2024-02-20

Студентів, аспірантів та викладачів політехніки запрошують долучитися до презентації Програми академічних обмінів імені Фулбрайта

Інститут Міжнародної освіти пропонує студентам, науковцям Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» скористатися можливостями Програми академічних обмінів імені Фулбрайта. Кожен бажаючий може відвідати презентацію широких освітніх можливостей в університетах та коледжах США, яка відбудеться 27 лютого о 11 годині в ауд. 218 Ц Полтавської політехніки.

Студентів, аспірантів та викладачів політехніки запрошують долучитися до презентації Програми академічних обмінів імені Фулбрайта

Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США та адміністрована Інститутом Міжнародної Освіти (IIE), посідає чільне місце в системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946 року, нині – більш аніж у 160 країнах світу.

За понад 30 років існування Програми в Україні (з 1992 року) понад 1100 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження в США; майже 800 американців викладали в українських закладах вищої освіти та займалися науковою працею.

Представників академічної наукової спільноти, студентів та аспірантів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» запрошують взяти участь у презентації Програми академічних обмінів імені Фулбрайта, яку проведе представниця Програми імені Фулбрайта в Україні Інна Бариш. 

Під час зустрічі учасники дізнаються про можливості, які надає Програма, умови участі в конкурсах на отримання стипендій, особливості заповнення анкети та обговорять вимоги до поданих матеріалів.

Презентація відбудеться 27 лютого о 11.00 в ауд. 218 Ц Полтавської політехніки.

Вхід на подію – вільний.

Програми академічних обмінів імені Фулбрайта пропонують широкі можливості для студентів старших курсів, випускників українських закладів вищої освіти, молодих науковців та фахівців соціально-гуманітарного профілю.

Щорічні стипендіальні програми:

  • для студентів старших курсів та випускників закладів вищої освіти Fulbright Graduate Student Program. Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники закладів вищої освіти. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії;
  • для молодих викладачів та дослідників:

Fulbright Research and Development Program. Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 45 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори закладів вищої освіти; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій;

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program. Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев’ять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії (липень наступного року);

  • для кандидатів та докторів наук, дослідників та фахівців Fulbright Visiting Scholar Program Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців.

У конкурсі можуть брати участь: викладачі й дослідники наукових товариств, навчальних та дослідницьких інституцій найвищого рівня (університети, інститути та академії), які на момент подання заявки мають науковий ступінь кандидата наук або доктора філософії/доктора мистецтва, доктора наук; дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років й науковим авторитетом у відповідній галузі знань, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях; діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях;

  • для викладачів та фахівців соціально – гуманітарного профілю Fulbright Scholar-in-Residence Program. Програма покликана сприяти налагодженню й розвитку наукової й культурної співпраці у коледжах й університетах США, що недопредставлені або ж мають малий досвід у сфері міжнародної освіти, через запрошення фахівців на викладання, поглиблення навчальних курсів й уведення нових навчальних програм, започаткування спільних наукових проєктів й академічних обмінів. Відбором кандидатів на участь у Програмі займається американська сторона відповідно до заявки навчального закладу.

Обирайте програму та будуйте власну професійну, наукову, дослідницьку кар’єру. Кожна програма відповідає реальним запитам та адаптована під конкретні кандидатури. Зокрема, навчання студентів за кількома магістерськими програмами, проведення досліджень в американських наукових центрах та університетах, можливість стажування викладачів. Для учасників Програми імені Фулбрайта знання англійської мови - обов’язкове.

З питаннями заповнення заявок і участі у програмах звертатись у відділ міжнародних зв’язків Полтавської політехніки, e-mail: interoffice@nupp.edu.ua.

Нагадаємо, у політехніці презентували проєкт соціальної згуртованості, успішно реалізований за підтримки МОМ та уряду Японії, університет став партнером проєкту з цифровізації освітніх програм.

Нещодавно ректор Полтавської політехніки взяв участь в організаційний нараді ректорів університетів-виконавців експериментального урядового проєкту для ветеранів, делегація науковців і студентів Полтавської політехніки взяла участь у Регіональному спортивному форумі ветеранів, а президент Студпарламенту політехніки увійшов до складу Робочої групи з питань створення національної студентської організації – Експертної ради студентства.

 

Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»