7–11 квітня 2025 року делегація Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» взяла участь у академічній мобільності за програмою Erasmus+ в рамках ISCAP International Week, що проходив на базі Instituto Superior de Contabilidade e Administração do Porto (ISCAP) – структурному підрозділі Політехнічного університеті Порту / Porto Polytechnic University в місті Сао-Мамеде-де-Інфешта, поблизу Порту, Португалія.
Полтавську політехніку представляли:
1) Тетяна Кушнірова – доктор філологічних наук, професор кафедри германської філології та перекладу;
2) Ксенія Вергал – кандидат економічних наук, заступник директора навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки, доцент кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем;
3) Анна Павельєва – кандидат філологічних наук, доцент кафедри германської філології та перекладу, координатор міжнародної діяльності Полтавської політехніки, координатор зовнішніх комунікацій у Eurodoc;
4) Юлія Ніколаєнко – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри германської філології та перекладу;
5) Аліна Кудінова (Чайкіна) – кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту і логістики;
6) Ксенія Чичуліна – кандидат технічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва та маркетингу;
7) Галина Таловиря – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загального мовознавства та іноземних мов.
Програма заходу розпочалася 7 квітня з реєстрації учасників та урочистої церемонії відкриття. У головній аудиторії Олександра Альбукерке (Alexandra Albuquerque) – кандидат наук з лінгвістики, професор в ISCAP-P.PORTO, начальниця міжнародного офісу ISCAP, ознайомила присутніх із діяльністю ISCAP, після чого відбулася нетворкінг-сесія для встановлення професійних контактів серед представників закладів вищої освіти з різних країн. Завершення першого дня відзначилося привітальною вечерею «Португальські смаки», в рамках якої присутнім продемонстрували культурні особливості регіону.





8 квітня учасники мобільності взяли участь у заході Research Brainstorm Workshop, організованому дослідницьким центром соціальних та організаційних студій CEOS.PP. Воркшоп став майданчиком для обміну ідеями щодо майбутніх спільних дослідницьких проєктів і розвитку наукової співпраці між університетами.



9 квітня відбулася важлива академічна подія — круглий стіл на тему "Академічний погляд на сучасний геополітичний ландшафт: перспективи з України та Грузії", у рамках якого спікерами виступили кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри германської філології та перекладу, координаторка міжнародної діяльності Полтавської політехніки, координаторка зовнішніх комунікацій у Eurodoc Анна Павельєва, доктор медичних наук, професор, проректор з наукової роботи ДВНЗ «Ужгородський національний університет» Іван Миронюк та декан факультету бізнесу, технологій та освіти в Ільїнському державному університеті (ISU, Грузія) Ніколоз Кавалашвілі (Nikoloz Kavelashvili). Анна Павельєва та Іван Миронюк розповіли про особливості навчання, викладання, та загалом – діяльності університетів та функціонування української системи освіти в часи війни, про життя у період воєнного стану та виклики, з якими стикаються українські освітяни, про історичні передумови війни з Росією, знищення українських міст, геноцид та екоцид, спричинені російськими військовими, про дезінформаційні кампанії росії та про важливість міжнародної підтримки України в ці складні часи. Ніколоз Кавалашвілі ознайомив учасників з історією поневолення грузинського народу росією та розповів про нинішню гібридну війну росії в грузії.
Синхронний переклад виступу Івана Миронюка на англійську мову забезпечували студентки Полтавської політехніки Юлія Штефан та Кристина Боровик, а в підготовці заходу допомагали Інна Васильєва, Марина Білан та Катерина Новак, які зараз проходять перекладацьку практику в рамках програми Erasmus+ в ISCAP P.Porto.








Після завершення академічної частини делегати мали змогу долучитися до культурної програми – екскурсії містом Порту. Програма включала прогулянку річкою Дора на судні за відомим маршрутом шести мостів, знайомство з історичним районом Рібейра.
11 квітня відбувся прощальний обід, під час якого учасники підбили підсумки візиту, обмінялися враженнями та обговорили подальші кроки співпраці.
У рамках участі у Міжнародному тижні Erasmus+ всі учасники мобільності прочитали лекції для студентів Політехнічного університету Порту:
Тетяна Кушнірова – “Features of German Culture” (“Особливості німецької культури”), “Stereotypes about Germans” (“Стереотипи щодо німців”);


Ксенія Вергал – “K-means Clustering” (“Кластеризація методом K-means”), “Web scraping” (“Вебскрейпінг”);


Анна Павельєва – “Localisation in the Modern World” («Локалізація в сучасному світі») та “Machine Translation: Bridging Language Barriers” («Машинний переклад: Подолання мовних бар'єрів»);


Юлія Ніколаєнко – “Doing business across cultures” (“Особливості ділової комунікації у різних культурах”);


Аліна Кудінова (Чайкіна) – “Policies and Reward Systems" («Політика та системи винагород»). Разом із студентами під час лекції обговорили, як системи винагород можуть мотивувати працівників, сприяти підвищенню продуктивності праці, їх залученості до реалізації цілей організації. Проаналізували зміни у побудові сучасних систем мотивації та вплив систем винагород на моральний дух працівників. Також лекторка поділилась досвідом змін, що відбулись в Україні в управлінні персоналом. Розповіла про важливість професійної адаптації, побудови власної стратегії розвитку, формування ключових європейських компетентностей. Також обговорили можливості подолання негативних психологічних станів працівників, таких як стрес, прокрастинація, апатія (результати представлені були в рамках модуля Жана Моне Project: 101127592 – FPDSDESUEU – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH «Formation of the personality development strategy in the digital educational space: Ukraine-EU» («Формування стратегії розвитку особистості в цифровому освітньому просторі: Україна-ЄС»);


Ксенія Чичуліна – “The essence, tasks and tools of digital marketing” («Сутність, завдання та інструменти цифрового маркетингу»);


Галина Таловиря – “How cultural background interferes into translation” (“Як культурологічні фонові знання перекладача впливають на переклад”).


Участь делегації Полтавської політехніки у ISCAP International Week стала важливою подією для нашого університету, сприяла розширенню академічної мобільності, зміцненню міжнародних партнерств та налагодженню нових напрямів наукового співробітництва.
Нещодавно студенти Полтавської політехніки поділились своїми враженнями від навчання за програмами Erasmus+ в університетах Австрії (Відень та Айзенштадт), Естонії, Данії, Іспанії та Словаччини, Польщі; науковиця університету долучилася до участі у міжнародному проєкті, майбутня архітекторка взяла участь у ІІ частині молодіжного обміну за програмою Erasmus+ у Польщі, а майбутня перекладачка взяла участь у тренінгу за програмою Erasmus+ на тему трансформації конфліктів.
Відзначимо, викладачі Полтавської політехніки можуть брати участь у програмах академічної мобільності та стажуваннях, а студенти – навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.
За детальнішою інформацією стосовно актуальних програм стажування, викладання та академічної мобільності за кордоном звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб. 213-Ц, interoffice@nupp.edu.ua) або до координаторки міжнародної діяльності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +3-8-(095)-91-08-192).
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»