Завідувачка кафедри українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», докторка історичних наук, професорка Ірина Передерій стала ключовою спікеркою ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення».
Масштабний науково-освітній івент відбувався у період з 9 по 13 квітня на базі Науково-технічної бібліотеки імені Г.І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Через запровадження воєнного стану та активні бойові дії на території нашої країни подія пройшла у змішаному форматі, що не завадило учасникам активно обмінятися власними напрацюваннями та запозичити кращий європейський досвід для подальшої науково-дослідницької та освітньої діяльності.
Серед головних організаторів конференції - провідна вітчизняна спілка професіоналів бібліотечної галузі – ВГО «Українська бібліотечна асоціація», яка є дійсним членом Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (ІФЛА). Провідна тема цьогорічної конференції, яка проводиться що два роки, визначена з урахуванням особливостей сьогодення – «Стратегічне управління в умовах війни».
Загалом до конструктивних обговорень та практико-орієнтованих заходів долучилося понад 400 учасників, що представляли професійну бібліотечну спільноту, науковців, представників науково-педагогічної когорти, котрі, зокрема, здійснюють підготовку фахівців за спеціальністю 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа.
Учасники, які зібралися в офлайн форматі, мали можливість ознайомитися з надсучасним смартукриттям університету-господаря конференції, де й відбувалися основні сесії конференції. Це смартукриття враховує всі сучасні вітчизняні реалії освітнього процесу, у тому числі – надважливі безпекові вимоги до нього. Зреалізований проєкт інноваційного мультифункціонального університетського простору планується масштабувати і в інших регіонах України.
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Науковиця Полтавської політехніки Ірина Передерій наживо презентувала підготовлену спільно з доктором історичних наук, професором кафедри українознавства, культури та документознавства Русланом Гулою доповідь «Потенціал бібліотек в інформаційних війнах сучасності (за досвідом російсько-українського протистояння)».
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Під час виступу спікерка ознайомила учасників конференції з кількома різновидами інформаційних війн – консцієнтальною, меметичною та мережевою – до реалізації яких активно залучаються бібліотеки на сучасному етапі. Зокрема, науковиця проаналізувала основні форми та складники кожної з цих війн, навела відповідні приклади у контексті російсько-українського протистояння, чітко визначила сильні та слабкі сторони залучення бібліотек до такого протиборства, окреслила пропозиції з активізації незадіяного потенціалу вітчизняної бібліотечної системи. Доповідь викликала неабияке зацікавлення та стійкий інтерес з боку учасників науково-освітнього івенту.

.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Програма конференції передбачала проведення низки важливих науково-практичних, просвітницьких, а також орієнтованих на обмін досвідом івентів, які сукупно мають посприяти подальшому розвитку української бібліотечної галузі, у тому числі з урахуванням загальновизнаних міжнародних трендів та складних умов повномасштабного військового протистояння України з країною – агресоркою.
Зокрема, учасники конференції послухали та обговорили актуальні й цікаві доповіді-презентації ключових спікерів, серед яких були й доповіді міжнародних партнерів. Науковці та фахівці -практики плідно попрацювали у рамках круглого столу директорів бібліотечних закладів різних типів, відвідали найсучасніші вітчизняні бібліотеки та ознайомилися з їхніми просторами, організацією різних видів діяльності, активно мережувалися та здійснювали корисні комунікації, обговорили перспективи майбутніх спільних проєктів.
.jpg)
.jpg)
По завершенню заходу учасники обговорили пріоритетні напрямки подальшої співпраці та реалізації спільних науково-освітніх проєктів.
Нагадаємо, раніше науковиця політехніки презентувала доповідь про мародерство культурних цінностей як стратегію країни-агресорки, науковиці-документознавиці успішно завершили стажування на базі Державного архіву Полтавської області, посібник науковців політехніки переміг на конкурсі від Національної академії наук вищої освіти України, науковці-документознавці провели міжнародну конференцію, присвячену документно-інформаційним комунікаціям в умовах глобалізації, а майбутні документознавці ознайомилися з діяльністю Державного архіву Полтавської області.
Нещодавно студенти політехніки здійснили віртуальну мандрівку в історію глобальних космічних відкриттів, науковці університету беруть участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ на базі австрійського Університету безперервної освіти, голова представництва ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш прочитала відкриту лекцію для спільноти політехніки, науковиця політехніки представила напрямки підготовки фахівців у рамках марафону від Харківського ІТ-кластеру.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»