2025-04-01

Студенти-міжнародники поділились враженнями від навчання у Празі

Студенти спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини у весняному семестрі 2024/2025 навчального року здобувають освіту за програмою мобільності Erasmus+ в Університеті Ньютона у Празі. Перші місяці навчання принесли їм багато яскравих вражень.

Студенти-міжнародники поділились враженнями від навчання у Празі

Навчання за кордоном – це не лише можливість здобути фахові компетенції і вивчати профільні предмети на базі партнерського ЗВО, а й прекрасна можливість отримати цінний досвід знайомства з новими культурами, освітніми традиціями та людьми з усього світу.

Студенти спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини – другокурсник Максим Попов та третьокурсниця Олександра Курило – у весняному семестрі 2024/2025 навчального року (01.02.2025 – 30.06.2025 року) навчаються за програмою кредитної академічної мобільності в Університеті Ньютона в столиці Чеської Республіки – у Празі.

Перші місяці навчання принесли їм багато яскравих вражень: від інтерактивних лекцій та інноваційних методів викладання до захопливих прогулянок старовинними вулицями Праги. Як студенти адаптувалися до нового освітнього середовища, чим відрізняється навчальний процес у Чехії та які культурні відкриття вони зробили – читайте у їхніх відгуках.

Олександра Курило, студентка групи 301-ФМ розповідає:

«Мені пощастило проходити навчання за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в приватному чеському університеті Newton University. Це не лише цінний академічний досвід, а й шанс познайомитися з іншою освітньою системою, культурою та людьми з усього світу.

Я вивчаю менеджмент, правові аспекти для керівників, інтегровані маркетингові комунікації, політичні та культурні аспекти глобального бізнесу, а також інші дисципліни, що допомагають глибше зрозуміти сучасний бізнес і його управління.

Викладачі Newton University – висококваліфіковані спеціалісти з багаторічним досвідом роботи в різних країнах світу, зокрема у США, Великій Британії, Болгарії та Чехії. Вони не просто подають матеріал, а роблять його доступним і зрозумілим для кожного студента. Навчання проходить у невимушеній атмосфері: викладачі активно взаємодіють зі студентами, жартують і підтримують відкритий діалог. Особливий акцент робиться на інтерактивні методи навчання – групові проєкти, аналіз кейсів, презентації та обговорення актуальних тем.

Студентське життя тут насичене й різноманітне. Я познайомилася з багатьма студентами з різних країн, а також із місцевими студентами. Ми часто проводимо час разом поза межами університету, відвідуючи музеї, кав’ярні, культурні заходи.

Прага зачаровує своєю архітектурою та атмосферою. Прогулюючись її вуличками, можна натрапити на квітучі парки, історичні пам’ятки та неймовірні краєвиди.

Навчання за обміном у Newton University – це не лише можливість здобути якісні знання, а й розширити світогляд, познайомитися з цікавими людьми та відчути себе частиною міжнародної спільноти», – говорить Олександра Курило.

Максим Попов, студент групи 201-ФМ поділився своїми враженнями:

«Прага - це неймовірно красиве й атмосферне місто, яке занурює в історичну епоху та зачаровує своєю архітектурою. Чеська Республіка справила дуже приємне враження завдяки гостинності місцевих жителів та комфортному середовищу для життя і навчання.

Студентське життя в Newton University динамічне й насичене, адже доводиться активно працювати в міжнародному середовищі, взаємодіючи зі студентами з різних країн. Особливо запам’яталася подія welcome evening, яка стала чудовою нагодою познайомитися з іншими учасниками програми Erasmus і швидше адаптуватися до нового середовища.

Щодо культурних особливостей значних відмінностей між Чехією та Україною я не відчув. Чеська культура в багатьох аспектах близька до української, тому більшість традицій і звичок є зрозумілими й природними.

Освітній процес в університеті має своєрідності. Найбільше вражає інтерактивний формат навчання – під час семінарів основний акцент робиться на групову роботу, обговорення та проєкти. Ще одна цікава деталь – під час лекцій студенти практично не роблять нотаток, оскільки викладачі подають матеріал у доступній формі, що дозволяє зосередитися на розумінні, а не механічному записуванні.

