мобільності Erasmus+ та мала можливість відвідати Вільнюський університет прикладних наук (VIKO) у м. Вільнюс, Литва.

Програма міжнародної академічної мобільності для викладачів (Erasmus+ staff mobility) передбачає відвідування іноземних університетів-партнерів, читання лекцій для студентів різних спеціальностей та курсів. Протягом Міжнародного тижня навчання (INTERNATIONAL TEACHING WEEK), який відбувався 4 – 8 березня 2024 року, доценткою проведено серію лекцій для англомовної групи студентів спеціальності Креативність та бізнес-інновації (Creativity and Business Innovations), які навчаються на першому курсі Факультету Менеджменту бізнесу (FACULTY OF BUSINESS MANAGEMENT).

Лекторка провела лекції з метою поширення досвіду у сфері освіти впродовж життя. Також представлено напрацювання по проєкту, що реалізуються у рамках модуля Жана Моне Project: 101127592 – FPDSDESUEU – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH «Formation of the personality development strategy in the digital educational space: Ukraine-EU» («Формування стратегії розвитку особистості в цифровому освітньому просторі: Україна-ЄС»).

Студенти мали можливість проаналізувати практичний досвід з професійної адаптації, визначити ключові стратегії, що дозволяють особистості отримати та розвивати такі навички як адаптивність, креативність, критичне мислення та навчання впродовж життя. Також порівняно досвід з адаптації ТОП-менеджменту та працівників європейських країн до мінливого середовища з українськими реаліями. Між лекторкою та студентами було жваве обговорення щодо змін, які відбулися у HR-менеджменті, про можливості подолання негативних психологічних станів працівників, таких як стрес, прокрастинація, апатія тощо.

Детальніше: https://nupp.edu.ua/news/naukovitsi-politekhniki-stali-uchasnitsyami-programi-mobilnosti-erasmus-u-viko.html

Науковиці Полтавської політехніки Анна ПАВЕЛЬЄВА, Аліна ЧАЙКІНА та Наталія РОМЕНСЬКА взяли участь в онлайн-воркшопі «Teaching in Times of Crisis», організованому румунським університетом «Stefan cel Mare» University of Suceava. 

У спільному з румунськими колегами науково-освітньому івенті взяли участь науковці Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та Національного університету «Одеська політехніка», які поділилися ефективними кейсами викладання та організації освітнього процесу у закладах вищої освіти України під час пандемії COVID-19 та повномасштабної війни в Україні.

Аліна ЧАЙКІНА – кандидатка економічних наук, доцентка кафедри менеджменту і логістики разом з колегами обговорили проблеми забезпечення освітнього процесу в університетах України під час військового стану, як саме студенти адаптуються до викликів сьогодення та продовжують своє навчання в складних стресових умовах. Обговорили також скіли, які були здобуті викладачами і студентами протягом цього часу, а саме: адаптивність, стресостійкість, критичне мислення, гнучкість і інші.

Детальніше: https://nupp.edu.ua/news/naukovitsi-podililisa-z-rumunskimi-partnerami-keysami-vikladanna-v-umovah-pandemii-ta-voennogo-stanu.html

Міжнародне стажування

Кафедра менеджменту і логістики активно співпрацює з іноземними партнерами та розширює рівні міжнародного співробітництва з метою пошуку нових можливостей свого розвитку в освітньому процесі. Яскравим підтвердженням цього факту є підвищення рівня академічної мобільності студентів, участь викладачів кафедри у міжнародних стажуваннях закордоном:

