У лютому 2023 року Полтавська політехніка підписала Меморандум про співпрацю та міжінституційну угоду з одним із провідних румунських вишів – університетом “1 DECEMBRIE 1918” University of Alba Iulia (місто Алба-Юлія, Трансильванія, Румунія).
Підписані угоду отримали практичну реалізацію: протягом весняного семестру 2022/2023 навчального року, з 27 лютого по 16 червня 2023 року, 15 студенток політехніки поглиблювали знання з профільних навчальних дисциплін, опановували нові практичні навички та професійні компетенції в провідному європейському університеті.
З 1 липня по 1 вересня 2023 року (2 місяці) 5 студенток бакалаврату та магістратури спеціальності 035 Філологія проходили фахову практику в рамках програми Erasmus+ в міжнародному відділі університету “1 DECEMBRIE 1918” University of Alba Iulia, де допомагали з перекладами та міжкультурною комунікацією.
У зимовому семестрі 2023/2024 навчального року в університеті “1 DECEMBRIE 1918” University of Alba Iulia за програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ навчались 32 студенти 10 різних спеціальностей Полтавської політехніки: 7 студенток Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права; 4 студенти 2 та 3 курсів спеціальності Комп’ютерні науки та 21 студентка факультету філології, психології та педагогіки.
У весняному семестрі 2023/2024 навчального року за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в університеті “1 DECEMBRIE 1918” University of Alba Iulia навчались 16 студентів політехніки, які вивчали різноманітні дисципліни, подорожували, пізнавали культуру Румунії.
В осінньому семестрі 2024/2025 навчального року 12 студентів 8 спеціальностей з 3 структурних підрозділів Полтавської політехніки навчались за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в університеті «1 DECEMBRIE 1918» University of Alba Iulia. Студенти політехніки поділились своїми враженнями від навчання за програмою мобільності в Румунії:
Аліна Мозуль, студентка 4 курсу спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність розповіла:
«У вересні 2024 року я вперше взяла участь в академічній мобільності Erasmus+, провівши осінній семестр в Румунії. Моєю приймаючою стороною став «1 December 1918 University of Alba Iulia» – сучасний заклад, розташований у мальовничому місті Алба-Юлія.
Це місто в самому серці Трансильванії вразило мене своєю атмосферою: спокійне, компактне, з багатою історією, чудовою архітектурою та неймовірними краєвидами. Я жила в університетському гуртожитку разом з іноземними студентами з усього світу. Це стало для мене справжнім вікном у різні культури, традиції й способи мислення. Сам гуртожиток був комфортним, з просторими сучасними кімнатами – усе для зручного та приємного проживання.
Моє навчання відбувалося англійською мовою за напрямом Business Administration. Я вивчала дисципліни, пов’язані з організацією та управлінням бізнесом. Особливо запам’ятався курс "Business Simulation", де ми працювали в симуляційному середовищі, приймаючи управлінські рішення, які впливали на розвиток віртуальної компанії. Це був справжній виклик, але й водночас безцінний досвід – відчути себе в ролі керівника, розібратися в реальних бізнес-процесах і навчитися працювати в команді.
Румунія подарувала мені не лише академічні знання, а й захопливі подорожі. За період мобільності я побувала в таких містах як Клуж-Напока, Сибіу, Бухарест і Брашов. Особливо запам’яталась поїздка до Брашова, де ми провели чотири дні, святкуючи Halloween разом зі студентами з усього світу. Вдень – екскурсії замками Трансильванії, вночі – яскраві вечірки, які подарували відчуття справжнього студентського свята.
Ще одним особливим моментом став похід на гору Piatra Cravii. Це було фізично непросто – особливо після насичених подій напередодні, – але краєвид згори того вартий. Ця пригода стала для мене ще одним доказом того, що справжній досвід часто починається там, де виходиш зі зони комфорту.
За час мобільності я знайшла нових друзів з різних куточків світу, з якими й досі підтримую зв’язок. Erasmus+ не просто покращив мій рівень англійської, а й змінив моє світосприйняття, відкрив нові горизонти і дав емоції, які залишаться зі мною на все життя».




