Науковиця факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – доцентка кафедри загального мовознавства та іноземних мов, кандидатка педагогічних наук Галина Таловиря успішно пройшла стажування у Вищій школі прикладних наук та мистецтв та у Ганноверському університеті імені Лейбніца. Викладачка Полтавської політехніки стала учасницею тренінгів, що відбувалися упродовж 20 вересня – 2 жовтня 2022 року у рамках проєкту «Менеджмент інтернаціоналізації вищої освіти» за програмою розвитку українсько-німецького академічного співробітництва підтримки DAAD.
У рамках стажування та з метою глибшого вивчення організації академічного процесу, покращення якості міжнародної співпраці, вивчення досвіду співробітництва міської влади та Ганноверського університету імені Лейбніца у спільних проєктах науковиця у складі української групи проєкту відвідала освітні лабораторії одного з провідних німецьких університетів. Учасниця проєкту детально познайомилася з системою вищої освіти Німеччини, вивчила досвід роботи Міжнародного офісу університету та зустрілася з представниками мерії міста Ганновера.
Упродовж тижня 14 учасників проєкту з різних університетів України відвідували презентації та тренінги, присвячені темі інтернаціоналізації вищої освіти. Спікерами воркшопів стали керівник Міжнародного офісу Ганноверського університету імені Лейбніца Біргід Барден-Льойфер, заступник керівника Міжнародного офісу Маркус Хопп, які презентували структуру офісу, основні завдання та принципи роботи.
З метою вдосконалення навичок міжкультурної комунікації на міжвідомчому рівні полтавська науковиця також відвідала семінар з міжкультурної комунікації. У рамках стажування досвідчені тренери провели для учасників також семінар з кризового менеджменту, присвячений покращенню ефективності управлінської роботи у різних кризових умовах.
«Для мене це дійсно колосальний науковий та міжнародний досвід, можливість познайомитися з системою вищої освіти Німеччини, розширити культурний кругозір та покращити власні професійні компетенції. Активно проведений час на тренінгах, відвідані науково – освітні локації, обмін ідеями та ефективними викладацькими лайфхаками з колегами мотивують ще ефективніше використовувати здобуті знання на практиці.
Хочеться висловити слова щирої вдячності адміністрації, науково-педагогічному колективу та особисто ректору Полтавської політехніки, професору Володимиру Онищенку за створені сприятливі умови для науково-освітнього та особистісного зростання, всебічну підтримку та сприяння підвищенню професійних якостей науковця», – прокоментувала Галина Таловиря.
Нагадаємо, науковиця Полтавської політехніки презентувала інноваційну діяльність університету під час Днів України в Нижній Саксонії та конференції-виставці ЕАІЕ-2022 у Барселоні.
Раніше очільниця факультету філології, психології та педагогіки поділилася успішними кейсами підготовки фахівців, а науковиця-філолог презентувала можливості та переваги волонтерських програм Європейського корпусу солідарності.
Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»