  1. Христенко О.В. пройшла стажування в Університеті Кардинала Стефана Вишинського спільно із інститутом Міжнародної академічної і наукової співпраці (Польща) за програмою «Innowacje w nauke i edukacji wspolczesne wyzwania» (Лютий 2018 року (180 годин)).
  2. Комеліна О.В. пройшла стажування в Білостоцькому технологічному університеті «Білостоцька політехніка» (м. Білосток, Польща) за програмою «Innovative educational technologies: the experience of the EU and its implementation» (Квітень-червень 2019 (150 годин)).
  3. Биба В.В. пройшов стажування в Higher school of social and economic in Przeworsk (м. Пшеворськ, Польща) за програмою «Modern University in the system of European education: methods teaching, scientific-pedagogical development, distance education and internationalization of the educational process» (01.06.19 – 31.08.19), що підтверджується сертифікатом участі  (180 годин, 6 кредитів).
  4. Глєбова А.О. пройшла стажування в Higher School of Social and Economic in Psheworsk (м. Пшеворськ. Польща) за програмою «Modern teaching methods in economics on the EU educational market» (10.04.2019 – 10.07.2019), що підтверджується сертифікатом участі (180 годин, 6 кредитів).   
  5. Чайкіна А.О. пройшла стажування в Wyższe Seminarium Duchowne Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Варшава, Польща) за програмою «Wspolczesne podejscia do organizacji procesu edukacyjnego na wyzszej uczelni» (Отримано сертифікат про 3 місяці стажування (180 годин, 6 кредитів) №022/122020 (2020 рік)).
  6. Чайкіна А.О. пройшла стажування в Zustricz Foundation (м. Краків, Польща) за програмою «Fundraising and organization of project activities in educational establishments: European experience» (24.04.2021 – 30.05.2021), що підтверджується сертифікатом участі (180 годин, 6 кредитів).
  7. Гришко В.В. пройшов стажування в Zustricz Foundation (м. Краків, Польща) за програмою «Fundraising and organization of project activities in educational establishments: european experience» (12.06.2021 – 18.07.2021), що підтверджується сертифікатом участі (180 годин, 6 кредитів).
  8. Христенко О.В. пройшла стажування в Zustricz Foundation (м. Краків, Польща) за програмою «Fundraising and organization of project activities in educational establishments: european experience» (12.02.2022 – 20.03.2022) ), що підтверджується сертифікатом участі (180 годин, 6 кредитів).
  9. Харченко Ю.А. пройшов стажування в ISMA University of Applied Sciences (Рига, Латвія) за темою: «Theory and practice of scientific and pedagogical approaches in education» (10.03.21 – 10.04.21), що підтверджується сертифікатом участі (180 годин, 6 кредитів).
  10. Гунченко М.В. пройшла у 2021 році стажування в Комратському державному університеті (Молдова) за програмою стажування «E-Teaching (Tehnologiї avansate de instruire prin itilizarea TIC), що підтверджується сертифікатом участі (180 годин, 6 кредитів).
  11. Болдирєва Л.М. пройшла у 2021 році стажування в Комратському державному університеті (Молдова) за програмою стажування «E-Teaching (Tehnologiї avansate de instruire prin itilizarea TIC), що підтверджується сертифікатом участі (180 годин, 6 кредитів).
  12. Марченко О.В. пройшов у 2021 році стажування в Комратському державному університеті (Молдова) за програмою стажування «E-Teaching (Tehnologiї avansate de instruire prin itilizarea TIC), що підтверджується сертифікатом участі (180 годин, 6 кредитів).
  13. Глєбова А.О. пройшла у 2023 році стажування в  Каразінському  університеті за фінансової підтримки Європейської комісії. Курс за проєктом-модулем Жана Моне «Business Models for Sustainability: Challenges and Digital Transformations» («Бізнес-моделі для сталого розвитку: виклики та цифрова трансформація»), що підтверджується сертифікатом участі (90 годин, 3 кредити).
  14. Чайкіна А.О. пройшла у 2023 році стажування в  Каразінському  університеті за фінансової підтримки Європейської комісії. Курс за проєктом-модулем Жана Моне «Business Models for Sustainability: Challenges and Digital Transformations» («Бізнес-моделі для сталого розвитку: виклики та цифрова трансформація»), що підтверджується сертифікатом участі (90 годин, 3 кредити).
  15. Глєбова А.О. пройшла у 2023 році стажування в Громадській організації МІЖНАРОДНА ФУНДАЦІЯ НАУКОВЦІВ ТА ОСВІТЯН (м. Київ), Instytut Badawczo-Rozwojowy Lubelskiego Parku (м. Люблін, Польща) за темою: «Academic integrity and time-management in the preparation of scientific works: foreign and native experience» (29.05.2023 – 05.06.2023), що підтверджується сертифікатом участі (45 годин, 1,5 кредити).