Даяна Кучка, студентка 4 курсу спеціальності 073 Менеджмент поділилася своїми враженнями:
«Мені 20 років, і це вже вдруге я маю нагоду навчатися за програмою Erasmus+. Минулого року я провела неймовірний семестр у Фінляндії, а цьогоріч моїм вибором стала Румунія. І я на 100% задоволена цим рішенням!
Зараз я навчаюсь в одному з університетів Румунії за напрямом Business Administration. Маю пари чотири дні на тиждень, п’ятниця – вільна, що дозволяє трохи відпочити або подорожувати. Навчальний процес схожий на наш, але має свої цікаві «родзинки». Переважає практичний підхід: ми розбираємо життєві кейси, працюємо з бізнес-симулятором, приймаємо стратегічні рішення і вчимося керувати компанією так, ніби це реальний бізнес.
За півтора місяця я встигла побувати в декількох румунських містах. Однією з найяскравіших подій стала поїздка до Брашова, організована спільнотою ESN. Протягом чотирьох днів ми разом із іншими студентами Erasmus з усієї країни досліджували три історичні замки, зокрема знаменитий замок Дракули, брали участь у параді прапорів, вечірках і просто насолоджувалися атмосферою культурного обміну. Потім була ще одна поїздка – до Клуж-Напоки – молодіжного та динамічного міста. Ми поїхали туди з друзями з Туреччини, Іспанії та Алжиру. День пройшов миттєво і хотілося залишитися довше.
Місто, в якому я живу, Алба-Юлія, дуже затишне, компактне й зручно розташоване. Тут усе поруч, добре розвинена інфраструктура, а місцеві – доброзичливі та відкриті. Ми мешкаємо в гуртожитку, і це, насправді, чудовий досвід: щоденне спілкування, практика англійської, нові знайомства. А ще – кулінарні відкриття: на спільній кухні тобі завжди запропонують скуштувати страви з інших країн світу.
Я закохалась у Румунію – у її людей, у стиль життя, у можливості, які вона відкриває. Erasmus+ – це не просто навчання. Це шанс побачити світ, порівняти культури, вдосконалити мову, а головне – перейняти досвід у людей, які вже реалізували себе».



Саміра Мустафаєва, студентка 2 курсу спеціальності 014 Середня освіта (Англійська мова та друга іноземна мова) додала:
«Я мала можливість взяти участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ в осінньому семестрі 2024/2025 навчального року в університеті «1 Decembrie 1918» в Алба-Юлії, Румунія. Це був цінний досвід, який допоміг мені не лише вдосконалити свої знання, а й познайомитися з новими методами навчання та спілкування в міжнародному середовищі.
Протягом семестру я вивчала такі дисципліни, як Written and Oral Communication Techniques in English, English Idioms, Business English, Literary Translation, British and American Culture and Civilization, Media and Communication, Morphology, а також курс румунської мови, культури та цивілізації. Крім того я вдосконалювала німецьку мову на предметах German Practice Course та German Literature, Culture and Civilization.
На курсі Media and Communication ми регулярно обговорювали, як аналізувати новини та медіа, вчилися розрізняти факти й маніпуляції, а також працювали над проєктами, що допомагало розвивати критичне мислення.
На Business English ми знайомилися з діловою лексикою, основами ведення переговорів і професійного спілкування англійською мовою. Це було корисно для розуміння специфіки міжнародного бізнес-середовища.
Одним із найцікавіших предметів для мене став Literary Translation. Ми перекладали та аналізували літературні тексти, а також мали можливість спробувати перекладати книгу з англійської мови на рідну. Це завдання виявилося не лише цікавим, а й корисним, особливо для тих, хто бачить своє майбутнє в цій сфері.
Студентське життя в Алба-Юлії було насиченим і комфортним. Викладачі та студенти завжди були відкритими до спілкування, що допомагало швидше адаптуватися до нового середовища. Ми часто працювали в групах, обговорювали матеріали, брали участь у презентаціях і спільних проєктах, що робило навчальний процес динамічним і цікавим.
Спілкування з місцевими жителями та студентами було приємним і невимушеним. Університет пропонував курс румунської мови для іноземців, що стало гарною можливістю освоїти основи мови та краще розуміти культуру країни.
Програма Erasmus+ дала мені чудову можливість здобути нові знання, розширити кругозір і набути цінного досвіду навчання в міжнародному середовищі. Я покращила свої мовні навички, розвинула комунікативні здібності та отримала нові враження, які залишаться зі мною надовго».




