2023-10-25

Американський науковець прочитає гостьову лекцію про повсякденність у сучасній поезії

Триває серія гостьових лекцій «Contemporary Contexts and Debates: 21st Century Literatures and Cultures in English» від літературознавців із Німеччини, Швейцарії, США та Канади для студентів Полтавської політехніки та усіх бажаючих. 25 жовтня в ауд.318 Ц відбудеться гостьова лекція «The Devil's in the Details: the Everyday in Contemporary American Poetry» («Диявол у деталях: повсякденність у сучасній американській поезії»), яку прочитає поет, кандидат філософських наук Айзек Пікелл.

Американський науковець прочитає гостьову лекцію про  повсякденність у сучасній  поезії

З 20 вересня 2023 року на базі факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» розпочався цикл гостьових лекцій «Contemporary Contexts and Debates: 21st Century Literatures and Cultures in English».

У середу, 25 жовтня, о 13:30 в ауд.318 Ц у змішаному форматі відбудеться лекція «The Devil's in the Details: the Everyday in Contemporary American Poetry» («Диявол у деталях: повсякденність у сучасній американській поезії»), яку прочитає Айзек Пікелл (Isaac Pickell) – поет, кандидат філософських наук, викладач у Детройті, випускник магістерської програми з креативного письма Університету Маямі, автор двох поетичних збірок «Все збережене буде останнім»  («Everything saved will be last», Black Lawrence Press, 2021) та «Це не кінець, як тільки ти це зрозумієш» («It’s not over once you figure it out», Black Ocean, 2023).

Запрошуються студенти та науково-педагогічні працівники різних структурних підрозділів Полтавської політехніки офлайн та дистанційно (щоб отримати посилання на Zoom, звертайтесь на кафедру германської філології та перекладу в ауд.310 Ц).

Першу лекцію – «More than Rust: Narrating Post-Industrial America» («Більше, ніж «іржа»: наративи постіндустріальної Америки»), прочитала доктор Джулія Саттлер (Julia Sattler) з Дортмундського технічного університету (20 вересня 2023 року).

Другу лекцію – «US Myths and Politics on the 21st-Century Stage: Hamilton: An American Musical” («Міфи та політика США на сцені 21-го століття: Гамільтон: Американський мюзикл») – прочитала Ханна Шох (Hannah Schoch), дослідниця з Цюріхського Університету (27 вересня 2023 року).

Третю лекцію – «Is It Alright if I Don’t Sing Tonight? Romance, Romanticism, and Climate Grief in Contemporary Popular Music” («Нічого, якщо я сьогодні не буду співати? Романтика, романтизм і кліматичне горе» в сучасній популярній музиці») прочитав Андрін Альбрехт (Andrin Albrecht), дослідник з Єнського університету імені Фрідріха Шиллера (4 жовтня 2023 року).

Четверту лекцію – “Haunting US: 21st Century American Gothic” («Привиди США: американська готика 21 століття») прочитала Ханна Шох (Hannah Schoch), науковиця з Цюріхського Університету.

П’яту лекцію – «David Lynch Does not Take Acid, Acid Takes David Lynch: Fan Culture as Meme Culture» («Девід Лінч не вживає кислоту, кислота вживає Девіда Лінча: фан-культура як культура мемів») прочитав викладач англійської мови та американістики в Університеті Зігена (University of Siegen) доктор Марсель Гартвіг (Marcel Hartwig).

Короткий анонс змісту лекції:

Під тиском неолібералізму та кліматичних змін, XXI  століття дедалі більше стає епохою катастроф, і значна частина сучасної поезії має справу з цими та суміжними кризами. Проте частиною геніальності поезії завжди була її здатність творити магію з повсякденного досвіду, який ми всі маємо, часто використовуючи повсякденні деталі як інструмент для того, щоб голосніше говорити про проблеми сучасності. У цій лекції Айзек Пікелл зосередиться на тому, як поезія може бути використана для того, щоб зробити наші неможливі реалії зрозумілими і знайти сенс у катастрофах.

Довідково:  Айзек Пікелл (Isaac Pickell) – поет, кандидат філософських наук, викладач у Детройті, випускник магістерської програми з креативного письма Університету Маямі, автор двох поетичних збірок «Все збережене буде останнім»  («Everything saved will be last», Black Lawrence Press, 2021) та «Це не кінець, як тільки ти це зрозумієш» («It’s not over once you figure it out», Black Ocean, 2023).

Раніше науковиці політехніки поділилися з румунськими партнерами ефективними кейсами викладання в умовах пандемії та воєнного стану.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»