Тепер хотів би детальніше зупинитися на навчальних дисциплінах, які вивчаю тут:

Business English and Global Communication Skills: Дуже приємно вражений методикою викладання англійської мови в Newton University. На кожному семінарі часто обговорюються різні економічні та політичні теми в групах, а потім по завершенню обговорення в групі, висновки обговорюються разом з викладачем. Викладач також на семінарах надає професійну лексику для економічної діяльності та різноманітні завдання для роботи в групах, щоб закріпити знання та розуміння нової термінології.

Ethical Aspects of Management: Цікава дисципліна, що спрямована на розуміння важливості відповідального ставлення до світових проблем з боку компаній та транснаціональних корпорацій у сучасному світі. Лекції проводяться за день до семінару, що є дуже зручно. Викладач під час семінарів дає кейси для роботи в групах, щоб студенти більше могли зрозуміти як працює корпоративна соціальна відповідальність та як компанії можуть ставати відповідальними перед суспільством та як відповідальна або безвідповідальна поведінка впливає на репутацію компанії.

Political and Cultural Aspects of Global Business: Вивчення дисципліни Political and Cultural Aspects of Global Business в Newton University є добре організоване та детальне. Викладач розповідає про головні політичні ідеї, партії, реформи в різних країнах і періодично питає ставлення студентів до того чи іншого політичного процесу.

Business English and Global Communication Skills: Robert Michael Westbrook – викладач, який вміє цікаво вести дискусію та дає цікаві теми для дискусії. Під час занять ділить клас на групи для обговорення теми, а після обговорення просить розповісти результати дискусії.

Ethical Aspects of Management: Alexandra Zhereb – викладачка, яка цікаво викладає про корпоративну соціальну відповідальність. Лекції проводить онлайн, а семінари проводить очно. Під час семінарів задає питання студентам та дає завдання, які потрібно зробити в групі.

Integrated Marketing Communication: Graeme Murray – викладач з 25 річним досвідом у світі маркетингу. Під час занять цікаво розповідає про основи та типи маркетингу, які є актуальними в сучасному світі та наводить приклади маркетингових кампаній минулого та сьогодення з подальшими поясненнями чому кампанія є успішною або провальною. Також викладач ділиться власним досвідом роботи в цій галузі та підтримує спілкування зі студентами.

Management: Emil Velinov – викладач, який детально викладає основи менеджменту та основні методи аналізу менеджменту. На семінарах дає завдання, які потрібно виконати групою. Також викладач студентам задав груповий проєкт на семестр про організацію та менеджмент в компанії, яку оберуть студенти. Курс дисципліни та методика викладання справили на мене приємне враження. Викладач майже на кожне заняття запрошує викладачів з різних університетів, аби студенти мали змогу більш поглиблено та легко зрозуміти матеріал, який був представлений на занятті.

Manager's personality: Romana Žihlavníková – викладачка, яка цікаво та детально викладає деталі про загальну психологію та психологію менеджера і лідера. На лекціях та на семінарах вона активно підтримує дискусію зі студентами.

Political and Cultural Aspects of Global Business: Jakub Wondreys – викладач, який має досвід в економічній та політичній сфері і викладає детально про політичні процеси в країнах і як вони впливають на економіку і які наслідки будуть від певних політичних рішень та розповідає про сучасний стан світової політики. Під час семінарів та лекцій запитує студентів, як вони ставляться до того чи іншого політичного процесу, а на семінари студенти можуть обирати тему, яку вони б хотіли обговорити або на яку вони хочуть підготувати доповідь», – ділиться враженнями Максим Попов.

Нещодавно студенти Полтавської політехніки поділились своїми враженнями від навчання за програмами Erasmus+ в університетах Литви, Німеччини, Австрії (Відень та Айзенштадт), Естонії, Данії, Іспанії та Словаччини; науковиця університету долучилася до участі у міжнародному проєкті, майбутня архітекторка взяла участь у ІІ частині молодіжного обміну за програмою Erasmus+ у Польщі, а майбутня перекладачка взяла участь у тренінгу за програмою Erasmus+ на тему трансформації конфліктів.

Відзначимо, викладачі Полтавської політехніки можуть брати участь у програмах академічної мобільності та стажуваннях, а студенти – навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.

За детальнішою інформацією стосовно актуальних програм стажування, викладання та академічної мобільності за кордоном звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб. 213-Ц, interoffice@nupp.edu.ua) або до координаторки міжнародної діяльності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (ауд. 310-Ц, email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +3-8-(095)-91-08-192).

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»