Кафедра залучає обдаровану студентську молодь до науково-дослідницької роботи, питань щодо впливу наукових розробок на підвищення ефективності навчального процесу, удосконалення змісту навчання з урахуванням сучасного стану розвитку науки, техніки і технологій, спеціальних наукових досліджень з теорії та практики організації й навчально-методичного забезпечення підготовки фахівців.
Студенти кафедри щорічно відвідують Національний банк України в м. Київ є багаторічною традицією, яка започаткована з перших років створення кафедри фінансів і банківської справи її завідувачем, а нині ректором університету, професором Володимиром Олександровичем Онищенко. Він завжди наголошує, що практична складова є найважливішою у підготовці майбутніх фахівців. Саме тому викладання провідних професійних дисциплін таких як «Банківська система», «Казначейська справа», «Бюджетний менеджмент», «Податкова система» та інші супроводжується практичними заняттями у відповідних фінансово-кредитних установах.
Магістрами спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» до Дня банкіра щорічно організовуються науково-практичні круглі столи за участю керівників банківських установ з метою обговорення стану банківської системи. Активну участь у проведенні круглих столів беруть представники банківських установ.
Протягом останніх років студенти кафедри беруть участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді на приз АКБ «Укрсоцбанк» шляхом дистанційного тестування в режимі «on-line». Контроль за проведенням тестування і визначення переможців здійснюють представники банку. Також щорічно студенти спеціальностей «Фінанси» та «Банківська справа» беруть участь у І турі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисциплін кафедри, переможці якого задіяні у наступних турах олімпіади. Зокрема, Канарик М. у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Страхування» в Національному університеті державної податкової служби України посіла І місце, Оксьом Т. у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фінансовий менеджмент» у Луцькому національному технічному університеті одержала диплом ІV ступеня, а Тимченко Т. у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Фінанси і кредит» у КНЕУ ім.В.Гетьмана посіла ІІІ місце.
Перше місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Фінанси, грошовий обіг і кредит», який проходив 19-21 березня 2014 року у Національному університеті державної податкової служби України (м.Ірпінь), здобула студентка спеціальності «Фінанси і кредит» Бондаревська Ольга.
Перше місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі «Управління фінансово-економічною безпекою» який проходив 22 березня 2018 року у Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця здобув Гавриленко О. (керівник – Птащенко Л.).
Щорічно певна кількість дипломних і магістерських робіт виконуються на замовлення підприємств регіону та органів місцевої влади і самоврядування. Їх захист проводиться в присутності керівного складу замовників або на базі Департаменту фінансів Полтавської ОДА, Державної фінансової інспекції в Полтавській області та Вченої ради ПолтНТУ. Автори дипломних робіт беруть участь у конкурсах, які щорічно проводяться університетом, виборюючи перші місця. Так, за результатами всеукраїнського конкурсу за ОР «магістр» випускниця Білоусова А.В. нагороджена дипломом ІІІ ступеня за магістерську роботу «Оцінка інноваційного потенціалу регіону як фактор розвитку національної інноваційної системи».
Магістрантки кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування спеціальності 071 «Облік і оподаткування» успішно взяли участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Облік і оподаткування» в 2022-2023 навчальному році, який було проведено в Національному університеті «Чернігівська політехніка». За результатами розгляду студентських наукових робіт дипломом ІІ ступеня нагороджено Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» за перемогу в командному заліку Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Облік і оподаткування» в 2022-2023 навчальному році.
Дипломи ІІІ ступеня отримали Кошляк Дар’я Ігорівна, тема наукової роботи «Оцінка ефективності застосування аутсортсингу бухгалтерського обліку в сучасних умовах» (Науковий керівник: к.т.н., доцент Коба О.В.) та Калініченко Аліна Сергіївна, тема наукової роботи «Інформаційно-аналітичне забезпечення управління виробничими запасами сільськогосподарського підприємства» (Науковий керівник: к.е.н., доцент Свистун Л. А.).
Грамотою за практичну спрямованість наукового дослідження нагороджено Дунаєву Альону Сергіївну, тема наукової роботи «Облікова політика як інструмент формування бухгалтерської інформаційної моделі суб’єкта господарювання» (Науковий керівник: д.е.н., доцент Дмитренко А.В.). Нагороджені також грамотами Національного університету «Чернігівська політехніка» наукові керівники студентських наукових робіт Коба О.В. та Свистун Л.А. Подякою Національного університету «Чернігівська політехніка» відзначено наукового керівника студентської наукової роботи Дмитренко А.В.
Студенти і аспіранти залучаються до роботи конференцій, які організовує кафедра. Також вони беруть участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях за межами університету. Велике число студентів випускових курсів мають наукові публікації у фахових виданнях та виданнях, що включені до НМБД Index Copernicus.
Студенти і аспіранти залучаються до роботи конференцій, які організовує кафедра. Також вони беруть участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях за межами університету. Студенти випускових курсів мають наукові публікації у фахових виданнях та виданнях, що включені до НМБД Index Copernicus.
Студенти кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування Полтавської політехніки щороку за кращі наукові роботи отримують дипломи І та ІІ ступенів.