  16. Васильченко М.І. пройшла у 2023 році стажування в Громадській організації МІЖНАРОДНА ФУНДАЦІЯ НАУКОВЦІВ ТА ОСВІТЯН (м. Київ), Instytut Badawczo-Rozwojowy Lubelskiego Parku (м. Люблін, Польща) за темою: «Academic integrity in the training of Masters and Doctors of Philosophy (PhD) in countries of the European Union and Ukraine». (11.09.2023 – 18.09.2023), що підтверджується сертифікатом участі (45 годин, 1,5 кредити).
  17. Губа Л.М. пройшла у 2023 році стажування в Державному торговельно-економічному університеті (м. Київ) за темою: «Програма авторизованого економічного оператора ЄС: імплементація в Україні» в межах програми Еразмус+, напряму Жан Моне. (23.10.2023 – 27.10.2023), що підтверджується сертифікатом участі (40 годин, 1,3 кредити).
  18. Васильченко М.І. пройшла у 2023 році стажування в Zustricz Foundation (м. Краків, Польща) за програмою «Fundraising and organization of project activities in educational establishments: european experience» (04.11.2023 – 10.12.2023), що підтверджується сертифікатом участі (180 годин, 6 кредитів).
  19. Глєбова А.О. пройшла у 2024 році стажування в Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова (м. Харків) за темою: «Транспортна політика Європейського Союзу. Поточний стан та перспективи імплементації в Україні» в межах проєкту Erasmus+ Jean Monnet Module «Політика стійкого міського транспорту в Європі» (09.01.2024 – 01.03.2024), що підтверджується сертифікатом участі (60 годин, 2 кредити).
  20. Васильченко М.І. пройшла у 2024 році стажування в Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова (м. Харків) за темою: «Транспортна політика Європейського Союзу. Поточний стан та перспективи імплементації в Україні» в межах проєкту Erasmus+ Jean Monnet Module «Політика стійкого міського транспорту в Європі» (09.01.2024 – 01.03.2024), що підтверджується сертифікатом участі (60 годин, 2 кредити).
  21. Васильченко М.І. пройшла у 2024 році стажування в Сумському державному університеті (м. Суми) за темою: «Методи виявлення соціальної інженерії та боротьби з кібершахрайством у фінансовій сфері в ЄС та Україні» в рамках модулю Жана Моне «Практики ЄС щодо захисту фінансової системи від кіберзагроз», що фінансується програмою Еразмус+ (06.03.2024), що підтверджується сертифікатом участі (2 години, 0,07 кредити).
  22. Чайкіна А.О. пройшла у 2024 році стажування в ГО МІЖНАРОДНА ФУНДАЦІЯ НАУКОВЦІВ ТА ОСВІТЯН (м. Люблін, Польща)  за темою: «Освіта дорослих: досвід країн Європейського Союзу та України» (11.03.2024 – 20.03.2024), що підтверджується сертифікатом участі (45 годин, 1,5 кредити).
  23. Васильченко М.І. пройшла у 2024 році стажування в Національному університеті «Львівська політехніка» (м. Львів) за темою: «Вивчення європейського досвіду впровадження систем управління якістю освітніх послуг» в рамках міжнародного проекту Erasmus+ Jean Monnet Module 101085516-QMSEEI-ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH. (14.03.2024 – 15.03.2024), що підтверджується сертифікатом участі (15 годин, 0,5 кредити).
  24. Гришко В.В. пройшов у 2024 році стажування в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна (м. Харків) за темою: «Бізнес-моделі для сталого розвитку: виклики та цифрова трансформація» в рамках PROGRAMME MODULE JEAN MONNET 101085651 – BeSustainAble (08.02.2024 – 31.05.2024), що підтверджується сертифікатом участі (90 годин, 3 кредити).
  25. Христенко О.В. пройшла у 2024 році стажування в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна (м. Харків) за темою: «Бізнес-моделі для сталого розвитку: виклики та цифрова трансформація» в рамках PROGRAMME MODULE JEAN MONNET 101085651 – BeSustainAble (08.02.2024 – 31.05.2024), що підтверджується сертифікатом участі (90 годин, 3 кредити).
  26. Чайкіна А.О. пройшла у 2024 році стажування в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна (м. Харків) за темою: «Бізнес-моделі для сталого розвитку: виклики та цифрова трансформація» в рамках PROGRAMME MODULE JEAN MONNET 101085651 – BeSustainAble (08.02.2024 – 31.05.2024), що підтверджується сертифікатом участі (90 годин, 3 кредити).
  27. Гришко В.В. пройшов у 2024 році стажування в Master Class Management (USA) за темою: «Курс розвитку управлінських навичок і лідерства», що підтверджується сертифікатом участі (80 годин, 2,7 кредити).
  28. Кудінова А.О. пройшла у 2024 році стажування в ГО МІЖНАРОДНА ФУНДАЦІЯ НАУКОВЦІВ ТА ОСВІТЯН (м. Люблін, Польща) за темою: «Інноваційні цифрові інструменти для дистанційного навчання: при підготовці здобувачів освіти в країнах європейського союзу та України» (17.10.2024 – 27.10.2024), що підтверджується сертифікатом участі (45 годин, 1,5 кредити).