Карина Шупик, студентка 4 курсу спеціальності 122 Комп’ютерні науки зазначила:
«У вересні 2024 року я вирушила на навчання в Алба-Юлію в рамках програми академічної мобільності Erasmus+. З перших днів ця подорож була сповнена нових відкриттів. Дорогою ми відвідали безліч мальовничих міст і закохалися в захопливі краєвиди Румунії.
Навчання в університеті виявилося дуже цікавим. Оскільки моя спеціальність – Комп’ютерні науки, я маю можливість вивчати такі дисципліни, як Computer Graphics, Artificial Intelligence, Development of Mobile Applications та інші. Велика частина теоретичного матеріалу вивчається самостійно, а на заняттях ми зосереджуємося на практичних завданнях. Навчання англійською мовою стало цікавим викликом, який допомагає покращити професійні навички та підготуватися до майбутньої кар’єри.
З адаптацією в новому середовищі нам значно допомогли волонтери ESN (Erasmus Student Network). Вони регулярно організовують різноманітні заходи, що дають змогу знайомитися зі студентами з усього світу, відкривати нові місця та цікаво проводити час.
Однією з найяскравіших подій став Halloween-2024 у Трансильванії – історичному серці Румунії. Це були чотири дні, сповнені захопливих пригод, знайомств і вражень. Ми відвідали три вражаючі замки, взяли участь у параді прапорів, долучилися до Erasmus+ Generation Summit 2024 у Râșnov і відчули неймовірну атмосферу Брашова під час міського квесту.
Окрім навчання, я мала чудову можливість подорожувати. Я відвідала Угорщину, Австрію та Італію, кожна з країн вразила своєю унікальною культурою, архітектурою та гостинністю місцевих жителів.
Життя в гуртожитку також приємно радує – є всі умови для комфортного проживання, а з балкона відкривається неймовірний краєвид на гори.
Румунія відкрилася для мене зовсім з іншого боку – це країна з мальовничими краєвидами, привітними та доброзичливими людьми, які завжди готові допомогти. Я щиро вдячна Полтавській політехніці за цю дивовижну можливість та неймовірний досвід, який назавжди залишиться в моєму серці!»




Микита Лапін, студент 4 курсу спеціальності 035 Філологія розповів:
«Моя академічна мобільність в університеті «1 грудня 1918» в Алба-Юлії була дуже гарним і приємним досвідом. Я отримав багато нових вражень, повчився у іншій країні та подорожував Європою, зустрів багато цікавих людей і знайшов однодумців, які стали моїми товаришами.
За період мобільності переді мною відкрилося багато переваг нашого університету – Полтавської політехніки. Те, що здавалося для мене звичайним в нашому університеті, виявилося відсутнім у Румунії і навпаки. Безсумнівно, співпраця між цими двома навчальними закладами і обмін досвідом несе користь не тільки учасникам академічних мобільностей, а й всім студентам, які тут навчаються
Я справді радію, що пережив таку пригоду. Це було круто! Академічна мобільність дійсно відкриває кордони, тож якщо ви мене спитаєте, я без вагань відповім, що воно того варте».




