2023-11-06

Науковці та студенти політехніки запрошуються на гостьову лекцію німецької науковиці, присвячену протестам у документальній поезії 21-го століття

Триває серія гостьових лекцій «Contemporary Contexts and Debates: 21st Century Literatures and Cultures in English» від літературознавців із Німеччини, Швейцарії, США та Канади для студентів спеціальностей «Філологія», «Середня освіта», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Полтавської політехніки та усіх бажаючих. У середу, 8 листопада, в ауд. 318 Ц у змішаному форматі відбудеться лекція німецької науковиці Махшид Маяр , присвячена протестам у документальній поезії 21-го століття.

Науковці та студенти політехніки запрошуються на гостьову лекцію німецької науковиці, присвячену протестам у документальній поезії 21-го століття

З 20 вересня 2023 року на базі факультету філології, психології та педагогіки Полтавської політехніки триває цикл гостьових лекцій «Contemporary Contexts and Debates: 21st Century Literatures and Cultures in English».

У середу, 8 листопада, о 13:30 в ауд. 318 Ц у змішаному форматі відбудеться четверта лекція на тему «A HISTORY OF THE NOW» - Protest and/in 21st-Century Documentary Poetry» («ІСТОРІЯ ПРО ТЕ, ЯК» - протести в документальній поезії 21-го століття), яку прочитає доктор Махшид Маяр (Mahshid Mayar), виконуюча обов’язки професора з Мангеймського університету (University of Mannheim). Махшид була стипендіаткою Джорджтаунського університету, Вашингтон, округ Колумбія, Міжнародної молодіжної бібліотеки у Мюнхені та Амхерстського коледжу (Массачусетс).

Перша книга науковиці – «Громадяни та правителі світу: Американська дитина та картографічна педагогіка імперії» (University of North Carolina Press 2022) стала лауреатом міжнародної Премії Шеллі Фішер-Фішкіна в галузі транснаціональних американських досліджень. Крім того, Махшид має численні публікації, серед «Мовчання та його похідні: Розмови між дисциплінами» (Palgrave Macmillan 2022), а також есеї та статті для JTAS, EJAS, Amerikastudien/American Studies, Oxford Bibliographies тощо.

Доктор Махшид Маяр розповість про поезії протестів 21-го століття, теми мовчання та замовчування, дослідження нових імперій, історичні дослідження дитинства, культурну історію США 19-го століття та історію раси і расизації, про політику і поетику мовчання і замовчування через «поезію стирання» азійських і корінних американських поетів.

Запрошуються усі бажаючі студенти та науково-педагогічні працівники Полтавської політехніки як офлайн, так і дистанційно (щоб отримати посилання на Zoom, звертайтесь на кафедру германської філології та перекладу в ауд.310 Ц).

Нагадуємо:

Першу лекцію: «More than Rust: Narrating Post-Industrial America» («Більше, ніж «іржа»: наративи постіндустріальної Америки»), прочитала доктор Джулія Саттлер (Julia Sattler) з Дортмундського технічного університету (20 вересня 2023 року).

Другу лекцію – “US Myths and Politics on the 21st-Century Stage: Hamilton: An American Musical” («Міфи та політика США на сцені 21-го століття: Гамільтон: Американський мюзикл») – прочитала Ханна Шох (Hannah Schoch), дослідниця з Цюріхського Університету (27 вересня 2023 року).

Третю лекцію – “Is It Alright if I Don’t Sing Tonight? Romance, Romanticism, and Climate Grief in Contemporary Popular Music” («Нічого, якщо я сьогодні не буду співати? Романтика, романтизм і кліматичне горе» в сучасній популярній музиці») прочитав Андрін Альбрехт (Andrin Albrecht), дослідник з Єнського університету імені Фрідріха Шиллера (4 жовтня 2023 року).

Четверту лекцію – “Haunting US: 21st Century American Gothic” («Привиди США: американська готика 21 століття») прочитала Ханна Шох (Hannah Schoch), науковиця з Цюріхського Університету.

П’яту лекцію – “David Lynch Does not Take Acid, Acid Takes David Lynch: Fan Culture as Meme Culture” («Девід Лінч не вживає кислоту, кислота вживає Девіда Лінча: фан-культура як культура мемів»), прочитав викладач англійської мови та американістики в Університеті Зігена (University of Siegen) доктор Марсель Гартвіг (Marcel Hartwig).

Шосту лекцію – “The Devil's in the Details: the Everyday in Contemporary American Poetry” («Диявол у деталях: повсякденність у сучасній американській поезії»), прочитав Айзек Пікелл (Isaac Pickell), поет, кандидат філософських наук, викладач у Детройті, випускник магістерської програми з креативного письма Університету Маямі.

 

Медіа-центр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»