Міжнародні конференції

Щорічно кафедрою менеджменту і логістики проводяться міжнародні конференції за участю іноземних партнерів. Професорсько-викладацький склад кафедри бере активну участь у наукових заходах, що проводяться за межами України з метою підвищення міжнародного авторитету НУ «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Кафедра менеджменту і логістики ННІФЕМ НУ «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» неодноразово була співорганізатором міжнародних науково-практичних конференцій за кордоном.

Робота у фахових виданнях закордоном

Наші викладачі входять до складу редколегій закордонних наукових журналів, що індексуються у міжнародних наукометричних базах даних.

Комеліна О.В., д.е.н., професор, професор кафедри менеджменту і логістики входить до редколегії журналів:

«Business and Management Studies» / USA

«Economics: Innovative and economic research journal» / Bosnia and Herzegovina

Васильченко (Дрогомирецька) М.І., к.е.н., доцент кафедри менеджменту і логістики входить до редколегії журналів:

«International Journal of Management, Economics and Social Sciences» / USA

«Journal of Global Economics, Management and Business Research» (United Kingdom of Great Britain, Europe; India, Asia Pacific)

Чайкіна А.О., к.е.н., доцент кафедри менеджменту і логістики входить до редколегії журналу:

  • International Journal of Economics, Finance and Management Sciences (USA, New York).

Публікаційна активність кафедри в міжнародних фахових виданнях, що входять до НМБД

Протягом останніх декількох років викладачі нашої кафедри опублікували понад 100 наукових праць у зарубіжних виданнях, що індексуються у міжнародних наукометричних базах даних, зокрема викладачі кафедри мають публікації у базах Scopus та Web of Science.

Профіль викладачів у Scopus

Гришко В.В., д.е.н., проф.:

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57285960800

Глєбова А.О., к.е.н., доцент:

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57215913995

Биба В.В., к.т.н., доцент:

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57189046983

Комеліна О.В., д.е.н., проф.:

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=56156601800

Гришко В.В., к.е.н., доцент:

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57217281225

Христенко О.В., к.е.н., доцент:

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57215916950

Чайкіна А.О., к.е.н., доцент:

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=56677816700

Іноземні партнери кафедри менеджменту і логістики

Кафедрою менеджменту і логістики відбувається активна співпраця із провідними вищими навчальними закладами Європи, зокрема:

Білостоцьким технологічним університетом (Польща)

Технічним університетом (Словаччина)

Варненським університетом менеджменту (Болгарія)

Азербайджанський державний економічний університет (Азербайджан)

Університет Грінвіч (Великобританія)

Університет Північ (Хорватія)

Вища школа менеджменту інформаційних систем ISMA (Латвія)

Розширення комунікаційних компетентонстей

Викладачі кафедри менеджменту і логістики проводять заняття  на англійській мові, мають сертифікати, що підтверджують рівень володіння англійською мовою не нижчому, ніж на рівні В2:

Грантова робота кафедри менеджменту і логістики

Кафедрою менеджменту і логістики щорічно подаються заявки на участь у міжнародних грантових проектах, зокрема у програмі Erasmus + Jean Monnet (2018-2021 рр.):

  • У 2018 подано колективну заявку кафедрою менеджменту і логістики щодо участі у грантовій програмі Erasmus + Jean Monnet (Module) за темою: «European experience in the formation of innovation and investment policy».
  • У 2019 подано колективну заявку кафедрою менеджменту і логістики щодо участі у грантовій програмі Erasmus + Jean Monnet (Module) за темою: «Implementation of European experience support of small and medium-sized enterprises innovation activity».
  • У 2020 подано колективну заявку кафедрою менеджменту і логістики щодо участі у грантовій програмі Erasmus + Jean Monnet (Module) за темою: «Enterprises development on the base of SMART-approach: introduction of the EU experience».

