З 20 вересня 2023 року на базі факультету філології, психології та педагогіки Полтавської політехніки триває цикл гостьових лекцій «Contemporary Contexts and Debates: 21st Century Literatures and Cultures in English».
У середу, 8 листопада, о 13:30 в ауд. 318 Ц у змішаному форматі відбудеться четверта лекція на тему «A HISTORY OF THE NOW» - Protest and/in 21st-Century Documentary Poetry» («ІСТОРІЯ ПРО ТЕ, ЯК» - протести в документальній поезії 21-го століття), яку прочитає доктор Махшид Маяр (Mahshid Mayar), виконуюча обов’язки професора з Мангеймського університету (University of Mannheim). Махшид була стипендіаткою Джорджтаунського університету, Вашингтон, округ Колумбія, Міжнародної молодіжної бібліотеки у Мюнхені та Амхерстського коледжу (Массачусетс).
Перша книга науковиці – «Громадяни та правителі світу: Американська дитина та картографічна педагогіка імперії» (University of North Carolina Press 2022) стала лауреатом міжнародної Премії Шеллі Фішер-Фішкіна в галузі транснаціональних американських досліджень. Крім того, Махшид має численні публікації, серед «Мовчання та його похідні: Розмови між дисциплінами» (Palgrave Macmillan 2022), а також есеї та статті для JTAS, EJAS, Amerikastudien/American Studies, Oxford Bibliographies тощо.
Доктор Махшид Маяр розповість про поезії протестів 21-го століття, теми мовчання та замовчування, дослідження нових імперій, історичні дослідження дитинства, культурну історію США 19-го століття та історію раси і расизації, про політику і поетику мовчання і замовчування через «поезію стирання» азійських і корінних американських поетів.
Запрошуються усі бажаючі студенти та науково-педагогічні працівники Полтавської політехніки як офлайн, так і дистанційно (щоб отримати посилання на Zoom, звертайтесь на кафедру германської філології та перекладу в ауд.310 Ц).
Нагадуємо:
Першу лекцію: «More than Rust: Narrating Post-Industrial America» («Більше, ніж «іржа»: наративи постіндустріальної Америки»), прочитала доктор Джулія Саттлер (Julia Sattler) з Дортмундського технічного університету (20 вересня 2023 року).
Другу лекцію – “US Myths and Politics on the 21st-Century Stage: Hamilton: An American Musical” («Міфи та політика США на сцені 21-го століття: Гамільтон: Американський мюзикл») – прочитала Ханна Шох (Hannah Schoch), дослідниця з Цюріхського Університету (27 вересня 2023 року).
Третю лекцію – “Is It Alright if I Don’t Sing Tonight? Romance, Romanticism, and Climate Grief in Contemporary Popular Music” («Нічого, якщо я сьогодні не буду співати? Романтика, романтизм і кліматичне горе» в сучасній популярній музиці») прочитав Андрін Альбрехт (Andrin Albrecht), дослідник з Єнського університету імені Фрідріха Шиллера (4 жовтня 2023 року).
Четверту лекцію – “Haunting US: 21st Century American Gothic” («Привиди США: американська готика 21 століття») прочитала Ханна Шох (Hannah Schoch), науковиця з Цюріхського Університету.
П’яту лекцію – “David Lynch Does not Take Acid, Acid Takes David Lynch: Fan Culture as Meme Culture” («Девід Лінч не вживає кислоту, кислота вживає Девіда Лінча: фан-культура як культура мемів»), прочитав викладач англійської мови та американістики в Університеті Зігена (University of Siegen) доктор Марсель Гартвіг (Marcel Hartwig).
Шосту лекцію – “The Devil's in the Details: the Everyday in Contemporary American Poetry” («Диявол у деталях: повсякденність у сучасній американській поезії»), прочитав Айзек Пікелл (Isaac Pickell), поет, кандидат філософських наук, викладач у Детройті, випускник магістерської програми з креативного письма Університету Маямі.
Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»