Вікторія Хрипко, студентка 4 курсу спеціальності 071 Облік та оподаткування розказала про свої враження від мобільності:
«Протягом першого семестру 2024-2025 навчального року я мала можливість навчатися в одному із провідних європейських університетів “1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia (UAB), що знаходиться в Алба-Юлії (Румунія). Ми мали змогу отримати унікальний досвід навчання, знайти нових друзів та подорожувати Румунією та іншими країнами.
Навчання було дуже цікавим. Завдяки постійній підтримці кураторів та викладачів, які завжди допомагали у питаннях щодо навчання чи корисною порадою про проживання у новій для нас країні, ми почувалися комфортно та швидко інтегрувалися у нове середовище. Після того, як студенти отримають розклад від кураторів, вони мають декілька тижнів, щоб остаточно вирішити перелік предметів, які будуть вивчати, та за необхідності змінити на ті, що будуть якнайкраще відповідати їх інтересам та навчальній програмі.
Я вивчала такі дисципліни: Бізнес англійська, Облік за видами діяльності, Фінансовий аналіз, Аудит, Румунська мова та Фінанси. Більшість лекцій проводились спільно із іншими групами румунських студентів. На заняттях акцент робився на роботі у групах та проведенні дискусій на різні теми. Після завершення вивчення кожної дисципліни ми складали іспит, форма якого могла різнитися. Це було письмове завдання, що включало тести, вирішення розрахункових задач або питань відкритої форми, або ж це міг бути усний іспит. Для деяких предметів, окрім самого іспиту, потрібно виконати проєкт, що має вигляд дослідження чи представлення презентації та зазвичай виконується протягом усього семестру. З одного боку це є певним випробуванням, оскільки потрібно вийти зі своєї зони комфорту та виступати, проте з іншого - це покращує комунікативні та аналітичні навички.
Також протягом усього семестру навчання легко поєднувалося із подорожами та іншими розвагами. Велику кількість заходів організовує ESN (Erasmus Student Network). Наприклад, протягом першого тижня разом з іншими інтернаціональними студентами ми відвідали історичну екскурсію, парк розваг, боулінг, часто спільно переглядали фільми. Особливим досвідом стала поїздка до Брашова, також організована ESN. Протягом 4 днів ми досліджували нове місто, румунську культуру, відвідали три замки, а також відсвяткували Halloween».




Єлизавета Дубинка, студентка 3 курсу спеціальності 035 Філологія зазначила:
«Мені випала чудова можливість стати студенткою за обміном і навчатися в університеті "1 DECEMBRIE 1918" в місті Алба-Юлія, Румунія. Це був мій другий семестр у цьому навчальному закладі, і він став особливим етапом мого освітнього та особистісного розвитку.
Я мала нагоду навчатись у міжнародному середовищі, адже поруч були студенти з різних країн світу. Заняття проводилися англійською мовою, що не лише вдосконалило мої мовні навички, а й дало змогу глибше пізнати румунську культуру та мову через дослідницькі завдання та міжкультурні обміни.
Університетські корпуси добре обладнані — у багатьох залах розташовані зручні столи, де можна було навчатися, готуватися до занять або просто відпочивати між парами.
Найяскравішим враженням для мене стало спілкування з місцевими студентами. Вони зі щирістю та гостинністю ділилися традиціями, звичаями та культурними особливостями Румунії.
Також я мала змогу подорожувати країною: відвідала старовинні замки, насолоджувалася неповторними пейзажами й атмосферою румунських містечок.
Святкування Нового року стало для мене особливо пам’ятним: місто було прикрашене різноманітними святковими декораціями, які створювали чарівну атмосферу. Після свят ми мали короткі канікули, а згодом розпочалася сесія. Система складання іспитів тут дещо відрізняється від української: ми готували проєкти, дослідження та захищали їх у вигляді презентацій.
Цей досвід був неймовірно цінним, і я вдячна за можливість бути частиною такої захопливої міжнародної освітньої пригоди».



