Делегація у складі Надзвичайного і Повноважного Посла Норвегії в Україні Хелене Санд Андресен, Представниці ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш, співробітниці посольства Норвегії Іни Сіверстен та програмної спеціалістки ООН Жінки в Україні Галини Мещерякової зустрілась з адміністрацією, керівниками структурних підрозділів та студентським самоврядуванням Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Візит став можливим у результаті успішної співпраці з Гендерним центром Полтавської політехніки у проєкті з протидії гендерно зумовленого насильства.
Гендерний центр Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – єдиний на Полтавщині соціальний майданчик, діяльність якого спрямована на ліквідацію гендерних стереотипів і будь-яких проявів дискримінації шляхом консолідації зусиль різних структур, відомств, організацій (у тому числі неурядових), закладів освіти та правоохоронних органів. З нагоди першої річниці його діяльності за підтримки Структури ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки) в рамках проєкту «EU4Recovery – посилення спроможності громад в Україні» (EU4Recovery) за фінансової підтримки Європейського Союзу відбудеться конференція «Право бути собою».
«Для нас велика честь зустрітися з такими поважними гостями і мені надзвичайно приємно, що ви знайшли час і можливості завітати до університету. Тема нашого обговорення – надзвичайно важлива. Дякую організації ООН Жінки і Європейському союзу за підтримку України у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність. Ми дуже цінуємо ту допомогу, яку надає європейське співтовариство, у наближенні нашої Перемоги. Ми щиро прагнемо стати частинкою євроспільноти, тож Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» здіснює євроінтеграційні процеси на рівні освіти і науки, намагаємось якнайкраще втілювати ідеї рівності, недискримінації, дотримання прав людини. Створення Гендерного центру – один із стратегічних заходів у втіленні ідей рівності і протидії дискримінації. До речі, у топ-менеджменті університету, серед керівництва структурними підрозділами переважають жінки.
Я повірив у цей проєкт, Вчена рада університету підтримала і ми вже маємо чимало результатів. Нині команда Гендерного центру презентувала ідею створення мережі агентів змін – амбасадорів Гендерного центру по всій Полтавській області, до якої буде залучена молодь. Перших амбасадорів буде представлено під час конференції з нагоди річниці Гендерного центру. Водночас триває робота над залученням чоловіків до адвокації прав жінок. Наш університет завжди відкритий до нових цікавих проєктів!» – привітав делегацію очільник Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко.
Перший проректор – проректорка з науково-педагогічної роботи та економічного розвитку Олена Філонич презентувала діяльність університету, акцентувавши на інтернаціоналізації та євроінтеграції освітнього процесу, а також інноваційних рішеннях для втілення ідеї рівності, протидії дискримінації та дотримання прав людини, а також успішному досвіді співпраці з Європейським Союзом. Проректор відзначила, що Полтавська політехніка стала лідером у реалізації європейського проєкту комплексного енергоефективного оновлення кампусів, входить до Асоціації університетів Європи (EUA), втілює масштабні проєкти академічної співпраці з університетами-партнерами і гуманітарні ініціативи у відповідь на виклики, зумовлені війною.
«Ми захоплюємося побаченим і вражені, що попри 10 років війни університет має стільки досягнень, та найголовніше – продовжує робити чимало прогресивних перетворень», – відзначила пані Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Хелене Санд Андресен.
«Процеси євроінтеграції є своєрідним акселератором для просування гендерної рівності. Для мене Полтава – столиця жіночого лідерства в Україні, центр боротьби за гендерну рівність. Ми дуже раді, що у вашому університеті створено і піднято на високий рівень Гендерний центр, з яким ми успішно співпрацювали у проєкті, присвяченому подоланню гендерно зумовленого насильства. Важко переоцінити важливість залучення молоді і чоловіків до співпраці. А ваші ініціативи – це безпосередня підтримка Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», ваш університет здійснив чимало », – прокоментувала Представниця ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш.
Завідувачка Гендерного центру Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Олена Дубинка детально представила діяльність унікального структурного підрозділу університету і досягнення протягом першого року роботи.
«Під час реалізації проєкту ООН Жінки «EU4Recovery» в Полтавській області, яка тривала майже 9 місяців, команда Гендерного центру захопилась ідеєю залучення чоловіків до адвокації прав жінок. Спільні зусилля дівчат і хлопців у напрямку подолання стереотипів, протидії насильству і забезпеченні дотримання прав людей дає гарний результат і наступного року наші зусилля будуть спрямовані на більше залучення молоді до роботи Гендерного центру. Студенти – це генератори ідей і агенти змін», – підсумувала керівниця Гендерного центру.
«У Полтавській політехніці ціла спільнота вмотивованих і небайдужих людей, які можуть і хочуть працювати над змінами на краще, реалізовуючи євроінтеграційні процеси на місцях. Керівництво університету реальними справами підтримує втілення ідей гендерної рівності. З деякими ви мали змогу познайомитися наочно. Ми щиро дякуємо за підтримку і з нетерпінням очікуємо зустрічі на конференції», – додала Наталія Новікова, офіцерка, начальниця сектору забезпечення діяльності управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції, членкиня Правління Української асоціації представниць правоохоронних органів.
Спікерка представила концепт конференції «Право бути собою» і проєкту з масштабування мережі амбасадорів.
Нагадаємо, у Полтавській політехніці презентували перший на Полтавщині Ґендерний центр, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» став першим закладом вищої освіти, який підписав Меморандум про співпрацю з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, а з нагоди Дня прав людини ректор політехніки нагороджений Подякою Омбудсмана України.
Нещодавно у Гендерному центрі провели тренінг з протидії булінгу для освітян, тренерки Гендерного центру провели для студентського самоврядування тренінг з основ домедичної підготовки і тактичної медицини, Гендерний центр політехніки отримав пакет методичних матеріалів від ООН Жінки.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»