З 20 вересня 2023 року на базі факультету філології, психології та педагогіки Полтавської політехніки триває цикл гостьових лекцій «Contemporary Contexts and Debates: 21st Century Literatures and Cultures in English».
У середу, 29 листопада, о 13:30 в ауд.318 Ц у змішаному форматі відбудеться сьома лекція «The Live Object to Spark It All: Imperialist Intimacies in Charles Olson's Mayan Letters» («Живий об'єкт для іскри: імперіалістичні інтимності в листах Чарльза Олсона до майя»), яку прочитає Домінік Ноулз (Dominick Knowles), доктор філософії, викладач Массачусетського університету у Бостоні (UMass Boston) – професор письма та критичного мислення, академічний співдиректор Clemente Course in the Humanities (Dorchester), поет та науковець, що досліджує модерністську та сучасну поезію Америки. Наукові доробки Домініка опубліковані в Mediations, Viewpoint, Post45 Contemporaries, Modernism/modernity, Bloomsbury Academic та Amerikastudien, та ін. Наразі Домінік Ноулз викладає за сумісництвом на кафедрах англійської мови, американістики та трудових відносин в Массачусетському університеті в Бостоні.
Довідково: Домінік Ноулз (Dominick Knowles), доктор філософії, викладач третього за розміром університету США – Массачусетського університету у Бостоні (UMass Boston).
Запрошуються усі бажаючі студенти та науково-педагогічні працівники Полтавської політехніки як офлайн, так і дистанційно (щоб отримати посилання на Zoom, звертайтесь на кафедру германської філології та перекладу в ауд.310 Ц).
Короткий анонс змісту лекції: лекція буде присвячена збірці американського поета Чарльза Олсона «Листи майя» (1953) – епістолярному тексту, що складається з віршів, подорожніх нотаток та антропологічних спостережень про півострів Юкатан, які були адресовані американському поету Роберту Крілі.
В «Листах майя» розповідається про дослідження Олсоном ієрогліфічних руїн Юкатека майя. У той час, коли західні вчені одностайно відкидали такі гліфи як «примітивні» або «доцивілізаційні», Олсон стверджував, що вони становлять літературну традицію, «таку ж інтимну, як і вірші». Фактично, його зустріч із гліфами майя змушує його шукати нову точку відліку для американської поезії, яка вкорінена в докапіталістичній та доколоніальній культурі корінних народів Мексики.
Проте, незважаючи на гостру критику капіталістичної сучасності, процес розкопування, збирання та систематизації індіанських руїн, який здійснює Олсон, він також відтворює саму логіку накопичення та позбавлення власності, яку прагне подолати. Більше того, його радикальне розуміння поетичної форми стримується неоколоніалістським ставленням до живих майя та їхніх нащадків, з якими він взаємодіє. Незважаючи на те, що Олсон демонструє глибоке усвідомлення ролі імперії у формуванні Юкатану, він, тим не менш, демонструє глибоке бажання інструменталізувати історії корінних народів на службі літературній та економічній могутності США.
Нагадаємо, першу лекцію – «More than Rust: Narrating Post-Industrial America» («Більше, ніж «іржа»: наративи постіндустріальної Америки»), прочитала доктор Джулія Саттлер (Julia Sattler) з Дортмундського технічного університету (20 вересня 2023 року).
Другу лекцію – «US Myths and Politics on the 21st-Century Stage: Hamilton: An American Musical” («Міфи та політика США на сцені 21-го століття: Гамільтон: Американський мюзикл») – прочитала Ханна Шох (Hannah Schoch), дослідниця з Цюріхського Університету (27 вересня 2023 року).
Третю лекцію – «Is It Alright if I Don’t Sing Tonight? Romance, Romanticism, and Climate Grief in Contemporary Popular Music” («Нічого, якщо я сьогодні не буду співати? Романтика, романтизм і кліматичне горе» в сучасній популярній музиці») прочитав Андрін Альбрехт (Andrin Albrecht), дослідник з Єнського університету імені Фрідріха Шиллера (4 жовтня 2023 року).
Четверту лекцію – «Haunting US: 21st Century American Gothic” («Привиди США: американська готика 21 століття») прочитала Ханна Шох (Hannah Schoch), науковиця з Цюріхського Університету (11 жовтня 2023 року).
П’яту лекцію – «David Lynch Does not Take Acid, Acid Takes David Lynch: Fan Culture as Meme Culture» («Девід Лінч не вживає кислоту, кислота вживає Девіда Лінча: фан-культура як культура мемів»), прочитав Марсель Гартвіг (Marcel Hartwig), викладач англійської мови та американістики в Університеті Зігена (18 жовтня 2023 року).
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»