Катерина Новак, студентка 4 курсу спеціальності 035 Філологія додала:
«Навчання у рамках програми кредитної академічної мобільності Erasmus+ в Universitatea '1 Decembrie 1918' din Alba Iulia значно розширило мої академічні й культурні горизонти. Це вже моя друга участь у цій програмі, і мені тут дуже сподобалося.
Протягом осіннього семестру я навчалася на філологічному факультеті та мала змогу опанувати різні дисципліни, зокрема: German practice course, Written and Oral Communication Techniques (англійська мова), German, english language practice (літературний переклад, рівень C1-B2), Introduction to scientific research methodology and academic writing, Oral and Written Communication Techniques (французька мова), Applied Informatics, Initiation into Consecutive and Simultaneous Interpretation, а також English Language Practice (літературний переклад). Ці предмети допомогли мені вдосконалити мовні навички та отримати новий досвід у сфері перекладу й наукових досліджень.
Методики викладання відрізнялися від тих, до яких я звикла. Велика увага приділялася практичному застосуванню знань, інтерактивним методам навчання та самостійній роботі студентів. Наприклад, під час занять із перекладу ми виконували багато практичних вправ, обговорювали культурні аспекти перекладу та працювали над реальними текстами. Курс з методології наукових досліджень надав мені цінні знання щодо академічного письма та принципів проведення наукових досліджень.
Особливо мене вразило ставлення викладачів до студентів: вони завжди були відкриті до діалогу, готові допомогти й підтримати. Викладання велося професійно, з використанням мультимедійних матеріалів, що зробило навчальний процес цікавим і насиченим. Велика увага приділялася комунікативним навичкам, що допомогло мені впевненіше почуватися під час спілкування іноземними мовами.
Щодо життя в Румунії, воно виявилося дуже комфортним. В університеті навчалося багато іноземних студентів, з якими легко було знайти спільну мову англійською. Також у нас була можливість відвідувати курси румунської мови, що значно полегшило адаптацію та повсякденне спілкування з місцевими жителями. Румуни привітні та відкриті до іноземців, тому мовний бар'єр не ставав на заваді.
Це був досвід, який я точно запам’ятаю на все життя».




Аліна Алєксєєва, студентка 4 курсу спеціальності 035 Філологія поділилася своїми спогадами:
«В університеті "1 DECEMBRIE 1918" в місті Алба-Юлія привітно зустрічають подаруночками і детально розповідають, на що чекати від навчання за академічною мобільністю.
Я обожнюю в цьому університеті усе: атмосферу, людей, дизайн, стиль викладання та кваліфікованість. Протягом усього семестру студентам Еразмус+ допомагають куратори та Erasmus Student Network волонтери. Допомагають за будь-якої потреби та з яким-завгодно питанням.
Викладачі кваліфіковані та позитивно налаштовані на співпрацю з іноземними студентами. Матеріали курсів цікаві та різноманітні, я дізналася багато інформації зі своєї спеціальності, про яку не чула до цього. Розклад у кожного індивідуальний, тому завантаженість власного графіку студент регулює сам. Мені ніколи не бувало замало вільного часу на подорожі та студентське дозвілля, поєднувати навчання з розвагами тут досить легко.
Саме місто навесні здається мені ще гарнішим. Буквально всюди квітнуть плодові дерева, а сонце аж пече. Алба-Юлія для людей, що люблять спокій та плавне життя, адже це досить маленьке тихе місто. Гуртожиток, де живуть іноземні студенти, досить гарно обладнаний та естетично приємного мінімалістичного дизайну.
Подібні мобільності навчають культурі, толерантності до різних людей, сприйняттю життя в інших фарбах та поведінці в невідомих умовах. Усім своїм близьким я не перестаю рекомендувати такий досвід хоча б раз у житті, і якби я могла поїхати на академічну мобільність лише раз, я би 100% обрала саме цю завдяки цим супер комфортним умовам.
Я вдячна за кожен момент, проведений тут зі своїми друзями та близькими людьми, Полтавській політехніці та університету «December 1st 1918 University of Alba Iulia».



Ірина Водолага, студентка 3 курсу спеціальності 242 Туризм розповіла:
«Для мене навчання в Алба-Юлії стало вже другим досвідом мобільності. Моя спеціальність – 242 Туризм, тому поїздка до Румунії була не лише можливістю поглибити знання, але й надихнутися новими ідеями для майбутньої кар’єри.
Навчання в університеті Алба-Юлії було дуже цікавим та пізнавальним. Викладачі ставилися до нас з великою увагою та турботою, завжди готові були допомогти чи пояснити складні моменти. Лекції були не лише теоретичними, але й практичними, що дозволило відразу застосовувати отримані знання. Викладачі часто розповідали про реальні кейси з галузі туризму, що було дуже корисно для розуміння специфіки роботи.
Окрім навчання, одним із найяскравіших аспектів мого Ерасмусу стали нові знайомства. Я познайомилася зі студентами з різних країн: Італії, Іспанії, Чехії, Туреччини, Алжиру, Молдови та багатьох інших. Ми разом вивчали місцеві традиції, ділилися своїми культурами та мовами. Це був справжній культурний обмін, який розширив мої горизонти та допоміг знайти нових друзів.
Цей Ерасмус став не лише можливістю отримати нові знання, але й шансом переосмислити свої цілі та плани. Я вдячна за цей досвід, Алба-Юлія залишиться в моєму серці як місце, де я знайшла нових друзів, навчилася багато нового та отримала незабутні враження».




