2024-08-29

Майбутні реабілітологи пройшли клінічну практику на базі Медичного центру «Нові Санжари» Національної Гвардії України

Співпраця Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» з Медичним центром «Нові Санжари» Національної гвардії України в рамках реалізації урядового експериментального проєкту з переходу від військової служби до цивільного життя ветеранів війни засобами освіти, спорту та реабілітації поповнилася новими здобутками – майбутні реабілітологи успішно пройшли літню клінічну практику.

Майбутні реабілітологи пройшли клінічну практику на базі Медичного центру «Нові Санжари» Національної Гвардії України

Підготовка компетентних фахівців з терапії та реабілітації має важливе значення особливо в останні роки, коли в рази збільшилась кількість учасників бойових дій, ветеранів війни, членів їхніх сімей, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів родин полеглих Захисників і Захисниць.

Студенти спеціальності 227 Терапія та реабілітація Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» в рамках реалізації Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво й впровадження моделі урядового проєкту з переходу від військової служби до цивільного життя ветеранів війни, влітку 2024 року мали чудову можливість пройти клінічну практику у Медичному центрі «Нові Санжари» Національної гвардії України.

На базі потужного медичного закладу Полтавщини майбутні фахівці з терапії та реабілітації отримали великий досвід та нові знання з надання реабілітаційних послуг. Під час практики студенти активно брали участь у реабілітаційних заходах, допомагаючи пацієнтам, зокрема ветеранам війни, учасникам бойових дій, пораненим військовослужбовцям ЗСУ у відновленні здоров’я. Вони застосовували теоретичні знання на практиці, удосконалювали свої навички та вчилися працювати в команді з досвідченими реабілітологами.

Підписаний Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між університетом і Медичним центром передбачає не лише якісну практичну підготовку здобувачів вищої освіти, але й підтримку діяльності Центру ветеранського розвитку Полтавської політехніки. Співпраця багатопрофільного класичного університету та медичного центру сприяє успішній реалізації експериментального проєкту з переходу від військової служби до цивільного життя ветеранів засобами освіти, спорту та реабілітації на базі Центру ветеранського розвитку Полтавської політехніки.

Результатом консолідованої роботи є розробка дієвих проєктів та можливостей, що в подальшому прискорять період переходу ветеранів та ветеранок від військового до цивільного життя, створять стимули для їх подальшої реінтеграції у повоєнне суспільство.

Нагадаємо, Полтавська політехніка увійшла до п’ятірки університетів, які реалізовують урядовий експериментальний проєкт для ветеранів, в університеті відбулась зустріч з вдовою Героя України Віталія Коваля, вшанували пам’ять загиблих захисників і захисниць України, Центр ветеранського розвитку забезпечує культурно-просвітницький супровід ветеранів з метою реінтеграції до цивільного життя.

Нещодавно фахівці Центру ветеранського розвитку провели просвітницьку зустріч з ветеранами на базі однієї з профільних лікувальних установ міста Полтави, а проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи взяв участь у Всеукраїнському форумі «Колективні стійкість, зцілення та зростання».

Раніше у політехніці презентували проєкт соціальної згуртованості, успішно реалізований за підтримки МОМ та уряду Японії, представниці Гендерного центру Полтавської політехніки увійшли до складу Регіональної робочої групи «Гендерні аспекти у гуманітарній діяльності» (GiHA).

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»