Міжнародна мобільність здобувачів вищої освіти

Також залучаються студенти до участі у молодіжних обмінах, тренінгах, грантових програмах та програмах «подвійних дипломів». Результатами тісної співпраці стають грамоти та нагороди, що підтверджують високу кваліфікацію студентів та їх активну життєву позицію.

 

 

 

Підвищення кваліфікації

З метою отримання нових знань у галузі авторизованого економічного оператора та підвищення якості викладання фахових дисциплін для студентів спеціальності 073 Менеджмент та 076 Підприємництво та торгівля доцент кафедри менеджменту і логістики Людмила ГУБА взяла участь у навчанні за освітнім модулем «Програма авторизованого економічного оператора ЄС: імплементація в Україні» в межах програми Еразмус+, напряму Жана Моне, обсягом 40 годин, (101085558 – EUAEOUA – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH), у період з 23 жовтня по 27 жовтня 2023 року.

Опанування матеріалів освітнього модуля є наразі актуальним та важливим, зважаючи на запровадження в Україні інституту авторизованого економічного оператора (АЕО) та наближення митного законодавства України до європейських стандартів. Інститут АЕО не тільки спрощує та полегшує міжнародну торгівлю, але й забезпечує участь українських АЕО у формуванні безпечних ланцюгів постачання товарів та підвищує їх конкурентоспроможність як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. АЕО – це особливий статус, який засвідчує високий ступінь довіри до суб’єкта господарювання та надає йому суттєві спрощення при здійсненні митних формальностей.

Навчання відбувалося у режимі онлайн та передбачало вхідне тестування з подальшим вивченням наступних тем: 1. Програма АЕО в ЄС: передумови та розвиток. 2. Авторизований економічний оператор (АЕО): загальні положення та переваги для підприємств. 3. Підготовка підприємства для отримання авторизації АЕО. Анкета самооцінки. 4. Проведення митними органами оцінки відповідності підприємства критеріям АЕО. 5. Проблеми та перспективи імплементації програми АЕО в Україні з урахуванням міжнародного досвіду.

За результатами навчання та після успішного вихідного тестування отримано сертифікат (40 годин, 1,3 кредити).

Доценти кафедри менеджменту і логістики Алла ГЛЄБОВА, Олена ХРИСТЕНКО, Аліна ЧАЙКІНА упродовж 1-15 березня 2023 року на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки пройшли стажування у Весняній Школі Вернадського – 2023 за тематикою: «Сталий, інклюзивний та смарт розвиток в контексті децентралізації: досвід ЄС» в рамках проєкту «Сталий, інклюзивний та розумний розвиток в умовах децентралізації: досвід ЄС» № 101047894 – SISDDP – ERASMUS – JMO – 2021 – HEI – TCH – RSCH (міжнародний грант The Jean Monnet Chair project «Sustainable, Inclusive and Smart Development within Decentralization Process: the EU experience» Erasmus + (SISDDP), що підтверджується сертифікатами участі (90 годин, 3 кредити).

Детальніше

https://nupp.edu.ua/news/vesnyana-shkola-vernadskogo-2023-naukovitsi-politekhniki-pidvishchili-kvalifikatsiy-za-programami-es.html

Викладачі кафедри менеджменту і логістики активно співпрацюють із Британською Радою (British Council). Результатом тісної співпраці є проходження семінарів-тренінгів, отримання сертифікатів про проходження навчання за програмою «Learn English Pathways Intermediate».

 

Плужником А.В., к.е.н., одержано низку сертифікатів з проєктного управління в країнах Європи та США, а саме Professional Scrum Product Owner, Prince2 Practicioner (2017), Certified European E-Learning Manager, Certified SAFe® Program Consultant, PRINCE2 Agile Practitioner:

Кафедра менеджменту і логістики завжди відкрита до спілкування із зарубіжними вищими навчальними закладами, науковими установами та видавництвами. Ми готові розглянути різні варіанти співпраці!