Анастасія Лоза, студентка 4 курсу спеціальності 071 Облік і оподаткування зазначила:
«Мій досвід участі в програмі Erasmus в Алба-Юлії, Румунія, став визначною главою мого академічного життя. Я чітко усвідомила: навчання за кордоном — це не лише про здобуття академічних знань чи кредитів. Це насамперед про особистісне зростання, розширення світогляду та встановлення справжніх міжнародних зв’язків.
Найціннішим здобутком цього періоду стали теплі й щирі дружні стосунки, які я збудувала ще під час попередніх семестрів. Вони допомогли мені відчути себе не гостею, а частиною спільноти в іншій країні.
Одним із головних уроків, який я винесла з цієї подорожі, це важливість відкритості до світу. Бути іноземним студентом означає щоразу виходити за межі звичного – знайомитися з новими людьми, приймати іншу культуру, відкриватися незвіданому.
Навички міжкультурного спілкування, адаптації та вміння знаходити спільну мову з людьми різного походження стали невід’ємною частиною мого Erasmus-досвіду – і саме вони, впевнена, залишаться зі мною на все життя».



Дарʼя Кривошея, студентка 3 курсу спеціальності Фінанси, банківська справа та страхування розповіла про свій досвід:
«Навчання в Румунії – справді захопливий досвід, особливо якщо обрати більше дисциплін. Це дозволяє повноцінно зануритися в навчальний процес і не приходити до університету лише заради однієї пари. Викладачі здебільшого добре володіють англійською, хоча стиль викладання у кожного різний: хтось більше читає лекції, інші додають інтерактив, а є й такі, хто заохочує студентів до постійного спілкування й активної участі під час занять. У цілому освітній процес досить схожий на українську систему.
Університетська атмосфера – легка, доброзичлива та невимушена. Усі відкриті до спілкування, тому, якщо виникають будь-які труднощі, вирішити їх зазвичай дуже просто – варто лише не боятися звертатися по допомогу.
Неймовірно вдячна команді волонтерів ESN, які організовували для нас безліч подій. Завдяки їм ми мали змогу відвідати мальовничі куточки Румунії, брати участь у вечірках, кіновечорах, а також у "Erasmus Games", де грали у волейбол, футбол та інші командні ігри.
Erasmus багато в чому залежить від людей, яких ви зустрічаєте. Якщо ви за натурою інтроверт, то рекомендую вирушати в програму з друзями або активно долучатися до всіх подій і заходів – це найкращий спосіб адаптуватися і повністю відчути атмосферу обміну.
Румунія – неймовірно цікава країна, яка поєднує в собі і гори, і море, і густі ліси, і багаті архітектурні пам’ятки. Тут особливий клімат і багатогранна культура, яку справді варто пізнати.
Цей період став для мене найяскравішим у житті: я майже об’їздила всю Румунію, познайомилася з людьми з різних куточків світу, дізналася багато нового про їхні традиції, і провела неймовірно весело та натхненно час. Девіз Erasmus у Румунії – «Travel, learn and have fun» – і я з упевненістю можу сказати: він ідеально відображає весь мій досвід!»




Нещодавно майбутня архітекторка стала тім-лідеркою молодіжного обміну за програмою Erasmus+, а студенти Полтавської політехніки поділились своїми враженнями від навчання за програмами Erasmus+ в університетах Австрії (Відень та Айзенштадт), Естонії, Данії та Словаччини.
Відзначимо, викладачі Полтавської політехніки можуть брати участь у програмах академічної мобільності та стажуваннях, а студенти – навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.
За детальнішою інформацією стосовно актуальних програм стажування, викладання та академічної мобільності закордоном, звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб. 213-Ц, interoffice@nupp.edu.ua) або до координаторки міжнародної діяльності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (ауд. 310-Ц, email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +38-(095)-91-08-192).
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»